Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

No właśnie nawet ostatnio się zastanawiałam nad tym.. ;) Czy ktoś już wysiewa nasionka czy raczej stawiacie na gotowe okazy?
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

W moim przypadku to i sadzonki i sianie nasion.Ale to chyba jeszcze zawcześnie?
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Ja na balkon to kypuję gotowe sadzonki, kiedyś siałam ale mi nie zbyt się udało to sianie roślinki były anemiczne i nie było efektów takich jak bym chciała.
Kwiaty na balkon od kilku lat kupuję w firmie Plankpol Zaborze /k Oświeńcimia oni się specjalizują w roślinach balkonowych. Częśc kwiatów też kupuję na targu u siebie. Sieję do doniczek jednoroczne do mojego ogróda cynie ,dalie jednoroczne, lwie paszcze, koleuski.to co mi się udaje wychodować. :;230
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Witam wszystkich zakreconych balkonowo
mam do sprzedania tanio kilka ksiązek o dekorowaniu balkonów roślinami w pojemnikach z których korystałam do tej pory, mam już ich w głowie :;230 . Spis jest podany w działe kupię sprzedam.pt. sprzedam tanio ksiązki zapraszam.


Ja już nie wytrzymałam i posiałam kobee. koleuski i szałwię omonczoną tak mnie łapy śwędziały.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
magdalen
200p
200p
Posty: 215
Od: 26 cze 2010, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Pokaże kilka moich zeszłorocznych balkonowych:
Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Witam serdecznie,nie moge zalozyc wlasnego watku (musze doczytac "dlaczego"),ale chcialabym sie podzielic moimi doswiadczeniami balkonowymi.Ogladalam Wasze piekne zdjecia,ale w wiekszosci balkon to mily dodatek do ogrodu.Adresuje moje "wypociny"glownie do tych, ktorzy chca stworzyc namiastke ogrodu ,marzac o takim "prawdziwym".Moj balkon jest spory (20 m2),poludniowy.Ma to duzo zalet,ale tez wady.problemem sa w upalne dni "gotujace sie "korzenie.Swietnie rosna clenatisy w duzej skrzyni z pergola,tworza cien dla moich ukochanych hortensji.Bardzo dekoracyjnie wyglada trawa,handlowa nazwa "zebra",w zolte poprzeczne paseczki,roze,chociaz na dluzsza mete nie polecam.Hibiskus ogrodowy,no i nowe nabytki,polecane do donic i lubiace slonce to karlowaty lilak"palibin" i barbula u mnie "dark knigh".Szykuje sadzonki ketmi bylinowej (newhibiskus).z tymi ostatnimi nie mam jeszcze doswiadczen,lillak swietnie przezyl zime,czekam na kwiaty.Hortensje ,mimo slonca sa rewelacyjne,zacieniam je(pegola,markiza ,parasol).nie sprawdza sie u mnie doniczkowy bambus "bimbo",jednak za duzo slonca i chyba wiatru.Dla posiadaczy polnocnych balkonow rewelacja.Moim zdaniem bardzo wazny ,bez wzgledu na naslonecznienie jest drenarz.Na moim balkonie mieszka ok.20 donic.tez ,jak w kazdyn ogrodzie ciagle cos sie zmienia.Typowo balkonowych nie mam,nie moge powiesic skrzynek na balustradzie.W tym roku sprobuje posadzic wilce i jadalne kwiatki.Pozdrawiam wszystkich,byle do wiosny.alex
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Magdalen ale cię śledzę ;:224 czy skrzyneczce z pelargnią angielską masz więcej niż jedną sadzonkę :?: Miałam taką w zeszłym roku rozrosła się owszem bardzo ładnie, ale aż taka to nie była :roll:
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
Awatar użytkownika
magdalen
200p
200p
Posty: 215
Od: 26 cze 2010, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Justka z tego co pamiętam :roll: to chyba były dwie sadzonki.
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Przejrzałam sobie teraz ten wątek i musze sobie go zaznaczyć.Ale macie śliczne balkony ;:108 aż zazdroszcze.Ja w tym roku chcę ukwiecić swój tylko musze piewr na nim posprzątać, jakieś kafle na podłoge położyć a potem roślinki :D
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Przepiękne macie kompozycje ;:138 .

Pokażę i ja trochę swoich donic :P , może nie wszystko pięknie rosło, no ale.. :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Sam chciałbym mieć taki balkonik.
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Przy parterowym domu można mieć taras z barierką, też super a nawet jeszcze fajniej :P .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Na moim południowym balkonie jest zawsze mix kwiatowy.Od pieknie pachnących miniaturowych floksów,lawendy,rozmarynu poprzez scewole i sanvitalie, bez których nie wyobrazam sobie lata.Poza tym te 2 ostatnie są wytrzymałe na słońce i deszcz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”