Jak łatwo spełniać marzenia...

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja ten nieżyciowy kierunek właśnie skończyłam :oops: A, że z pracą to raczej marniawo, zastanawiam się nad nowymi torturami....Zapraszamy do baniaczków, zapraszamy :P
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Ril
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 wrz 2008, o 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witam wszystkich po krótkiej nieobecności!

Nadszedł najwyższy czas żeby pokazać resztę moich doniczkowców. Niestety ich stan się nieco zmienił. Moje adiantum ukochane padło ostatecznie, nie udało mi się roślinki uratować i jest mi z tego powodu strasznie przykro ;:144

Dracena Godsefiana, poszła do mamy na okno południowe, bo jakoś marniała, może więcej słonka jej pomoże... no zresztą to i tak miał być mamusi kwiatek. Wygląda tam tak:

Obrazek

No i jako pocieszajkę wczoraj nabyłam to:

Obrazek

;:167 Na zdjęciu oczywiście jak zwykle nie widać dobrze koloru, nawet nie bardzo umiem go nazwać, to jakby czerwone wino z kroplą purpury, śliczny jest, nie mogłam sobie odmówić. Te śmiecie na płatkach i listkach to dekoracja świąteczna z kwiaciarni :? Taki srebrzony sztuczny śnieg, godzinę go wczoraj czyściłam :roll: chyba nigdy się tego nie pozbędę.

To moje anturium, już w świątecznej aranżacji.

Obrazek

I również "maminy" scindapsus pictus

Obrazek

I to już chyba wszystko z kwiatków jako tako się prezentujących. Pokażę jeszcze moje ratowane "zdechlaczki", z których jestem najbardziej dumna.

Moje filodendrony, to był pierwszy z kwiatków ratowanych, stał sobie w kuchni, nie podlewany chyba od dwóch lat, a mimo to przeżył. Niewiele z niego zostało ale w sierpniu wyciągnęłam go na reanimację i w tej chwili wygląda tak.

Obrazek

Rozsadziłam go na dwie doniczki bo niby jedna miała iść do mnie, druga do mamy jak trochę odbije, a teraz żałuję bo coś wygląda że obie części zostaną u mnie :? Chyba na wiosnę znowu spróbuję je wcisnąć do jednej. W obu doniczkach w tej chwili są tylko po 3 liście (sukcesywnie usuwam stare, mocno uszkodzone + jeden nowy złamałam roletą :oops: ) więc nie wyglądają zbyt pieknie ale jestem z nich naprawdę dumna, tyle przetrwały i ładnie odbijają! Podstawową wadą tego większego, jest ciężar doniczki. I jeszcze ma za mało ziemi! Jak mu dosypię to już w ogóle tego nie ruszę :lol:

A tu drugi uratowany z kuchni (traktowany w ten sam sposób co Filuś) Sanseweria, zabrałam ją już w październiku i prosze jakie śliczne dzieci mi puściła!

Obrazek

A tu pokażę jeszcze moją piramidę szklarenkową. :lol:
Obrazek

Nie wiem czy to normalne że szklarenki muszą stać piętrowo, bo inaczej nie ma jak zmieścić. Miałam jeszcze jedną ale spadła dwa dni temu i wszystko z niej poszło do oddzielnych doniczek bo już dobrze ukorzenione :oops: Pocieszam sie myślą że większość zawartości tych szklarenek to dla mamusi i reszty rodzinki szczepki, moje właściwie tylko fiołki, sansewerka mała, epiphyllum.... no może nie tak znowu mało :lol: A żeby było jeszcze fajniej, mam całe stado cebulek narcyzów hiacyntów i krokusów, które miały iść na balkon, ale plany sie zmieniły i teraz sobie spokojnie kiełkują poupychane gdzie to tylko możliwe. :roll:

I już macie chyba kompletny obraz mojego nowego fioła :lol: Ale cóż, istnieją gorsze uzależnienia.

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych!
Awatar użytkownika
Graszka
1000p
1000p
Posty: 1293
Od: 1 gru 2007, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Bardzo ładne masz kwiaty, szklarenka rewelacja. Ja swoje rośliny jak ukorzeniałam to nakrywałam słoikiem lub plastikową butelką , albo foliową torebką. Pozdrawiam
Pozdrawiam, Grażyna
Moje rośliny i roślinki cz.1, cz.2
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Dracena goldsefiana, scindapsus i filodendron mnie urzekły. Slicznie Ci rosną te kwietuchy :D
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”