Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A ja jakoś nie przepadam za wrzosami...strasznie mi sie z jesienią kojarzą... dlatego chyba w ogóle nie przepadam za kwiatami jesiennymi, choć niewątpliwie swój urok mają ;)
Czy takie wrzosy są wieloletnie? co potem z nimi robicie?
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Tak, wrzosy są wieloletnie-mam zamiar je w tym roku po raz pierwszy przezimować :-) Zobaczę co z tego wyjdzie :-)
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
silver
50p
50p
Posty: 83
Od: 1 maja 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

W tamtym roku, miałam 2 wrzosy w małych doniczkach wiszących, tylko jeden przeżył. Wysadziłam go na działkę, ale niestety lato było (jest :D ) upalne, więc usechł.
W tym roku zamierzam je przykryć gałązkami iglaków i wsadzić do dużej donicy może przetrwają, a na wiosnę na działkę. Zakładam leśny zakątek, mam już tam iglaki i żurawinę.
Chciałabym kupić wrzosy których liscie przebarwiają sie na zimę, ale w ogrodniczych nie mają dużego wyboru, brak nazw.

Onak, ładne kompozycje z bluszczem, ja dodałam barwinek, bo mam go mnóstwo na działce.
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

O, masz żurawinę -super-zawsze chciałam mieć własną :-)
dzięki silver - barwinek też pewnie pięknie z nimi wygląda. Może wstawisz fotkę? :)
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
silver
50p
50p
Posty: 83
Od: 1 maja 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

No cóż żurawinę dopiero niedawno kupiłam, więc jeszcze nie owocuje, ale jak przezimuje to może w przyszłym roku będzie. Barwinka mam tylko kilka gałązek, dosadziłam miniaturową paprotkę bo starzec mi więdł (zupełnie nie wiem dlaczego). Mam tylko nadzieję że taka paproć wytrzyma zimę. Obrazek

Tamtegoroczna kompozycja ze starcem, szałwią i wrzosem. Obrazek
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Jakie rośliny na balkon/taras- kompozycje

Post »

Dla wielu temat oklepany, ale nie znalazłem na forum takiego działu z tego typu informacjami.
Zaczyna się sezon na obsadzanie balkonów i tarasów. Co roku eksperymentuję z balkonem i jakoś nic z tego nie wychodzi. Mam balkon na 3piętrze od strony południowo-zachodniej. Może macie doświadczenie co można sadzić na takie miejsca żeby było ładnie i trwale.
Zdjęcia mile widziane.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Pelargonie będą fajne, ale i o nie trzeba dbać i nie zapomnieć podlewania! Zadbane potrafią być wdzięczne!
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

To wiem, ale wolałbym bardziej kolorowo i pachnąco.
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Może wreszcie powstanie na tym forum obszerniejszy temat balkonowy :) W dziale do tego przeznaczonym są prawie wyłącznie wątki o roślinkach domowych :(

W temacie takiego słonecznego balkonu niestety nie pomogę, mam północno-wschodni i uwierz mi - to jest dopiero problem żeby cokolwiek kolorowego na nim kwitło ;) Ale walczę :)
Awatar użytkownika
ketjow
100p
100p
Posty: 146
Od: 8 lut 2009, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: "KOPERNIKOWO" lub jak kto woli "KRZYŻAKOWO" lub "THORN"

Post »

Też uważam, że takiego działu brakuje. Zwłaszcza teraz w przededniu sezonu.
Ja na moim balkonie eksperymentuję od 3lat. I większym problemem mam raczej przelanie wodą niż niedobór wody. Przez ostatnie lata były okresy kiedy non stop padało i niestety po kilkunastu dniach kwiaty zaczynały więdnąć. W tym roku muszę zrobić większy drenaż.
Niestety mam wyrzuty sumienia kiedy sąsiadom woda kapie na głowę.
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja mam balkon od 3 lat ale dopiero w tym roku poczułam zew natury ;)

W związku z tym że niezbyt doświadczony ze mnie balkoniarz, popełniłam masę błędów- po pierwsze prawie wszystko wysiałam :D Pozbyłam się już "nadprodukcji" roślinek po znajomych, w przyszłym roku muszę lepiej rozplanować tą małą przestrzeń. Na pewno posadzę coś cebulowego, żeby wiosna przyszła wcześniej :)

To forum już bardzo mi pomogło kiedy szukałam informacji o poszczególnych odmianach ale brakuje mi tu ogólnego wątku balkonowego (chociaż większość opisywanych w tej rubryce gatunków nadaje się na balkon).

Jakie roślinki sadziłeś wcześniej? Z czym ci się nie powiodło?

Na moim balkonie w tej chwili rośnie tego sporo- ale tak jak pisałam wszystko do cienia lub półcienia: Bergenia, tawułki, funkia, wilec purpurowy, begonie, fuksje, niezapominajki, bakopa, niecierpki balsamina (ale własnego chowu więc są jakieś takie pokraczne), takie śmieszne małe coś co się chyba jasnota nazywa... No i moje drzewko oliwne. I pomidorki koktajlowe- to eksperyment, nie mogłam się powstrzymać ;)
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Kffiatku, to ja Ci strasznie zazdroszczę takiego balkonu ;) Musi być bardzo duży ;) Mój niestety jest mały i wąski, więc miejsce mam bardzo ograniczone. Od kilku już lat królują na nim surfinie. Aktualnie jeszcze surfinii nie zakupiłam i na razie stoją na nim sadzonki begonii. Może zostawię sobie jedną lub dwie, a resztę wyniosę na działkę.
Mam nie najlepsze doświadczenia z pelargoniami i uczepem, które kiedyś miałam na balkonie.
Surfinie wydają mi się bardziej okazałe, pięknie wyglądają, pod warunkiem, że nie zapomina się o nich podczas upałów ;)
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Post »

U mnie na południowym balkonie dobrze sprawdzały się surfinie. W tym roku posiałem do skrzynek nasturcję pnącą, zrobiłem rozsadę tytoniu ozdobnego i celozji grzebieniastej, też powędrują do skrzynek. Dobrze też by się sprawdzały gazanie :wink: Co roku trzymam na balkonie oleandry, one uwielbiają słońce tylko trzeba je codziennie podlewać, i często nawozić bo to głodomory 8)
Pozdrowienia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”