Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
atkaxxx
100p
100p
Posty: 135
Od: 25 cze 2012, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

I u mnie osteospermum na południowym balkonie nie przeżyło. Było mu za gorąco - tak podejrzewam. Miałam je w kolorze biało-fioletowym, w kompozycji z fioletowymi petuniami. Wyglądały bardzo dobrze, i było mi szkoda, że nie przeżyły nawet połowy sezonu.
Pozdrawiam, Anna
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

IzaAla póki co nie ma co pokazywać bo moje pelargonie, które stanowią 90% kwiecia jeszcze nie kwitną. To moje sadzonki z jesieni więc jeszcze troszkę poczekam na kwiaty.
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Alicjo,jeszcze się o coś zapytam. Czy uważasz,że goździki lepiej wyglądają same czy coś dorzucić do kompozycji. Same w sobie goździki mają dużo łodyżek i kwiatów i nie chciałabym jakoś tego "zagłuszyć" :roll: Choć chodzi mi po głowie jedna kompozycja z białych lub czerwonych goździków np. z dodatkiem diamond frost :roll:
Aha jeszcze czy Ty kupujesz goździki miniaturki?
Awatar użytkownika
Beatriceee
200p
200p
Posty: 361
Od: 28 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Alicjo a wyniosłaś pelargonie na balkon, zostawiasz je tam na noc?
Ja posadziłam kupne sadzonki do korytek i biegam z nimi wieczorem :roll: :roll: cały pokój w kwiatach ;:224

Pochwalę Ci się, że sadzonka zwykłej pelargonii, którą sadziłam jakieś dwa tygodnie temu, pokazała pączki ;:224
Nie spodziewałam się takiego szybkiego obrotu sprawy :)
Pozdrawiam Beata
Mój balkon i rośliny domowe
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68297" onclick="window.open(this.href);return false;
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

IzaAla do tej pory goździki miałam połączone z pelargoniami (w zeszłym roku) i smagliczką (2 lata temu) i to połączenie podobało mi się bardzo. Diamond frost jest bardzo delikatny wizualnie więc nie powinien goździków przytłumić, kwestia tyko tego jak bardzo się rozrasta :) A goździki kupowałam raczej z tych niskich, nie ogrodowe.

Beatko oprócz heliotropów wszystko już nocuje na balkonie - pelargonie, werbeny, milion bells, wilczomlecz :wink:
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

W jakim kolorze Alu kupiłaś milion bells? Ja nie mogę się zdecydować czy całkowicie białe czy czerwone ;:223 Bo mieszać nie chcę,mieszałam w zeszłym roku :D
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Ja kupiłam jedną sadzonkę trzy kolorową (jasnożółty-róż-fiolet), urocza jest :)
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Alicjo chciałam Cię prosić o poradę i z góry przeprosić za zaśmiecanie Twojego wątku ... Mam kwiatowy dylemat ,a bardziej kolorystyczny :wink: Mam wielką ochotę jak pisałam już wcześniej na białe kwiaty. Ale teraz znów obawiam się,że mi się zleje z białą elewacją :roll: Chodzi o te doniczki na parapecie.Chciałabym białe surfinie million bells lub table white.Bo teraz znów mi chodzi po głowie...czerwona ;:173 Obrazek
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Moja Droga nie przepraszaj, ja się bardzo cieszę, że dla kogoś ważne jest moje zdanie :) Czuję się potrzebna :D Ależ Ci zazdroszczę takiej miejscówki...
Wracając do kwiatów, ja za czerwonymi kwiatami nie przepadam, więc mogę nie być obiektywna. Fakt, czerwone będą się zdecydowanie bardziej rzucały w oczy, ale biel jest zdecydowanie bardziej elegancka. Na czym Ci bardziej zależy? Będziesz jeszcze coś sadziła w pobliżu Waszego miejsca odpoczynku? Wiem, ze nie chcesz mieszać kolorów, ale może pomyśl nad połączeniem białej surfinii z czymś zielonym tak aby jej białe kwiaty miały kontrast, wtedy ta zieleń będzie tłem dla kwiatów i jednocześnie kontrastem dla ściany . Sama surfinia też ma zielone liście ale jak sobie spojrzałam na zdjęcia moich million bellsów to liści nie widać, same kwiaty :)
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Miejsca jest sporo,oj sporo... Nie potrafię na razie tego wszystkiego "ogarnąć" jednocześnie, bo to mój pierwszy sezon w domu. Zaczynam małymi kroczkami urządzać ogród i przed domem i taras :roll: W bloku miałam sporą loggię, ale nie było tylu "problemów" ;:218 :wink:
Cd kwiatów- też cały czas chodzi za mną ten biały,tylko podpowiedz mi co dołożyć do białej surfinii (mam nadzieję,że kupię odmianę table white jak nie million bells bo nie chcę tradycyjnej,za długie ma pędy jak urośnie)?Coś leciutkiego delikatnego ?Myślałam o diamond frost, ale ona też jest biała :?:
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Mi osobiście bardzo podoba się bluszcz (ten z białymi obwódkami) w kompozycjach z białymi kwiatami, tworzą bardzo eleganckie zestawienie.
Widzę, że koniecznie chcesz diamond frost gdzieś wcisnąć? :) Ja też go mam i planuje posadzić z heliotropem. Wilczomlecz jest bardzo gęsty dlatego wydaje się być idealnym wypełnieniem dla wysokich kwiatów. Nie wiem jak u mnie będzie się sprawował heliotrop, czy nie pogubi liści itp. dlatego już się zabezpieczam i w razie czego wilczomlecz będzie te ubytki wypełniał :)
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Wilczomlecza już zaplanowałam przed domem z pelargoniami rabatowymi w 3 donicach to mi się bardzo spodobało :
broniłam się przed nimi rękami i nogami,miały być goździki (które też będą,ale jednak na tarasie od południowej strony,bałam się,że nie będą ładnie kwitły od północy)i stanęło na pelargonii z wilczomleczem :roll: A co do wilczomlecza, strasznie mi się spodobały w tym sezonie :lol: Ta kompozycja mnie tak zauroczyła: Obrazek ;:167
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

To nawet nie kompozycja a jedna sadzonka wilczomlecza, pięknie się rozrasta :wink:
Co do goździków masz rację, też uważam, że lepiej im będzie od południa. Ja przed pelargoniami też się zawsze wzbraniałam, ale trzy lata temu doceniłam je na tyle, ze teraz stanowią podstawę aranżacji mojego balkonu, reszta (goździki, werbeny, milion bells itd.) to tylko dodatek :wink:
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”