Moje doniczkowce :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motylica100
200p
200p
Posty: 232
Od: 14 mar 2010, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje doniczkowce :)

Post »

Palidea, tak to wszystko są fiołki, prawda że śliczne?

-Iwona- dziękuję, też m się podobają, lecz na codzień z uwagi na to, że stosuje podlewanie za pomoca knota, fiołki są w osłonkach storczykowych.

Aloeslk masz rację, dziękuję za miłe słowa :wink:

dominika_sz dziękuję za miłe słowa, napisz dlaczego nie masz już fiołków?

Bardzo urzekła mnie odmiana Red Lantern, nie spodziewałam się tego po niej, kupiłam jako dodatkową, ma ciemne listki i gałązki kwiatowe, kwiaty ciemnobordowe, listki i gałązki są sztywne, gesto osadzone, obrzeża listków, podobnie jak kwiaty mają jaśniejszą obwódkę, cudowna ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj porównanie z Mac`s Scorching Sun i Rs-Ariadną

Obrazek
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moje doniczkowce :)

Post »

Prawda, prześliczne bym nawet powiedziała. :) A Red Lantern, choć z nazwą ma niewiele wspólnego, jest zjawiskowa.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje doniczkowce :)

Post »

Jejku, jakie one są piękne ;:167 na tym zdjęciu razem widać jakie różnorodne ;:138
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
dominika_sz
100p
100p
Posty: 107
Od: 13 sie 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje doniczkowce :)

Post »

Kolejne śliczności fiołki to faktycznie piękne rośliny :) ;:oj
Ze swoją skromną kolekcją fiołków musiałam się pożegnać gdy zaatakowały je robaczki, niestety nie udało mi się ich zwalczyć. :(
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Moje doniczkowce :)

Post »

;:oj ;:oj ;:oj Co strona w Twoim wątku to mi się buzia coraz bardziej rozdziawiała, mówiąc brzydko ;:306 Ale masz rękę do kwiatów ;:138 piękne egzemplarze... I żywe kamienie Ci kwitną i ananas rośnie ;:oj Nie ukrywam, że chwilę musiałam się w pośpiechu piernikom na zdjęciu przyglądać bo myślałam, że to jakieś egzotyczne rośliny ;:306 ;:306 ;:306
Będę zaglądać :wit
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Motylica100
200p
200p
Posty: 232
Od: 14 mar 2010, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje doniczkowce :)

Post »

Palidea, też już myślałam: za dużo z czerwoną Latarnią to nie ma wspólnego ten mój fiołek, ale dojrzałam to zdjęcie:

Obrazek

Obrazek

i kreseczki na płatkach zaczęły mi przypominać strumień świetlny z latarni...Co myślisz? ;)

Blueberry Dziękuję, najgorsze, że jest ich tak dużo, że nie mam tyle miejsca ile bym chciała...ale upycham gdzie się da ;:224 cóż, konsekwencją jest to, że mechate listki zaczepiają się o siebie i łamią się albo zrzucają kolegę obok...

Mondfa, dziękuję za miłe słowa, cóż z tą moją ręką to jest tak, że czasem coś przegapię, czasem przygniotę, a czasem przewrócę, nic szczególnego, ale lubię kwiatuchy i się nie poddaję ;) ;:108
Ostatnio przygniotłam Phobosa moją wielką torbą, nie zauważyłam biedaka w bagażniku ! ;:145

A tutaj moje kwitnące grono ;:167
Obrazek
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moje doniczkowce :)

Post »

To prawda, przypomina. Ale gdzie tu czerwień? Fiolet. Purpura nawet. Ale czerwień? Ech. To chyba trochę jak z tłumaczeniem tytułów filmów - może lepiej się nie zastanawiać, bo człowiek za grosz logiki w tym nie znajdzie. :D

A zbiorowe zdjęcie przepiękne! Jest się czym cieszyć. :)
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje doniczkowce :)

Post »

Motylica100 ale śliczne fiołki afrykańskie zakochałam się w Twoich okazach , ja jak chciałam ukorzenić fiołki to nigdy mi się nie udało zgniły końcówki i po listku a Twoje są naprawdę śliczne jestem pod ogromnym wrażeniem ;:167 ;:oj
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje doniczkowce :)

Post »

Śliczne te Twoje fiołeczki ;:oj . Kiedyś też miałam sporą kolekcję, ale chciejstwa się powiększały i było coraz mniej miejsca.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Moje doniczkowce :)

Post »

Motylica100 miała bym do Ciebie pytanie jak i w czym ukorzeniasz fiołki ja próbuje w wodzie ale zaczynają gnić końcówki listków i nie wiem czy nie lepiej dać je do gleby czy mogła byś mi trochę podpowiedzieć była bym Ci bardzo wdzięczna :wit
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”