Treissi na zielono cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Aguniu chyba jakaś niekumata dzisiaj jestem, bo nie mam pojęcia :oops:
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
aguka
1000p
1000p
Posty: 2214
Od: 16 lut 2009, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Post »

Wielkanocnik powoli puszcza korzonki :D
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

O tym nietoperzu ktoś kiedyś wątek założył...pytając o uprawę... :wink: .Widziałam go kiedyś na żywo...i powiem Wam,że jakoś tak...dziwny mi się wydawał,a to ciemne(bo ciemny był),jakby przylepione :oops:
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

No widzisz Aguniu - gamoń jestem :) Ale się cieszę :)

Kinguś wiesz co .... Ja tu się zachwycam a Ty mi kubeł zimnej wody na głowę :lol:
A tak poważnie to pewnie i tak się niezdecyduje, bo się obawiam wszelkich nasion, cebul, itp.
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Właśnie wysiałem,ale ponoć długo kiełkują nasionka nietoperza...Czytałem dość dużo o tym kwiatku,nie wiem..może się doczekam kiedyś chociaż bulwy... :roll:
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Mirku trzymam kciuki, żeby Ci wykiełkowały. I podziwiam Cię, bo ja bym nie dała rady tak czekać tyle czsu :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
aguka
1000p
1000p
Posty: 2214
Od: 16 lut 2009, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Post »

[quote="treissi"]No widzisz Aguniu - gamoń jestem :) Ale się cieszę :)

Ano gapcioch. Teraz w niedziele wracam do Łodzi do wtorku więc w środę dam znać czy gotowe do wysyłki:D
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ok. Będę czekała:)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Moniko...ja także z tych niecierpliwych. Nasion się wręcz boję, może dlatego że nigdy mi nic z nich nie wychodzi. Teraz zaczęła się już działeczka, więc roślinki domowe na razie poszły na bok, co nie oznacza że je zaniedbuję. Niemniej z działkowych roślinek skusiłam się na nasionka....nic nie wyszło. Nie wiem jak inni to robią że tak pięknie im wschodzą. :wink:
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Zeniu ja w ubiegłym roku wysiałam astry. Wzeszły ale chyba źle się nimi zajmowałam, bo tylko jeden zakwitł :( Siałam też klonika i zielistkę. Wzeszły ale klonik został tylko jeden (nie z mojej winy). aha no i rosiczki. Z ok. 40 nasion wzeszło 14. Także chyba nie jest aż tak źle i w tym roku chyba też spróbuję coś wysiać, ale właśnie z ogrodowych. Myślę szczególnie o daturze...
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Ja też mam ochote na daturę...ale już większą-jestem mało cierpliwa-chcę już!!!!! :lol:
a ten nietoperz śliczny-też go oglądałam na all...no i cebula,więc powinien być szybciej,tylko...jak się z "tym "obchodzić? ja bym się bała-nie jestem tak zaawansowanym ogrodnikiem jak WY....wiecie....tak z rok,dwa temu pomyślałam sobie że jak pójdę na emeryturę to się zajmę ogrodnictwem...hihihihih....marne tego początki już są :lol:
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Grażynko ja też się boję tego nietoperza i dlatego jestem strasznie niezdecydowana.
Nie mam doświadczenia z roślinami ogrodowymi - będę dopiero zaczynać. Miejsce na ogródeczek mam tylko jakoś zebrac się nie mogę, żeby cokolwiek zrobić. Jeśli chodzi o datury to kiedyś miałam dwie roślinki, ale po zimie mi padły, bo nie wiedziałam jak przezimować, itp. Niedawno wyczytałam, że to rośliny jednoroczne i sama nie wiem co robić. Muszę jeszcze poczytać o nich i wtedy spróbuję. A nasionka dlatego, że są tańsze i w razie niepowodzenia nie będzie tak żal :( Druga sprawa to, że nie znalazłam nigdzie oferty sadzonek datury tej, którą chcę :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja czytałem na forum o nietoperzu i faktycznie jest troszkę kłopotliwy w uprawie;coś w rodzaju alokazji,musi mieć dużą wilgotność i ciepło.
Datury to rośliny jednoroczne,ale jeak się je dobrze przezimuje to z powodzeniem będą rosły z roku na rok(to tak jak i kanny)Moja cioteczka ma darurę,zdobi cały ogródeczek,ale nigdy nie chciała dać sadzonki.
A co do nasion,to czasami nie mamy na nie wpływu,bo mogą być niedojrzałe i wtedy nie zejdzie nic.Monika jeżeli zakwitł Ci 1 aster to nie jest tak żle :D Mi z paczki cyni daliowych też kilka tylko zakwitło..
Właśnie zaglądnąłem do siewek i koleusy zaczynają "wyłazić".Jeszcze mi darura została w tej skrzynce...
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”