Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Magdo już wcześniej widziałem twoje balkony a szczególnie ostospermum, które robi duże wrażenie. :D

Tegoroczna kompozycja bardzo ciekawa. Szczególnie kolorystycznie bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
izabelita
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 lis 2008, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post »

Halinko, bardzo dziękuję za odpowiedź. Ja też już zdążyłam zauważyć różnice w kupowanych ziemiach - wysiewając nasionka lobelii i ziół. Tylko u mnie było na odwrót. W Obi kupiłam specjalną ziemię do wysiewu i się super sprawdziła, natomiast później mi zabrakło i dokupiłam jakąś zwykłą kwiatową w ogrodnictwie i na początku nie wiedziałam które to są moje siewki bo tyle wszystkiego zaczęło wyłazić.
Przeglądnęłam Twój wątek i nie mogłam się napatrzeć na roślinki. Jesteś po prostu niesamowita. Takiego ukwieconego balkonu nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się zobaczyć na żywo.
Jest początek sezonu a Twój balkon już wygląda okazale a co dopiero jak to się wszystko rozrośnie, szok! Wielkie gratulacje ;:85

A czy ktoś z Was stosował/stosuje hydrożel do skrzynek z ziemią? Podobnie jak wielu tutaj, mam balkon od strony południowej i zastanawiam się czy by tego nie dodać, bo na pewno będzie w lecie tak, że będziemy wyjeżdżać i nie chciałabym kłopotać kogoś o codzienne podlewanie, może wtedy wystarczyłoby raz na dwa dni :?:
pozdrawiam,
Iza
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

eukomis pisze:... I jeszcz jedno na dno skrzynek jako drenaż używam pokruszonego styropianu wtedy skrzynki nie sa ciężkie no i za darmo drenaż...
To bardzo pomysłowy sposób. Nigdy bym na to nie wpadł że styropian może pełnić taką rolę. :shock:
Halinko pisz częściej to jeszcze wiele będziemy mogli się od Ciebie nauczyć. :D
Widzę że w tym roku preferujesz trochę więcej czerwieni.
Co to za pomarańczowe zwisające kwiaty na pierwszym zdjęciu? Wygladają jak zapalone ogniki :lol:
Pozdrawiam Wojtek
Babatta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 maja 2009, o 10:28
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Kwiaty balkonowe

Post »

Lenka, na tym środkowym zdjęciu po bokach to oczywiście osteospermum, a między nimi?
Przy okazji, moze wiecie jak znosi słońce scewola?
Babatta
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Madzia kwiatki masz przecudne, a te na drugiej fotce to ? sama przygotowywałaś rozsadę?

A kwiaty Halinki po prostu zapierają dech, przecudne, co będzie w środku lata kiedy będą kwitły najobficiej ?
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

elik_49 pisze:Madzia kwiatki masz przecudne, a te na drugiej fotce to ? sama przygotowywałaś rozsadę?

A kwiaty Halinki po prostu zapierają dech, przecudne, co będzie w środku lata kiedy będą kwitły najobficiej ?
Po bokach osteospermum, w środku dimoforteha, na dole diascja i barahykome, sadzonki kupiłam już gotowe, bo nie mogłam się doczekać kiedy moje nasienia będą tak wyglądały :wink:
monia09021984
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 28 lip 2008, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kurów, lubelskie

Post »

Mam takie pytanie, czy są jakieś kwiaty które tolerują wietrzne stanowiska? Jedna strona mojego tarasu jest na rogu domu i zza tego rogu zawiewa wiaterek.
pozdrawiam Monika...
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

Wojtku ten kwiat pomaranczowo- czerwony to lotus pani która mi to sprzedawała to powiedziała że można go obciąć i przechować do następnego toku, ale ja tego nie praktykowałam. Ten kwiatek mi się podoba bo ma takie szare liście i te kwiaty takie inne.

Madziu te ostoperum ładnie wykląda w skrzynce powiedz jakie wysokie urośnie.
Izo moja znajoma stosowałe hydrożel i powiedziała ze nie musiała tak często podlewać ja osobiście tego nie stosowałam.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

To komonica płomienista, inaczej lotus.Miałam go w zeszłym roku, lubi miejsce bardzo słoneczne, ale nie wietrzne i nie znosi zalania.U mnie rósł w zacisznym miejscu za oknem werandy :)
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

A ja mam pytanie o odnóżkę, bo u mnie on kosztuje 90 zł :shock: i nawet pani nie jest w stanie powiedzieć co to za kwiat i nawet nie kwitnie :evil: , ale dzięki wam juz wiem, tylko to jest duży wydatek jak na kwiatka :twisted:
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

A propo kasy to dziś w biedronce zakupiłem sundaville za 15 zeta bez 1gr. Sadzonki dość duże. Moja ma z 40 cm. Widać że nie lubi dużo wody bo od dołu żółkną im liście, a personel wody nie żałuje. Mają duży wybór więc można przebierać a i cena za taką roślinę chyba przystępna.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

eukomis pisze:Madziu ja zapłaciła za jeden lotus 2,50zł,co kosztowało 90zł?.
Właśnie lotus, u nas na bazarku :evil: .
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

A to mój balkon...

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”