Doniczkowe agathos3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maribat
1000p
1000p
Posty: 4942
Od: 4 mar 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe agathos3

Post »

Agatko z otwartym pysiem podziwiałam Twoje roslinki ;:63 ;:63

Przyznam , że część z nich to tylko w książkach spotykałam, jestem pełna podziwu dla Twojej kolekcji :P
wszystko moje jest tu:
zapraszam
Awatar użytkownika
julita20
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 29 lip 2010, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Złotoryja-Sędzimirów-Bolesławiec

Re: Doniczkowe agathos3

Post »

Rewelacyjne masz te roślinki.Różne formy, listki mmm to jest to co Tygryski lubią najbardziej.
Awatar użytkownika
agathos3
100p
100p
Posty: 172
Od: 2 maja 2009, o 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doniczkowe agathos3

Post »

maribat, julita20 - witajcie! Dziękuję za miłe słowa w imieniu moich roślin. Paru wprawdzie już nie ma, ale wątek będzie się rozwijał, bo parapety nie pozostają u mnie puste. :)
pozdrawiam, Agata
moje parapetowce
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowe agathos3

Post »

Witaj AGATKO. Czy na twoim balkonie tamaryndowiec to jest ta niższa roślina, czy wyższa. Ta wyższa bardzo mi przypomina robinię, czyli akację.
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Doniczkowe agathos3

Post »

Wandziu to są zdjęcia moich kwiatków które dostałam od Agatki , Tamaryndowiec jest wyższy a ta niższa roślina to jest Brezylka .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowe agathos3

Post »

Rozumiem Bogusiu, dziękuję za informację i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
agathos3
100p
100p
Posty: 172
Od: 2 maja 2009, o 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doniczkowe agathos3

Post »

Tamaryndowiec został wysiany z nasion wydłubanych z masy tamaryndowej sprzedawanej w sklepie z orientalnymi produktami. Tę masę tubylcy dodają do swoich potraw. Prawdę mówiąc wątpiłam, czy nasiona będą żywe, bo na wygoglowanych zdjęciach widziałam, że tę masę się gotuje - zapewne przed zapakowaniem też była pasteryzowana. Ale nasionka wysiałam na próbę. Wykiełkowały prawie wszystkie! Trochę rozdałam, kilka tkwi w różnych doniczkach.
Nie kupujcie na alledrogo nasion tamaryndowców, tylko szukajcie w necie paczki z masą tamaryndową - tam jest jakieś 30 nasion.
pozdrawiam, Agata
moje parapetowce
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe agathos3

Post »

Agato - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku życzę!

Gdzie się podziewasz? Masz tak piękne, oryginalne rośliny a tak mało je nam pokazujesz. :cry:
Nowy Rok, nowe postanowienia - może postanowisz się tutaj bardziej udzielać??
Ja jako Twój fan czekam na to! ;:113
Awatar użytkownika
agathos3
100p
100p
Posty: 172
Od: 2 maja 2009, o 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doniczkowe agathos3

Post »

Dzięki za życzenia i wzajemnie! :)
Nie udzielam się, bo mam zimową deprechę. Jak się dzień wydłuży, to coś wstawię, bo mi nawet kwitnie, tylko mi się nie chce tego obrabiać. Przepraszam, mam tak co roku, że zimę tobym przespała jak niedźwiedź w norze, bez wychylania nosa na zewnątrz...
pozdrawiam, Agata
moje parapetowce
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Doniczkowe agathos3

Post »

To przykre Agatko, takie przedłużające się złe samopoczucie. Znam kilka osób, które czują się tak samo, jak Ty.
Kiedy tylko dni robią się szare i krótkie oni przestają miec ochotę na cokolwiek.
Mimo wszystko trzymaj się kochana cieplutko i nie dawaj się chandrze. ;:196
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
agathos3
100p
100p
Posty: 172
Od: 2 maja 2009, o 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doniczkowe agathos3

Post »

Robi się jakby wiosennie, choć wiem, że to chwilowe, ale skoro trwa odwilż, u mnie też "odwilż". Postanowiłam wstawić obecne i trochę już historyczne kwitnienia fiołków, które jako jedyne w tej chwili kwitną u mnie i dają mnóstwo radości i satysfakcji.

Obrazek
Zakwitł Ramblin Magic, który się niestety zesporcił i już nie zasługuje na miano "rasowego", ale mimo to bardzo go lubię, bo zobaczcie, jaką ma piękną miniaturkową rozetkę. (poniżej)
Obrazek
rozetka miniaturowego zesporconego fiołka Ramblin Magic

Obrazek
Aca's Pink Delight (czyli sport od Bob Serbin)

Obrazek
Nimh Fly - bardzo oryginalny kwiatek typu osa

Obrazek
Obrazek
Chantaspring - znowu zakwitła. Niestety krótko potem jedna z sadzonek zaczęła gnić (w doniczce były dwie) i musiałam ją przerobić na listki i sadzonkę z wierzchołkiem. Ale się udało, nic więcej nie straciłam, zaś listki ukorzeniają się oddzielnie i - mam nadzieję - za jakieś dwa miesiące będzie więcej Chantaspring.

Obrazek
Lil Thornbird - piękna miniatura o pełnych kwiatach, to jej drugie kwitnienie i piękniejsze oraz obfitsze niż pierwsze.

Obrazek
The Madam - pierwsze kwitnienie młodej sadzonki. Urzekają mnie te ciemniejsze końcówki płatków kwiatka.
Obrazek
Tu widać lepiej te przebarwienia

Obrazek
Bob Serbin - pierwsze kwitnienie młodej sadzonki. Mutacją tego fiołka jest Aca's Pink Delight.

Obrazek
Rose Garden - pierwszy raz kwitnie. Czekałam na to ponad rok, taki uparciuszek z niego był. Jak dla mnie urzekający kształtem i delikatnością. Poniżej inne ujęcia:
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam, Agata
moje parapetowce
Awatar użytkownika
agata06
1000p
1000p
Posty: 1546
Od: 17 wrz 2010, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Doniczkowe agathos3

Post »

Ależ widoki z samego rana ;:111 a u mnie nadal żaden fiołasek nie kwitnie :(
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości by żyć, pokonywać choroby i umierać w spokoju.
ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
agathos3
100p
100p
Posty: 172
Od: 2 maja 2009, o 23:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doniczkowe agathos3

Post »

Agata06 nie przejmuj się brakiem kwitnienia u siebie, na pewno wkrótce się doczekasz. Ja na swoje czekałam rok, choć teoretycznie fiołki są zdolne do niego po pół roku od wydania młodej sadzonki. Cóż, świadczy to o moich umiejętnościach (dość marnych) opiekuńczych. :D
pozdrawiam, Agata
moje parapetowce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”