Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
sadam8806
100p
100p
Posty: 152
Od: 30 lis 2011, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Też mam dzbanki poza terra :) Są oczywiście gatunki, głównie krzyżówki które spokojnie radzą sobie w "normalnych" warunkach, zapewne w zime Twoje dzbanki wolniej rosną i nie dzbankują.
Skoro was tak zainteresowała schizandra to trochę jej zdjęć w trawieniu :)
Obrazek
Na kolejnym parę młodych "gwiazdy" :)
Obrazek
Teraz mój eksperyment z falkiem, którego umieściłem na podkładce korkowej, wisi sobie już tak 3 tydzień i chyba powoli się aklimatyzuje, nawet jakby trochę korzenie zaczęły rosnąć :)
Obrazek

Na sam koniec, oprawca moich roślin... Niszczyciel jakich mało chociaż większość życia spędza w takiej oto pozycji...
Obrazek

Życzę miłego wieczoru :)
basbas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 lut 2012, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Ciekawe owadożerniaki :P)

Sam posiadam 8 gatunków kapturnic, które aktualnie zimuję i nie mogę podesłać ich zdjęć.

A schizandra oczywiście piękna :)


Siostra z Quinsland :D (jakoś tak tak tak
Telefon galaxy s5 opinie są obiecujące.
Awatar użytkownika
viedzma
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 sty 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Adamie .. oglądam i oglądam i nie mogę się napatrzyć na te twoje roślinki ;:49 przecudnie Ci rosną ( tfu tfu ) oby tak dalej ;:138
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Najbardziej ze wszystkich okazów podoba mi się Twój kot :D :wink:
sadam8806
100p
100p
Posty: 152
Od: 30 lis 2011, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Kto teraz ma drugi okres aktywności życiowej... pierwszy ma koło 4-5 w nocy :| Dokładnie siostry z Queensland w/g mnie są najładniejszymi rosiczkami nie licząc tych z grupy petiolaris bo to już poza konkurencją :) Niestety do nich ręki nie mam, falconeri zdechła a broomensis żyje ale niezbyt optymalnie :)
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Kociak słodki :) Niestety ja przez moje kotki też wiele roślin straciłam :( .Powiedz mi czy dzbanecznika można cały czas doświetlać tzn. 24h na dobę?
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
sadam8806
100p
100p
Posty: 152
Od: 30 lis 2011, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Właśnie zobaczyłem że kot się dobrał do mojej Darlingtoni :( A tak blisko końca zimowania w spokoju była :) W jakim celu chcesz doświetlać rośliny 24h? :) Dzbaneczniki potrzebują tylko 15-16h światła :) Poczytaj o fotosyntezie po co rośliną noc. Czym je chcesz doświetlać?
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Powiesiłam go w przedpokoju a tam mam 3 żarówki ledowe(3 kolory),które non stop świecą.Czasami zapominam wyłączyć ale jak na razie dzbanecznik dobrze się ma.Suche dzbanki poobcinałam ale 3 małe rosną a duży nie wysycha.Tak się zastanawialam czy mu nie zaszkodzi tyle światła.
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
sadam8806
100p
100p
Posty: 152
Od: 30 lis 2011, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

LEDy nic mu nie zrobią ale poszukaj mu lepiej miejsca gdzie ma bezpośrednie słońce bo na dłuższą metę długo nie pociągnie. To są rośliny ultraświatło lubne :)
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Oj to nie dobrze... taką fajną miejscówkę zrobiłam ale coś wymyślę bo szkoda kwiatucha.Dzięki :)
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
Domimika
500p
500p
Posty: 615
Od: 20 kwie 2011, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Konin

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

sadam8806 pisze:Też mam dzbanki poza terra :) Są oczywiście gatunki, głównie krzyżówki które spokojnie radzą sobie w "normalnych" warunkach, zapewne w zime Twoje dzbanki wolniej rosną i nie dzbankują.
No zapewne, tylko moje nie dzbankują ani zimą, ani latem. Jeszcze nigdy nie miały dzbanków, bez dzbanków też roślina mateczna była kupiona. Latem pojawiły się dwie kolejne roślinki, które rozsadziłam, jedna się nie przyjęła. Jakiś czas temu przy najstarszej roślinie znów pojawiła się kolejna, jest już spora, ale na razie nie ruszałam. Stoją na keramzycie z wodą, zraszałam kilka razy dziennie, ale już dałam sobie spokój, bo to i tak nic nie dało :roll: Jeśli chodzi o zapewnienie większej ilości światła, to raczej nie dam rady, stoją na wschodnim i zachodnim oknie- innych nie mam.
basbas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 2 lut 2012, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

Nie mają może dzbanków przez to, że nie doświetlasz, ja jak miałem dzbanecznika to tylko latem miał dzbanki jak dużo słońca miał.
A zraszasz go czy coś?

Może keramzyt i sphagnum pomoze?
Telefon galaxy s5 opinie są obiecujące.
sadam8806
100p
100p
Posty: 152
Od: 30 lis 2011, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Carnivorous Plant - moja przygodna z owadożerami

Post »

basbas pisze:Nie mają może dzbanków przez to, że nie doświetlasz, ja jak miałem dzbanecznika to tylko latem miał dzbanki jak dużo słońca miał.
A zraszasz go czy coś?

Może keramzyt i sphagnum pomoze?
No nie mają dzbanków bo teraz nie pora na to :) Dużo za mało światła, keramyt minimalnie podnosi wilgotność, już lepiej spryskiwać, chociaż na trochę się wilgotność podniesie... Do czego chcesz sphagnum użyć? Jako samo podłoże będzie szybko przesychać więc bez sensu, wilgotności na wierzchu też nie podniesie z tego samego powodu, więc szkoda marnowac ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”