Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

Do podlewania kwiatów na balkonie od czterech lat mam automatyczne podlewanie jest to wydatek ale się opłaci pompka wodę pobiera z beczki 200l którą mam ustawioną pod balkonem do niej wlewam rozpuszczony nawoz do surfini i tym podlewam wszystkie kwiaty. moim zadaniem jest uzupełniać wodę w beczce, którą uzupełniam wężem, a kwiatów przekwitłych specjalnie nie obrywam. Jutro zrobię zdjęcia z kwiatów posadzonych na ten rok. Ja myślę ze każdy ma swój ulubiony nawóz do podlewania ja używam od kilku lat tego. Obrazek
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

Anetko musisz mieć pięknie jak sadzisz tyle kwiatów, wstaw zdjęcia miło by było jakby każdy wstawił zdjęcie wtedy można by było coś odgapić. Tak jak na forum ogrodniczym.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
zorza
50p
50p
Posty: 96
Od: 30 wrz 2008, o 12:31
Lokalizacja: lubelskie ,Chełm

Post »

Monia u mnie sprawdza się bacopa od zachodu , mam wielkowkwiatową

Eukomis wow , cudo ten Twój balkon -niebalkon ,złaczenie powojnikiem z ziemią tworzy nową jakość
pozdrawiam serdecznie:) Małgośka
Zorza w ogrodzie
zorza
50p
50p
Posty: 96
Od: 30 wrz 2008, o 12:31
Lokalizacja: lubelskie ,Chełm

Post »

Już wyobrażałam sobi, biegającą Cie z litrami wody podlewajac te piekności , a tu nie dość ze artysta to i przedsiębiorcza kobieta
pozdrawiam serdecznie:) Małgośka
Zorza w ogrodzie
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

anwi tym heliotropem mnie bardzo zaciekawiłaś. Mogłabyś napisać o im ciut więcej?
W jakich kompozycjach wygląda najładniej? Jak z podlewaniem i nawożeniem? Jaka wystawa odpowiada mu najlepiej? Jaką osiągają wysokość?[/b]
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Halinko co ty zrobisz z taka duża ilością roślin kiedy zapowiadają przymrozki? Czy już obsadziłaś wszystkie rabaty czy to dopiero początek sezonu i masz wsadzone dopiero kilka donic?
Pozdrawiam Wojtek
monia09021984
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 28 lip 2008, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kurów, lubelskie

Post »

Zorza dzięki!!! Już myślałam że nikt nie zauważy mojego skromnego pytania. Teraz spokojnie mogę zająć się sadzeniem :)
pozdrawiam Monika...
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Heliotrop mam już w swoim domu. :D
Rzeczywiście jak na taką skromną roślinę pachnie bardzo przyjemnie.
Czekam na więcej informacji praktycznych na temat tej rośliny.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
izabelita
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 lis 2008, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post »

Halinko co ty zrobisz z taka duża ilością roślin kiedy zapowiadają przymrozki? Czy już obsadziłaś wszystkie rabaty czy to dopiero początek sezonu i masz wsadzone dopiero kilka donic?
Podłączam się do pytania Wojtka i mam jeszcze jedno: jakie stosujesz podłoże? Interesuje mnie czy kupujesz gotowe do kwiatów balkonowych czy jakieś konkretne czy może z czymś jeszcze mieszasz?
Byłabym Ci wdzięczna za odpowiedź bo pierwszy raz będę upiększać swój balkon w kwiaty :oops:
Mam surfinie, pelargonie, osteospermum, plektrantusa i werbenę. Może trochę niezbyt dobrana mieszanka do jednej skrzynki ale urzekły mnie kolory i nie mogłam się powstrzymać przed zakupem :lol:
pozdrawiam,
Iza
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Pierwsza malutka skrzyneczka już obsadzona.
Miała być biało niebieska, ale będzie biało czerwona. Będzie bo begonia na razie jeszcze bez kwiatów. W jej towarzystwie posadziłem czerwoną petunię o drobnych kwiatach.

Obrazek
Pozdrawiam Wojtek
Babatta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 maja 2009, o 10:28
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Kwiaty balkonowe

Post »

Witajcie miłośnicy ukwieconych balkonów.
Nie powiem, że to prośba o radę kierowana wyłącznie do eukomis, ale nie ukrywam, ze na Nią liczę...
Mam dwa balkony - parter i pietro domku- cały prawie ogród z tyłu domu, więc musze zadbać o front, zeby się pięknie prezentował. Do tej pory na parterowym balkonie były cztery półmetrowe skrzynki zawsze obsadzane surfiniami- wystaw południowo-zachodnia , więc sobie dobrze radziły. W tym roku postanowiłam zrobić coś bardziej okazałego.
Założenie pierwsze - obsadzam oba balkony i uzupełniam skrzynki tak, by wisiały na całej długości- do tej pory były miedzy nimi przerwy półmetrowe. Długośc każdego balkonu 3,30m
Założenie drugie kolory wyłącznie filoetowe i niebieskie w różnych odcieniach( cały ogród mam w tej tonacji) Z boku balkonu na tle ogromnej tui rośnie piękna budleja( oczywiście niebiessko kwitnaca) a u jej podnóża dwie ciemnobordowe tawuły.
Konstrukcja balkonu raczej wyklucza szerokie skrzynki, więc dwa rzędy roślin chyba
wykluczone. Co proponujecie poza surfiniami, które oczywiście będą tez- co dobrze zniesie słońce. Co to jest ten wilec o bordowych liściach. Balkon jest zabudowany poziomymi listwami z ciemnego drewna, więc intersuja mnie zwisające rośliny. Nie wie jak lobelia znosi słońce. Próbowałam kiedyś nemezje i mi padły.
Babatta
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

Izo ja sadzę w ziemię normalną do kwiatów balkonowych kupuję ją w kwiaciarni nie w super markecie. Raz kupiłam w Obi i podlewałam tak jak co roku i kwiaty złe rosły ziemia była po wyschnięciu jak pył. W worku ziemia ma być ciężka.A najważniejsze to jest to codzienne podlewanie nawozem o zmniejszonej dawce ale co dzień. I jeszcz jedno na dno skrzynek jako drenaż używam pokruszonego styropianu wtedy skrzynki nie sa ciężkie no i za darmo drenaż. Jak będzie przymrozek to górne zdejmuję i stawiam na podłodze i przykrywam włukniną lub gazetami na balustradzie też i po kłopocie .Przedstawiam nasadzenia tego roczne.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

skrzynki
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

Babatto na te nasze słoneczne balkony to surfinie i petunie są doskonałe no i pelargonie.Ciemne kwiaty fioletowe mozesz troche rozjaśnić wilcem ziemniaczanym (Ipomoea batatas ) o jasno zielonych liściach bardzo ładnie rośnie na słonku i podlewasz tym samym nawozem, tych wilców jest 4 rodzaje wiszące ,zielony i ciemno bordowy o okrągłych liściach rośnie tak do 70cmi i te same kolory o lisciach powcinanych jak klon. Jest on dobrym dodatkiem do rośli.Jako dodatki też u mnie się dobrze sprawdziły kocanki ,które dodawały w skrzynkach z ciemnymi kwiatami akcentu lekkości. Same ciemne kwiaty na moim balkonie wyglądały bardzo ciężko i ja je zawsze rozjaśniałam czymś jasnym.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”