Kwiaty i kwiatki IwonkiD cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
IkaD
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 12 cze 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kwiaty i kwiatki IwonkiD cz.2

Post »

Dorotko ;:108 hortensje są cudne i długo kwitną ,aktualnie mam 3 czerwone różnej wielkości ,2 różowe, duże przebarwiające się na niebiesko +1 sadzonkę z wiosny ,która jako mlody pędzik bardzo szybko się ukorzeniła w wodzie i 3 białe Grandiflora w gruncie ,które kupiłam wiosną i już kwitną..mam nadzieję ,że one zostaną w gruncie i nie zmarzną zimą.

Moniś dzięki kochana ;:196

Teresko dziękuję ;:196 Stefanotis nadal kwitnie i tworzy nowe pąki a zapach ma cudny :D

Haniu kochana jakże bym mogła zapomnieć ;:124 żal tylko,że nie mogę poświęcić tyle czasu ile bym chciała na odwiedzanie Waszych wątków oraz swojego :(
Ciesze sie już na te nowe roslinki :) ja tez szykuję powoli paczuszkę dla Ciebie i pewnie wyslę po niedzieli ;:108
a Stefanotisa jak kupiłam latem i postawiłam na południowym parapecie tak stoi cały czas ,podlewam raczej skąpo i raz na tydzień dodaję trochę Biohumusu do wody ,tylko tyle.
Moje hortensje były już w gruncie i były przykrywane gałązkami świerka ale czubki pędów wyłaziły i przemarzały ,dlatego potem nie kwitły iwięc posadziłam z powrotem w donicach i problem znikł tylko mam mniej miejsca w piwniczce i dwie największe musiały zimować w garażu .Prawie wcale nie były podlewane zimą i bałam się czy coś wypuszczą wiosną ale tylko sie trochę opózniły .

jeśli chcesz to wyslę Ci tę ukorzenioną wiosną sadzonkę :)

Joluś tak to jest jak ogród i dom cały na głowie no i w dodatku tyle drobiu w kurniku :) Kwiaty w domu równiez pochłaniają sporo czasu i na fo jest go już bardzo mało a Ty w dodatku masz małe dzieci i gospodarstwo ;:oj

Kasiu dzieje się jak to latem ,wciąż coś nowego kwitnie i robię fotki ale nie mam czasu ich wrzucić na komputer..może jutro cos wygospodaruję to wtawię troche zdjęć ;:196

Pati dzięki kochana ;:196 koleusów jest jeszcze więcej bo stare zamiast wyrzucić posadziłam do gruntu i nie będę ich na zimę wykopywać bo do zimowania lepsze są małe sadzonki :)

Justynko dziękuję Kochana za tyle miłych słówek ;:196

Sunshine nadal kwitnie i to jak ;:224


Obrazek
Awatar użytkownika
Nolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 28 maja 2012, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Kwiaty i kwiatki IwonkiD cz.2

Post »

Pięknie rozkwitła kohleria ;:138
(na roślinki już się cieszę :tan )
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kwiaty i kwiatki IwonkiD cz.2

Post »

I jak tu ja mam się opierać przed kohleriami??? No jak?? Skoro takie cudo pokazujesz ;:oj ;:oj
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Kwiaty i kwiatki IwonkiD cz.2

Post »

I jak tu nie zakochać się w kohleriach ;:224
Piękna ;:167
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiaty i kwiatki IwonkiD cz.2

Post »

Iwonko, piękne kwiaty - koleusy masz z nasion? Nigdy nie miałam hortensji - mam tylko balkon. Piszesz, że chowasz je na zimę do gruntu. Czyli na balkonie, w donicy nie da rady?
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kwiaty i kwiatki IwonkiD cz.2

Post »

Zajrzałam się przywitac... ;:138
U Ciebie naturalnie pięknie... Kohleriowo w koło..i Koleuskowo...bardzo kolorowo i kwiatowo... ;:168
Awatar użytkownika
IkaD
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 12 cze 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kwiaty i kwiatki IwonkiD cz.2

Post »

Haniu dziękuję ;:196 no i doczekalysmy się w końcu naszej wymiany...roslinki dotarły nienaruszone .sama zobacz i jeszcze raz dziękuję :D


Obrazek

Paulinko i Justynko urokowi kwitnących kohlerii trudno się oprzeć :)

Madziu :wit witam Cię serdecznie i zapraszam częściej :) koleuski kupiłam tu na FO jako szczepki w ubiegłym roku.z mojego wysiewu Rokoko nic prawie nie wyszło bo choc wzeszło ich sporo to padły zanim podrosły....myslę ,że sporo w tym zasługi ziemiórek. Moje hortensje chowam bo u mnie przemarzały czubki naktórych juz jesienia zawiązuja sie paki kwiatowe i dlatego potem nie kwitły.Na balkonie możesz je zimować jak najbardziej ,przy ścianie i lekko okryte np.agrowłókniną zimową.

Kasiu witaj kochana ;:196 kohleriowo to dopiero będzie jak wstawię fotki innych ..gdzieś mam je na dysku bo cykałam ale nie miałam czasu ich wstawiać na forum..tego lata jakoś mam mniej czasu ale mysle ,że to sie zmieni już wkrótce :) Koleusy niedługo będę ciąć i małe sadzonki zimować bo w skrzynkach a zwłaszcza w gruncie wyrosły wielkie krzaki i nijak do domu się nie zmieszczą ;:306

Tymczasem najnowsze fotki kwitnących jeszcze bugenwilli

Obrazek

Po wymianie okien i daszku nad moim zabudowanym tarasem na nowo go urządzam i powoli wnoszę kwiaty z ogrodowego urlopu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ale to jeszcze nie koniec..... :wink:
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwiaty i kwiatki IwonkiD cz.2

Post »

Taki taras to marzenie ;:224
dziękuję za porady w sprawie hortensji. A to prawda, ze one dobrze rosną w cieniu? I jeszcze też miałam dopytać o koleusy. Mi zawsze padają w zimę. Chyba je przelewałam. Czy zapewniasz im niższą temperaturę, czy też trzymasz normalnie w mieszkaniu w temp. pokojowej?
Awatar użytkownika
Nolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 28 maja 2012, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Kwiaty i kwiatki IwonkiD cz.2

Post »

Pięknie ci zakwitły bugenwille w tym roku ;:138
Po wymianie okien pewnie będzie cieplej i zrobi się taki ogród zimowy 'pełną gębą' :D

A roślinki mają nakaz rosnąć pięknie i kwitnąć obficie :D
Awatar użytkownika
IkaD
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 12 cze 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kwiaty i kwiatki IwonkiD cz.2

Post »

Madziu w cieniu radzą sobie doskonale , kwitną dłuzej niż w słońcu oraz dłużej zatrzymują kolor..mam jedną czerwona najmłodsza w całkowitym cieniu pod świerkami i ona nadal wygląda dobrze podczas gdy reszta stojących w słóńcu przekwitła.Koleusy zimowałam i na tym tarasie i w salonie na południowym oknie i jedne i drugie przeżyły zimę dobrze ale i tak z najmocniejszych pędów robiłam wiosną nowe sadzonkibo zima trochę się wyciągają z braku światła.
A co do tarasu to naprawdę fajna rzecz,,ja ściągnęłam pomysł zabudowy od moich rodziców ,bo oni mają w bloku taką loggię czyli balkon cofnięty kosztem pokoju i wszyscy mieszkancy sobie zabudowali albo na spiżarnię albo na ogród zimowy :)

Haniu oj tak :) tego lata naprawdę bugenwille dają z siebie wszystko , a jak sprawuje się Twoja ode mnie z zeszłego roku,zrobiłaś z niej drzewko :D
Taki sam nakaz dostały moje zanim wyjechały do Ciebie :D
Awatar użytkownika
Nolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 28 maja 2012, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Kwiaty i kwiatki IwonkiD cz.2

Post »

Bugenwilla od ciebie pięknie kwitła całe lato. Teraz rosną jej nowe pączki; ciekawe czy pgoda pozwoli na dłuższe kwitnięcie :roll:
Wbiłam patyczek i przygięłam długi pęd. W ten sposób powstało takie spłaszczone O :)
Awatar użytkownika
katharos
1000p
1000p
Posty: 3057
Od: 4 sie 2012, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kwiaty i kwiatki IwonkiD cz.2

Post »

Ale ci wszystko pięknie kwitnie ;:215
Zabudowany taras ma jakoś tak więcej miejsca teraz...ale chyba niedługo ;:224

A jeszcze musze ci powiedzieć że asterek żyje ;:333
Awatar użytkownika
Dorotak
1000p
1000p
Posty: 1648
Od: 4 maja 2012, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: gdańsk

Re: Kwiaty i kwiatki IwonkiD cz.2

Post »

Iwonko po dłuższym czasie zajrzałam do ciebie i cóz mam powiedzieć ;:63 przepięknie wielki ukłon ;:180 jak ty to wszystko ogarniasz Iwonko :heja buziak dla Dinusia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”