Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Oj, tak pokusa silniejsza... rozumiem to :wink: zapylacz ogromny... pięknie to powiedziałaś o zielonym kolorze... faktycznie tak to wygląda- na pstryknięcie palców świat się budzi i wiosennie wygląda ;:108 różowa szyszka- cudności, jak i dalia ;:224
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Przychodzę z rewizytą.Kochana i tyle piękności i pyszności na balkonie potrafisz stworzyć,wielkie brawa.Ja bym tak nie potrafiła,co wsadzę w donicę to nici z tego no może niektóre jednoroczne dają radę ale pomidory nie udały mi się.Trudna sztuka,podziwiam wielce :heja
Kilka lat miałam modrzew i nigdy nie pokazał mi jak "kwitnie" ;:224
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Dorotko ciekawa jestem Twojego balkonu :D a dalia śliczna ;:215
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Wiecie, ja też zawsze do dalii nie byłam przekonana, ale ostatnio zaczynam zachwycać się niemal każdym kwiatem ;:224
W tamtym roku z daliami na balkonie miałam taki problem, że nie dało się ich uchronić przed mszycami. Zobaczymy, jak będzie tego lata.
Co zaś do trzmiela, to znalazłam go w pracy na podłodze i sama go do tej doniczki "zgarnęłam", żeby go nikt nie rozdeptał. To był chłodny dzień i było mu za zimno - został przeniesiony na dwór w osłonięte miejsce. Mam nadzieję, że przeżył i będzie zapylał kwiaty nadal :wink:
Żanetko niestety nie, bo jak tylko miałabym większy balkon to zabudowałabym część i zrobiła oranżerię! Ja po prostu magicznym sposobem mieszczę na balkonie już sama się gubię co - ale ty powinnaś znać te czary, w końcu jesteś w tym mistrzynią ;:306
Co zaś do balkonu, to wszystko, co nie boi się chłodu, ładnie sobie rośnie. Niestety trochę brakuje słońca, przez co chociażby takie tulipany testują moją cierpliwość:
Obrazek

Z kolei taka pogoda jak najbardziej odpowiada bratkom, dlatego obsadziłam nimi drugą skrzynkę. Do tego one pachną!
Obrazek

Jeśli chodzi o smakowitości, to oprócz kwitnących poziomek i wschodzących rzodkiewek, kwitnie też biała porzeczka, która o dziwo przeżyła (choć po tym, jak zgubiła w czerwcu wszystkie liście przez nalot przędziorka spisałam ją na straty!):
Obrazek

I szaleje kolorami sałata:
Obrazek

Rozhulały się z kwiatami też skrętniki, już druga sadzonka 'Rozhdenie Tajfuna' kwitnie:
Obrazek

A z wspomnianych wcześniej nowości, na które czekałam - Chirita tamiana z wymiany ;:167
Obrazek

Na domowych parapetach generalnie panuje tłok, bo przy tych temperaturach boję się wystawiać jednoroczne na balkon. Przykładowo kobea już niemal sama wychodzi przez okno (oczywiście kupna, ja w tym roku nie dość, że za późno posiałam, to jeszcze wzeszło tylko jedno nasionko, było jakieś upośledzone i na koniec szczurzyca je zjadła :roll: ).
Obrazek

No i wypuścić babę do sklepu, to nigdy nie wróci z pustymi rękami. Przytargałam różne takie (fioletowe dalie!) no ale za całość dałam jakieś 6zł, więc sama się rozgrzeszyłam ;:306
Obrazek

Słonecznego tygodnia! ;:3
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Tulipany i bratki mnie zachwycają, super, że masz je na balkonie ;:333
A skrętniki na stałe trzymasz na zewnątrz, czy to na potrzeby zdjęcia?
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Moniko tulipany kupiłam już wyrośnięte z zamiarem zrobienia z nich ozdoby stołu, ale uparte nie chcą zakwitnąć, dlatego trafiły na balkon :D jesienią prawdopodobnie posadzę cebule do gruntu, chociaż - kto wie? Może zostaną?
A skrętniki wywędrowały tylko do zdjęcia, normalnie stoją w kuchni, a tam słońca jak na lekarstwo, dlatego ciężej zrobić im ładne zdjęcie.
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Dorotko przeurocze masz bratki już postanowiłam w następnym roku do maja na oknach w skrzynkach będę mieć bratki Twoje mnie zachwyciły :D o i nowe nabytki,ale,ale co to jest to Caladium pierwszy raz taką roślinkę widzę cudowne ma liście :D
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Dorotko, będzie Ci policzone, że uratowałaś trzmiela przed rozdeptaniem ;:215 . Tulipany zapowiadają się na jakieś ciekawe. Czy ta szczurzyca ;:oj nie spałaszuje Ci sałaty?
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Dorotko, wszystko u Ciebie takie wiosenne, ale ta sałata śliczna, moje maciupkie jeszcze! i kobea wielka, u mnie jeszcze jej nie sprzedają, ale planuję kupić w maju, jak się gdzieś trafi.
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Ja tez się dochowałam jednej kobei, wyniosłam ją na balkon ostatnio, a ta małpa mi stamtąd spadła! Ponieważ nie zakodowałam sobie, że ją powinnam na noc zabrać do domu, to została, akurat na ten mrozik co ranek po ranku do nas przychodził. Jakby stała na balkonie, gdzie ją postawiłam, nic by jej nie było, bo wysoko i osłonięte, a że zachciało jej się podróży, to już nie mam kobei ;:170

Ale tak patrząc na Twoje sałaty, zastanawiam się, czy nie wysiać szpinaku do skrzynki ;:131
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Gdzie można dostać caladium? :D a nasiona kobei kupiłem w tym roku gdzieś położyłem i zapomniałem... gdzie je skitrałem 12lat mam a już alzheimera mam ;:306
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Pełne tulipany zazwyczaj później kwitną, przynajmniej w ogrodzie tak było :)
Chętnie poczekam na kwitnienia Twoich pełnych.

Ładne kompozycje Masz na balkonie, wcale tłoku nie widać.
Kobea - wielki krzak.

No i nowinki na balkon... hmm. Dużo miejsca zajmą w przyszłości.

Dbasz nawet o trzmiele... u mnie na działce, o okna budynku często "rozbijają się" małe ptaki.
Też je ratujemy - a miałam w rękach już różne ptaki, łącznie z dzięciołami i sójkami.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malachitowe parapetowe i balkonowe :)

Post »

Dziękuję wam za wizyty!
W końcu mamy słońce ;:3
Iwonko nie wiem tylko, czy z tego Caladium coś będzie, bo na razie nic z ziemi nie wychodzi :roll:
Basiu ta szczurzyca (w sumie to nie wiem która jest większym zbójem) na szczęście na balkon raczej nie wychodzi, a jak już, to pod moją baczną obserwacją. Także jeśli chodzi o sałatę, to bardziej boję się mniejszych szkodników z większą ilością nóg ;:222
Marto ja siałam sałatę wcześnie, jakoś w połowie lutego. Dzisiaj już się ledwo mieści w doniczce, bo za gęsto ją posadziłam, ale trudno, przynajmniej jest kolorowo:
Obrazek

Lucy szkoda twojej kobei, gdyby u mnie w pracy były, to bym ci zaproponowała jedną, ale wszystkie zeszły ;:131 a szpinak siej, to fajna zabawa z zieleniną z balkonu. Albo posiej rzodkiewkę i szczypior - u mnie rzodkiewka, dymka i mizuna rosną razem w skrzynce :)
Obrazek

Na zdjęciu też reszta mojego "warzywniaka", czyli pomidory (z dołu jeden jedyny kupny), bakłażany i miechunka.
Patryk ja caladium kupiłam akurat na wyprzedaży cebul i bulw w Obi. Tylko nie wiem, czy coś z niego wyjdzie :wink:
Justyś tulipany niestety nie zakwitły, a jakoś tak dziwnie poschły :( nie wiem dlaczego, może przenoszenie ciągle w inne miejsce źle na nie wpłynęło. Co do nowości, to nie wszystkie są na szczęście na balkon, część posadzę przed blokiem albo u lubego w ogrodzie. Opieki nad ptakami z jednej strony zazdroszczę (dzikie ptaki są cudowne), z drugiej nie, bo to ciężka robota.

Z innych nowości - pewnie niektórzy pamiętają, że nie lubię pelargonii. No i nie lubię nadal, ale w pracy tyle ich mamy i wszyscy w koło upierają się, że są najlepsze. Więc nabyłam aż jedną ( ;:306 ) pelargonię i będę ją w tym roku testować, czy poradzi sobie lepiej niż reszta na mojej patelni:
Obrazek

Z innych ciekawostek przytargałam dwie bakopy o pełnych kwiatach. Wyglądają jak małe różyczki, zobaczcie:
Obrazek

I jeszcze żeby było kolorystycznie, to z pelargonią zamieszkała lewkonia ;:167
Obrazek

Mam jeszcze piękną margaretkę, która od tygodnia jest ozdobą stołu w kuchni i najwyraźniej jej się tam podoba, chociaż docelowo wyląduje na balkonie.
Obrazek

Ale i tak - piękno tkwi w prostocie!
Obrazek ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”