Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

5 m2 ! :) Marzenie ;) Mój jeśli ma 2 m2 to nie więcej.. Wystawa zachodnia.
Uczep to właśnie takie żółte kwiaty, zwisające. Ja kiedyś wysiałam z nasion, ale bardzo mnie rozczarował.
Zapomniałam, że na razie w moich skrzynkach powoli rośnie mieszanka pnączy balkonowych. Znalazłam cosik takiego na allegro i postanowiłam zobaczyć co to. Plan jest taki, że pnącza będą się wspinać po szczebelkach balkonu, a przód skrzynek będą zdobić surfinie.
Kieeedyś wysiałam sobie niecierpki. Rosły przepięknie, kwitły non stop do przymrozków. Jednak były bardzo podatne na suszę i do tego zaśmiecały trochę balkon przekwitniętymi kwiatami. Jesienią zabrałam je do domu, niestety z całym stadem przędziorków, które potem rozlazły się po innych domowych kwiatach... :?
Niecierpków nie udało mi się przetrzymać przez zimę.
Dość fajnie sprawdziła się też kiedyś lobelia. Kwitnie pięknie, granatowo. Jednak myslę, ze stanowi lepsze towarzystwo dla np. pelargonii. Surfinie zagłuszyłyby ją, więc już jej nie kupuję...
W zeszłym roku miałam też donicę ze słonecznikami ozdobnymi, fajnie wyglądały :)
Jak mi się jeszcze przypomni co miałam na balkonie, to na pewno wspomnę ;)
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ehhh czyli jednak u ciebie sporo słońca.... Słoneczniki ozdobne są cudne ale nie dla mnie one, nie dla mnie.....

A czy zachowałaś może zdjęcia tych posianych niecierpków? Ciekawa jestem jak wyglądają porządne siewki :)
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Dzisiaj kupiłem lobelię niebieską zwisającą. Chcę ja posadzić w donicy z białą begonią.
Czy ten układ jest korzystny?
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kolorystycznie na pewno :)
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Surfinia

Post »

Ja osobiście jestem zwolennikiem Surphini lub inna nazwa Petuni. Wg mnie to bardzo ozdobna i kolorowa roślinka nadająca sie jak najbardziej na balkon.
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Surfinię sadziłem przez kilka lat, ale niestety niezbyt długo cieszyłem się ich pięknem. Nie wiem czy to choroby czy też nieumiejętność podlewania lub długotrwałe deszcze.
Wydaje mi sie też że begonia lepiej będzie dopasowana wymaganiami do lobelii, ale może sie mylę.
Zestaw biało-niebieski też mi sie wydaje ciekawy.
Pozdrawiam Wojtek
monia09021984
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 28 lip 2008, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kurów, lubelskie

Post »

Witam serdecznie, mam takie pytanie czy to dobry pomysł posadzenie "bacopy" na balkonie od strony zachodniej? Nie mam prawie żadnego doświadczenia w roślinkach balkonowych (poza pelargoniami zwisającymi, które zawsze ładnie rosną).
pozdrawiam Monika...
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

Witam wszystkich miłośników ukwieconych balkonów. Ja mam balkon od strony południowej dł.6m od godz.13 mam cały czas słoneczko a ze mieszkam na parterze to mam więcej możliwości. Balkon mam podzielony na dwie częsci wypoczynkową i gdzie stoi stoli i krzesła ta częsć jest osłonięta winogronem rozpiętym na kratownicy winogrona rosną w gruncie.Na części kwiatowej pod balkonem mam wsadzone powojniki które przeplatają balustradę i kwitną kiedy jeszcze w skrzynkach kwiaty są małe . Na balkonie mam zrobione kompozycje kwiatowe każdego roku sadzę inne kwiatykażdego roku mój balkon jest kolorowy inaczej. ja kocham surfinie i mi się udają ale podlewam wszystkie kwiaty za każdym razem nawozem do surfini z żelazem firmy plantpol do kupienia w kwiaciarni czerwone opakowanie około 6zł. Wstawię zdjecia z balkonu z okresu trzech lat i opiszę co rośnie. dzisiaj fotosik mi nie działa i nie wstawia zdjęć. kto jest niecierpliwy i chciałby zobaczyc kwiaty na moim balkonie to zapraszam do mojego ogrodu przblokowego tam mam zdjęcia balkonu.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Piękny balkon i podbalkonie. Robi on niesamowite wrażenie. Myślę że śmiało można nazawć Cię specjalistką od roślin balkonowo terasowych. Brawo.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

obiecane zdjęcia kwiatów balkonowych.
2006r, donice wiszące -surfinia biała i niebieska oraz wilec ziemniaczany tz.batat limonka
dół skrzynki surfinie białe i niebieskie .delikatne plamy bidensu oraz wilec o bordowych liściach w kształcie klonu, w donicy na podłodze 3szt lili sadzonych na wiosnę.Na ścianie bocznej pnie się klematis posadzony w gruncie.
Obrazek
Obrazek Obrazek'

2007r.góra wilec batat lemonka i surfinie, skrzynki surfinie i pelargonie wiszace ,na podłodze w donicy ołownik, na ścianie w koszu kocankai wilec o bordowych liściach. wilce bardzo dobrze rosną na słonku nawet jak przywiędną to szybko sie zregenerują po podlaniu
Obrazek Obrazek
2008r. skrzynki niebieskie petunie i bidens środkowa skrzynka różowa petunia i wilec o bordowych liściach, wiszące petunie i wilce
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2009r
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Ogrom kwiatów i na pewno ogromne doświadczenie. Piękne :shock: :D

Moderatorzy proszę chyba już najwyższy czas aby stworzyć osobny dział zajmujący się balkonami i tarasami gdzie będzie można wykorzystywać wiedzę takich osób ja eukomis
aby nam wszystkim na co dzień żyło się bardziej kolorowo.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

eukomis jakie stosujesz nawozy bo myślę że bez tego nie było by takiej pięknej i kolorowej roślinności. Czy dla każdego kwiatu inną czy też jakąś uniwersalną? Płynną czy w granulatach?
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Eukomis, twój balkon oglądałam już milion razy :) Nic go nie przebije:) Gratuluję umiejętnosci i zazdroszczę południowej wystawy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”