Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

ketjow pisze:Ładnie i kolorowo. Rozumiem że balkon jest raczej w cieniu bo fuksje nie lubią palącego słońca. Fuksje najlepiej rosną w półcieniu.
Balkon jest na południową stronę,wiec jest bardzo sloneczny i gorący ,ale jak widac nie przeszkadza to moim fuksjom i calej reszcie.Fuksje na południowej stronie wygladaja dokładnie tak samo jak te od wschodniej strony gdzie jest o wiele wiecej cienia.Im wieksze skupisko roślin i wilgotne podloże tym lepiej roślinki rosną na południe.Moj balkon jest zadaszony ,ale kafelki na ścianie,kolor elewacji i gres strasznie sie nagrzewają.Musze podlewać kwiaty dwa razy dziennie.
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Bo na razie (słonka) nie ma go w nadmiarze. Jeśli przyjdą miesiące letnie kwiaty przestaną Ci się rozwijać ponieważ będą więdnąć. Fuksja to bardzo wymagająca roślina. Ja próbowałem się z nią kilka razy i sobie w końcu odpuściłem bo nie mam do nich ręki.
Mam jednak nadzieje że Tobie będzie przynosiła radość przez całe lato.
Ta żółta piękność to co to takiego?
Pozdrawiam Wojtek
Ariadna
500p
500p
Posty: 807
Od: 17 lut 2009, o 21:50
Kontakt:

Post »

A powiedz mi ile wsadziłaś pelargoni do 1 skrzynki i jakiej wielkosci są skrzynki i czym nawozisz te pelargonie??
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

KOETJOWte fotki sa z zeszłego roku.Wkleiłam zdjecia z tamtego roku ,zeby pokazac kwiaty w pełnej krasie.O tej porze nie znajdziesz takich kaskad kwiatowych.Jeśli chodzi o fuksje to Cie rozczaruje..kwitly do pierwszych przymrozków na balkonie i były piekne.Na dodatek przezimowały w piwnicy i stoją sobie już na balkonie ponownie z pieknymi błyszczącymi liśćmi.Sloneczko nie zrobilo im krzywdy.Jak znajdę chwilkę czasu to wkleję fotki z balkonu jaki mam teraz.....Aranżacja bardzo podobna tylko wielkość kwiatów znacznie mniejsza z racji tego ,ze to nie pelnia lata jak na fotkach wyżej.Drzewko ,ktore Cie inteteresuje(o zołtych kwiatach) to klonik.Doskonale nadaje sie na tarasy ,balkony ,patio i do domu do chlodniejszych pomieszczeń np.weranda.Kloniki mają rozne kolory.Ja wybrałam zołtą zeby odznaczala mi się od elewacji i dodała kontrastu.Przezimowała świetnie i tez juz siedzi na balkonie z mnustwem pąków kwiatowych.Posiadam nasiona tego drzewka.Pokusze sie o wysiew ,albo oddam w dobre rece chętnym.Wiem ,ze kloniki bardzo łatwo kiełkują i szybko rosną.Adriano skrzyneczki mają 70cm i wsadzone są dwie pelargonie dlugopędowe,,puste,,w środku nie pamietam dokladnie nazwy odmiany,ale jeśli bardzo chcesz to postaram sie sprawdzić.Wsadzone są do ziemi wymieszanej z nawozem osmocote(w b. małej ilości) Od lipca nawozę je granulowanym nawozem rozpuszczalnym w wodzie SUBSTRAL do kwiatów balkonowych.Bardzo dobry i przeze mnie sprawdzony jest SUMIN do surfinii i pelargonii(tego sie nie rozpuszcza tylko posypuje korytka wokół kwiatów) Pelargonie to wbrew pozorom,,pijaki,,i ,,żarłoki,,W tym roku na balkon trafiła nowa roślinka - .Slyszalam ,ze cieżko ja przezimować,ale jest tak cudna ,ze skusiłam sie ją mieć.Cudowne pnącze oniesamowicie dekoracyjnych kwiatach podobnych do powoja..
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Dzięki na info. Tak jak pisałem, że może u Ciebie z fuksjami będzie inaczej i to sie sprawdziło. Teoria-teorią, praktyka-praktyka, a życie-życiem. U mnie sie nie udają, a u Ciebie maja jak widać niezłe warunki. Co do nawozów to też tak praktykuje z dawkowaniem.
- też kupiłem w tym roku w biedronce za 15zeta bez 1grosza. Pisałem o tym w innym wątku.
Pozdrawiam Wojtek
Ariadna
500p
500p
Posty: 807
Od: 17 lut 2009, o 21:50
Kontakt:

Post »

Dzięki bo ja jutro jadę po pelargonie i tak się zastanawiałam ile kupic,mi udało się przezimowac sundawille na chłodnym oknie na klatce zarosło całe okno jest gigantyczne będey mają po 2-3m już zaczyna kwitnąć jak zakwitnie kilkoma kwiatkami to zrobię fotkę.to czekam na fotki Twojego tego-rocznego balkonu.
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Ariadna powiedz ile może urosnąć przez sezon sundawille kupioną w tym roku, która teraz ma 40cm.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Ja tez kupiłam - w Biedronce kwitnącą.U mnie zaczynają rozkwitac kolejne pączki,pęd się wydłużył i ma ,,wiechę,,nowych pączków.Koniecznie muszę ją przesadzic do wiekszej donicy i zmienić podporę na większą,bambusową.Adrianopodpowiedz nam coś o pielegnacji tego kwiatka.Masz doswiadczenie ,a my jesteśmy z Ketjow nowicjuszami w tej dziedzinie :wink: Swoją drogąKetjowja bym sie na Twoim miejscu nie poddawala z tymi fuksjami tak latwo.Spróbuj może wsadzic fuksje do wiekszych donic(one bardzo lubia duzo przestrzeni i wilgoci)Ja się kiedyś uparłam na storczyki,zmarnowalam dwa,trzeci był na wykończeniu ,ale teraz mam niezła kolekcje ,ktora mogę sie pochwalić(moj wątek jest na orchidarium)Fuksje nie śa drogie,wiec i starta bedzie niewielka ,a nóż sie uda....
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

ketjow pisze:Dzięki na info. Tak jak pisałem, że może u Ciebie z fuksjami będzie inaczej i to się sprawdziło. Teoria-teorią, praktyka-praktyka, a życie-życiem. U mnie się nie udają, a u Ciebie maja jak widać niezłe warunki.
Zgodzę się z Wojtkiem, fuksja najładniej rośnie w półcieniu. W pełnym słońcu nigdy nie będzie tak śliczna i "dostojna"
Mam fuksje od 10 lat ( małe drzewka) które zawsze przechowuję zimą. Sprawdzałam już różne stanowiska i zdecydowanie półcień najbardziej jej służy.

pozdrawiam
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 628
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Ło matko ... zróbcie coś z tą stroną, bo ani oglądać, ani czytać nie można :( ;:188
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Post »

ave śliczne :D ślicznie dziękuję :D
Ariadna
500p
500p
Posty: 807
Od: 17 lut 2009, o 21:50
Kontakt:

Post »

PESTKA@ pisze:Ja tez kupiłam - w Biedronce kwitnącą.U mnie zaczynają rozkwitac kolejne pączki,pęd się wydłużył i ma ,,wiechę,,nowych pączków.Koniecznie muszę ją przesadzic do wiekszej donicy i zmienić podporę na większą,bambusową.Adrianopodpowiedz nam coś o pielegnacji tego kwiatka.Masz doswiadczenie ,a my jesteśmy z Ketjow nowicjuszami w tej dziedzinie :wink: Swoją drogąKetjowja bym się na Twoim miejscu nie poddawala z tymi fuksjami tak latwo.Spróbuj może wsadzic fuksje do wiekszych donic(one bardzo lubia duzo przestrzeni i wilgoci)Ja się kiedyś uparłam na storczyki,zmarnowalam dwa,trzeci był na wykończeniu ,ale teraz mam niezła kolekcje ,ktora mogę się pochwalić(moj wątek jest na orchidarium)Fuksje nie śa drogie,wiec i starta bedzie niewielka ,a nóż się uda....
Już piszę
Sundawille jest pnączem ładnie rośnie na drabinkach lub jako roślina zwisająca ja prowadzę je w obu opcjach jedna większa zwisa a mniejsza się pnie,sundawille lubi miejsca słoneczne,duże doniczki,przepuszczalną ziemie,w okreśie letnim dużo wody zimą prawie wcale nie podlewam raz na miesiąc 2 szklanki wody stoi na klatce schodowej gdzie ma chłodno jakieś 8 -10stopni stoi na oknie zachodnim i bardzo dobrze tam rośnie w kwietniu daję na balkon i zaczynam nawozic ,sundawilla jest żarłoczna nawożę przy każdym podlewaniu,warto też kupic białą sundawille która jest ciężko dostępna na rynku ma duże liscie grube mocne pędy i dużo większe kwiaty pachnące lekko biała sundawille ma grube mocne pędy i musi miec się po czym wspinać i to chyba na tyle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”