Mój wąski Balkon :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Mój wąski Balkon :)

Post »

;:7

Postanowilem założyć nowy wątek i pochwalić się małą metamorfozą balkonu który trochę straszył od lat.. :shock: , na razie żadna rewelka , no ale :wink: .
Wkońcu się za niego wziąłem tego sezonu , na balkonie straszyła stara połamana , plastikowa wykładzina z wzorem parkietu , który z czasem oblazł i zmienił się na czarny kolor... :oops: , brr....

Tu mam jakieś stare zdjęcie , widać wykładzinę i starą miotłę... :shock: :

Obrazek

A to efekt ostatnich kilku dni aranżacji i wypadu na ryneczek z kwiatami :P , na balkonie pojawiła się sztuczna trawka :P , na kratownicy pnie się wiciokrzew , zdjęcia nie oddają piękna :( :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam też różę :D , "Kronenbourg" :
Obrazek

2 strona balkonu :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Barierka :

7 skrzyń pelargoni i po bokach 2 surfinii :

Obrazek

Obrazek

Myślę jeszcze o posadzeniu host i róży piennej , wymianie stolika , albo chociaż kupię jakiś fajny obrus może coś jeszcze , kto wie :P . Marzą mi się begonie ale balkon od Południa i istna sachara.. :roll: .

:wit
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
daka
1000p
1000p
Posty: 2544
Od: 10 lut 2010, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Północ Wielkopolski-miasto Trzcianka.

Re: Mój wąski Balkon :)

Post »

Witaj Artur :wit
Balkon wcale nie brzydki,mi się podoba troche przestrzeni, troche kwiatów, i fajna ta sztuczna trawka i bardzo mi się spodobały te założone ukośnie skrzynki z pelargoniami i surfiniami,kwitną pięknie ;:108 :tan
Moje wątki.
Pozdrawiam Damian.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Mój wąski Balkon :)

Post »

Czy te kwiaty stojące na trawce mają podstawki?
Waleria
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Mój wąski Balkon :)

Post »

Witam pierwszych gości ;:180 :D .

Damian - dzięki :wink: , pelargoni część swoja , część kupiona :P . Zrobie lepsze fotki z zewnątrz balkonu , bo tu tak nie widać jak obficie zaczynają kwitnąć :wink: .

Walerio - słuszne spostrzerzenie , jeszcze nie :oops: , ale mam podstawki i musze jutro poustawiać na nich doniczki :wink: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój wąski Balkon :)

Post »

Balkon wyglada bajecznie,duzo czerwieni :tan :tan ;:7
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój wąski Balkon :)

Post »

No Artek ale zaszalałeś ze sztuczną trawką... :wink:
Jak kiedyś będę przejeżdżał przez Sokołów to pewnie wyczaję Twój ogród ;:224
Bardzo fajnie sobie zrobiłeś..a i ogród zadbany... :uszy
Awatar użytkownika
marzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3910
Od: 21 lut 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Mój wąski Balkon :)

Post »

I mnie się podobaObrazeklubię zieleń wokół i wszyscy z betonów powinni zakładać takie balkonowe ogródki było by weselej .Gratuluję Obrazek.Czekam na ciąg dalszy ;:65
x-U-ie
---
Posty: 2777
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój wąski Balkon :)

Post »

Miałam kiedyś tę "trawkę" stąd moje pytanie, jak sobie radzisz z zabrudzeniami. Szczególnie resztki listków i inne paprochy ciężko było odkurzyć z niej. A balkon istotnie piękny.
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Mój wąski Balkon :)

Post »

Artur-na balkonie zrobiło się przytulnie.Krok do przodu!
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Mój wąski Balkon :)

Post »

Witajcie ! :oops:

Sorki , że tyle się nie odzywałem , ale u mnie mały remoncik był.. , malowanie , zmiana okna i przez to też musiałem znieść kwiaty z balkonu do ogródka , sporo zachodu też było przy budowie nowego domu bo musiałem jeździć podlewać płytę .

Pelargonie na balkonie przekwitają na dobre.. , za to liscie szaleją i jeszcze się krzewią.. :shock: , nie długo skrzynki wybuchną a one coś tak coraz bardziej przekwitają... :( . W tym sezonie nie będzie na balkonie za ciekawie dlatego nie wiem czy zabardzo nie pośpieszyłem się z wątkiem :roll: , muszę w przyszłym roku posadzić na balkonie surfinie , bo mam już dość tych pelargoni.. :twisted: , teraz i tak znowu nie mam tych pelaroni kaskadowych bo niemogłem ich spotkać tylko jakaś inna lekko przewieszająca się odmiana.. .

Myślę o przyszłym sezonie i 9 skrzynkach na przemian surfinie białe , różowe i szafirowe i troche wplecionego plecthrantusa czyli komarzycy i oczywiście więcej kwiatów wewnątrz balkonu... :wink: .
Byle z tym do wiosny... :roll:

Zeberko - Dziękuję ;:180

Mirek - Dzięki , a tam ogród zadbany.. , miejsca tyle co nic , jeszcze musiałem rabatę zlikwidować bo babci nie poasowało... :? . Jeszcze 2 latka i będę szalał na nowej działce :P .

Marzanko - Dzięki ;:196

Igor - Weś przestań.. , mnie sie nie podoba aż wściekły jestem na te pelargonie teraz poprzekwitały troche... . Ja mam tam pare skrzynek na barierce bo 9 , a sąsiadka ma 4 balkony i 25 skrzynek :;230 . Ale przecież mogę w przyszłym roku zrobić 2 poziomy skrzynek :;230 .

Ciekawie to będzie w przyszłym sezonie dopiero..

Ulakonie - Trawkę codziennie zamiatam miotełką , a jak trzeba to z odkurzaczem wparowywuję... , w razie czego można też zwinąć i wytrzepać z brudu .

Ewo - Dziękuję ;:196

Pozdrawiam niedzielnie ;:3
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Mój wąski Balkon :)

Post »

Igor
Właśnie nie wiem co one takie jakieś... :? , może kaskadowe by były lepsze..
Ale ja na przyszły sezon kupuję surfinie i basta , żebym miał nawet ze skrzynkami latać na każdą wichurę albo deszcz :twisted: . Chociaż te moje czerwone surfinie są jakieś beznadziejne też.. , ale znam sprawdzone dobre odmiany :D .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
lampart111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2376
Od: 5 gru 2009, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świeradów - Zdrój
Kontakt:

Re: Mój wąski Balkon :)

Post »

Twój balkon też bardzo ładny dużo różnych roślinek... ;:108
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Mój wąski Balkon :)

Post »

Zapracowany i ciągle coś podlewający Arturze!Cieszę się,że jesteś po remoncie.Przy upale to straszna rzecz i kurzu i brudu moc.Surfinie kwitną dłużej jak pelargonie,są mniej kapryśne,a niektóre(mam takie na murku w Podwórkowym) pięknie i delikatnie pachną,zamiast albo oprócz komarzycy proponuję bluszczyk kurdybanek,podobny,ale rośnie dłuższą "brodą",u nas cena była taka sama-2-3 zł za sporą kępkę.Zrobię Ci zdjęcie bluszczyku w moich angielkach za kuchennym oknem.Naturalnie widać go z dołu i widać od sąsiadów,a mnie cieszą kwiaty i obfite ulistnienie pelargonii(dlatego kaskadowym mówię nie :;230 ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”