Wspomnienie Lata cz.1

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Wspomnienie Lata cz.1

Post »

Już myślę o nowym sezonie-pewnie wy też :lol: . Co roku na moim balkonie pojawiają się nowe kwiaty i nie tylko, jednak mogę sadzić tylko rośliny które wytrzymują bardzo dużą tempetaturę i słońce. Tak wyglądały w połowie sezonu Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek. Z powodu braku miejsca w doniczkach zwisających mój ślubny zakupił mi na prezent urodzinowy to cacko :lol: , jednak jak na osobę, która nie przepada za moim wariactwem nad wyraz rozszalał się z zakupem tych wszystkich kwiatów, na moją uciechę :lol: Obrazek
Saraaa

Post »

Pięknie i kolorowo - miło powspominać to ciepłe lato :P
Masz rację, ja ciągle tylko kaskę odkładam na kwiatuchy, aby tym razem na balkonie zaszaleć :D
Pięknie Ci kwitną surfinie - dokarmiasz je czymś?
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Te kupiłam w obi jako million bells, są 3 razy mniejsze niż surfinie,a podlewałam tylko często wodą, jednak nie nacieszyłam się nimi długo, poniweaż na nich zaczeły żyć własnym życiem jakieś dziwne białe ni to muszki, ni to robaczki :?. Za to zebrałam z nich nasionka może w tym roku będą piękne i bez muszek
Saraaa

Post »

Dziękuje za info :P
Awatar użytkownika
eba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1242
Od: 22 lip 2008, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Post »

A cóż to za piękne kwiaty na drugim zdjęciu :shock: :D ? No piękne po prostu. Od której strony swiata masz balkon? Ja mam od południa, ciekawe czy na moim utrzymałyby się tak pięknie jak u Ciebie? Na razie najlepiej mi wychodzą pelargonie i... kaktusy :D .
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Po bokach Osteospermum w środku Astry. A balkon mam od zachodu, mogę tylko trzymać to co uwielbia gorąc 8)
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

W tym roku też będzie osteospermum, ale będe wysiewać z nasionek (jednak za drogo dla mnie jest 25 zł za jedną sadzonkę :oops: ), będzie też dimorfoteka, gazania, tymofila, barachykoma i samgliczka a u was co będzie rosło???
Awatar użytkownika
eba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1242
Od: 22 lip 2008, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Post »

Sliczne te osteospermum. Muszę koniecznie zapamiętać nazwę :) .
U mnie królują pelargonie i werbeny do spółki z jakimś srebrnym akcentem (ubiegłego lata były to mrozy).
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Piękny ukwiecony balkon! U mnie rosła tylko sundavilla a w tym roku planuję... pomidorki koktajlowe :D
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Madziu, też jestem wielbicielką osteospermum, jednak ja swoje kupowałam po kilka złotych. Tak się w nich zakochałam, że je teraz w garażu trzymam, bo uparłam się, by je zachować do przyszłego roku ;) Nasionka też mam, ale to takie "lepszejsze" odmiany, darowane przez forumowiczkę (ściskam Cię, Agnieszko!) - więc będę Cię podglądać przy wysiewie Twoich, by się czegoś nauczyć :)
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

eba pisze:Sliczne te osteospermum. Muszę koniecznie zapamiętać nazwę :) .
U mnie królują pelargonie i werbeny do spółki z jakimś srebrnym akcentem (ubiegłego lata były to mrozy).
Jeżeli masz balkon od zachodu tak jak ja, będzie ładnie ci rosła bakopa, sanwitalia, scewola.
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Na początek sezonu rosły sobie monstrualne bratki.
Obrazek
Jest również iglak zakupiony 3 lata temu, jak go przyniosłam miał około 30cm. wysokośći, dziś już prawie się nie mieści w szerokości balkonu. Kilka tuji i sosna :P
Obrazek
Awatar użytkownika
eba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1242
Od: 22 lip 2008, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Post »

Widać, że masz dobrą rękę do kwiatów :D . Pięknie ci rosną :D .
Mój balkon niestety nie wygląda tak dekoracyjnie jak twój. Nie wszystkie kwiaty na nim wytrzymują, bo jest od strony południowo-zachodniej, a do tego jest wysunięty i wiatr po nim hula jak sobie chce. Jedyne, co mi dobrze się na nim udaje, to kaktusy i sukulenty.
Dziękuję za rady z gatunkami światłolubnumi, już sobie zanotowałam w kajeciku i będę takich szukać na wiosnę.
Może pochwalisz się też i domowymi roślinami :?:
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”