Nie tylko doniczkowe cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie tylko doniczkowe cz.3

Post »

Kochani wybaczcie, że jestem tak nieregularnie, ale brak weny nadal mnie trzyma.
Zaczęło się lato, to może więcej słoneczka bardziej mnie zmobilizuje.
Serdecznie pozdrawiam pamiętających o mnie i piszących oraz tych tylko czytających. ;:196

Łukasz witaj, u mnie żyją to chyba nie są tak trudne w utrzymaniu, może spróbuj ponownie.
Arku pewnie się narażę, ale storczyki to jednak nie moja bajka, no może poza miltoniami biało różowymi.
Ewo wszystkie tłustoszki żyją, nawet podrosły trochę, ale są leniwe w łapaniu muszek, może to taka odmiana.
Nie podlewam z góry tylko leję do podstawki. Co mam zrobić, aby zobaczyć jak kwitnie, choć jeden(są jednakowe)?
Oto one:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Aichryson aktualnie kwitnie a kaktus już przekwitł, kwitł dwoma kwiatuszkami, ale nie jednocześnie.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Takie piękne widoczki mam od sąsiada. Jak ktoś zna nazwę i odmianę tego wiszącego to proszę podajcie, bo bardzo mi się podoba.

Obrazek Obrazek

Dziwnie zielony kwiatuszek na hutujni i mój nowy nabytek celosia caracas.

Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Nie tylko doniczkowe cz.3

Post »

Pięknie u Ciebie i kolorowo - nie wiem kiedy wenę odzyskać jak nie oglądając takie widoki... ;:173

Echinopsis najładniej kwitnie, aż miło popatrzeć!! ;:138
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nie tylko doniczkowe cz.3

Post »

Ładnie przedstawione roślinki. Moją uwagę szczególnie zwraca echinopsis i achiryson - piękne ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Nie tylko doniczkowe cz.3

Post »

Ja tez nie potrafię wybrać który piękniejszy od piękniejszego
Cudne kolory i pięknie rosną ;:138
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nie tylko doniczkowe cz.3

Post »

Iwonko tłustosze chętnie kwitną nawet kilka razy w sezonie.Dopiero je rozsadzałaś,trzeba dać iim trochę czasu.
U mnie chętnie kwitną jak sobie trochę podjedzą :wink:
Nie wiem co to za odmiana,aż tak bardzo się nie znam.Mam tłustosze odm.Weser i twoje są podobne.Moje dodatkowo na słonecznym miejscu przebarwiają się na różowawy kolor.
Jeśli na razie nie łapią owadów,to może mają za mało wilgoci,lub nie zdążyły jeszcze naprodukować lepkiego,połyskującego,wabiącego śluzu,który przylepia owady,a one próbując się uwolnić oblepiają się jeszcze większą ilością śluzu.Następnie są wypuszczane enzymy trawienne,rozpuszczające ciało owada,roślina wchłania odżywczy płyn i zostaje tylko pusty pancerzyk.
Sprawdź czy liście mają na powierzchni ten śluz,czy czasem nie są suche.
Nie wiem czy są takie,które nie łapią ;:131 niektóre odmiany zimą podczas spoczynku mają liście nieowadożerne,ale latem normalnie łapią owady.
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Nie tylko doniczkowe cz.3

Post »

Hej!
Ta kliwia naprawdę śliczna, zresztą jak wszystkie kwiatuszki u Ciebie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie tylko doniczkowe cz.3

Post »

Henryku, Moniko dzięki, postaram się zrobić dla Was fotki sukulenta za jakiś czas... ;:196 ;:196
Kasiu dzięki, ;:196 ja potrafię wybrać, mam nawet jednego faworyta, najpiękniejszy kwiat ze wszystkich jak dla mnie. (foto poniżej)
Ewuniu wielkie dzięki za porady, ;:196 ale nie wiem czy z nimi jest coś nie tak czy ja nie potrafię jeszcze o nie zadbać.
Testuję któremu na którym parapecie będzie najlepiej. Sucho nie mają, bo zawsze jest trochę wody w podstawce, może mają za mokro.
Jeden słabiej wygląda, chyba muszę go przesadzić. Nie wiem co mu jest, bo w zeszłym tygodniu widziałam jak usiadła na nim czarna mszyca
albo ziemiórka i zwyczajnie sobie odleciała a mnie ręce opadły. Nie rozumiem, kupiłam aby łapały muszki... pojedyncze sztuki są przyklejone,
ale jak tak dalej będzie to się wcale nie najedzą. Czy to możliwe aby nie chciały łapać jak mają za dobrą ziemię?
Pati dzięki, jak miło, że się pokazałaś, bo coś ostatnio Cię nie widziałam. ;:196 Pomidorki rosną, ale źle je posadziłam, za gęsto,
wchodzą na siebie, ale to i tak sukces, bo jeszcze nie padły. Fotki będą za jakiś czas, jeszcze żaden nie dojrzewa.
Aniu dzięki, jak fajnie, że wróciłaś, również pozdrawiam.;:196

Moja ulubiona Cleopatra, :D chowałam ją przed ulewami.

Obrazek Obrazek

Lilia Św. Antoniego (Joluś wielkie dzięki ;:196 ). Jeśli tu zajrzysz to doradź jak dbać o nią, aby mieć ich więcej.

Obrazek Obrazek

Dalia i szczawik trójkątny. (Emmo wielkie dzięki. ;:196)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Nie tylko doniczkowe cz.3

Post »

Przypomniałaś mi mojego szczawika, oj już dawno odszedł na tzw. drugą stronę ;:14

Moje pomidorki też rosną, ale ja mam miniaturki, na razie nie kwitną. Za to papryka chili owszem :tan
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nie tylko doniczkowe cz.3

Post »

Iwonko a w jaką ziemię posadziłaś?
Musi być torf kwaśny 3,5-4,5 pH/prawdziwy,a nie jakaś mieszanka do roślin kwasolubnych/,a już w żadnym wypadku zwykła ziemia kwiatowa,bo możesz stracić roślinki.Rośliny owadożerne rosną w ubogim podłożu.Ich korzonki nie są przystosowane do pobierania składników odżywczych z ziemi,gdy ziemia jest z nawozem,on pali im korzenie i umierają,a np.dzbaneczniki przestają wytwarzać pułapki,czyli dzbanki.
Przyczyną wytwarzania zbyt małej ilości nektaru wabiącego,może być też zbytnie przesuszanie.
U mnie tłustosze stoją cały czas w wodzie do połowy doniczki i rosną rewelacyjnie,kwitną,dzielą się na 2-3 rozetki.
Prawidłowo powinno być tak,że jeśli usiądzie muszka,już nie powinna się odkleić.
Najlepszy dla tłustosza parapet wschodni,może być też jasny zachodni.
Moje aktualnie kwitną,ale ne wszystkie.Młodsze sadzonki jeszcze bez kwiatów.
Iwonko na pewno uda Ci się z tłustoszami,wszystkie kwiaty tak pięknie u Ciebie rosną,z tymi też sobie poradzisz :wink:
Trzeba po kolei,dojść co jest nie tak.Najważniejsze jest podłoże i woda jw.
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nie tylko doniczkowe cz.3

Post »

Iwonka to prawda- mało mnie ostatnio -zapracowana byłam mocno. Ale już jestem i będę częściej do urlopu;)
Lilia św . Antoniego wspaniała :wit
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie tylko doniczkowe cz.3

Post »

Aniu szczawiki mam pierwszy sezon, mam nadzieję, że ze mną zostaną. Ten ciemny ładnie kwitł,
natomiast ten zielony deppego bardzo oszczędnie, ale kwiatek równie uroczy. Prawda?

Obrazek

Pomidorki spróbowałam, ale nic z tego, zaraza większość zeżarła. Potwierdza się, co czytałam, że jak się nie ma tunelu/szklarni
to lepiej sobie odpuścić ich uprawę. Chyba, że takie miniaturki doniczkowe to jeszcze można spróbować.

Obrazek Obrazek

Ewa ja kupuję na wiosnę kilka worów 50l.bardzo dobrej ziemi uniwersalnej z Castoramy, torfowej ze startową dawką nawozu(tak jest napisane).
Kupuje ją dla pacioreczników a przy okazji tą samą dostaje cała reszta, nie bawię się w szukanie dla każdego kwiatka innej.
Jak widać, jeszcze żyją, choć dwa przeszły reanimację, bo były w tej ziemi, ale zeszłorocznej(wzięłam z donicy gdzie zimowałam kannę),
doczytałam, że miały być w ubogiej a nie pomyślałam, że była dość obficie nawożona w poprzednim sezonie.
Już są przesadzone wszystkie do tej uniwersalnej i jest nieźle, tylko mam problem z podlewaniem, bo nie wiem czy powinny stać w wodzie
czy tylko mieć mokro. U mnie nie kwitną, wielka szkoda, bo myślałam, że choć zobaczę kwiatek jak nie chcą łowić.

Obrazek

Pati pewnie na wczasach, bo znów Cię nie widzę, to życzę udanego urlopu.

To mój nowy nabytek, prawda, że fajny.

Obrazek

Niebawem dołączy do innych moich. Teraz cieszy na stole dopóki kwitnie.
Pięknie pachną, szkoda, że tutaj nie można przenieść zapachu.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Krysiu serdecznie dziękuję, przepięknie kwitnie. ;:196 :D Coraz bardziej zaczynają mi się podobać.

Obrazek
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nie tylko doniczkowe cz.3

Post »

Te małe pomidorki są najpyszniejsze. Folks rewelacyjny.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Nie tylko doniczkowe cz.3

Post »

Piękna kolekcja floksów. ;:333
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”