Carla-pwd - jak na razie raczkowanie:)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Carla-pwd
500p
500p
Posty: 511
Od: 27 sie 2008, o 07:25
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Carla-pwd - jak na razie raczkowanie:)

Post »

Wreszcie mogłam troche zaszaleć i pokupowac i porobić zdjęcia :) więc moge się pochwalić, ale i oczywiście poprosić... prosiłabym o pomoc w rozróżnianiu roślin. Nadal z tym mam duużo problemu

a więc tak:

1. Jedyny kwiat jaki posiadałam w domu :) - Skrzydłokwiat

Obrazek

2. Te ukradłam babci :P (nie chciała ich)

Hoja różowa
Obrazek

Grudnik
Obrazek

nie mam pojęcia co to jest :(
Obrazek

Trójskrzyn pstry- inaczej Kroton
Obrazek

Psianka pieprzowa
Obrazek

3. Tego zawinełam mamie (woli tylko cięte i ona potrafi ze wszysktich zorbić kaktusy:P)
Obrazek

4. Te sobie sama kupiłam dziś :):)

Gerbera
Obrazek

Fiołeczek Afrykański
Obrazek

nie wiem co to :(:(:(
Obrazek

Difenbachia
Obrazek

Czy to jest bluszcz pospolity czy coś innego?
Obrazek

Chamaedovea Elegans
Obrazek

nie wiem co to :(:(:9
Obrazek
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj Carla
kwiatuszki masz śliczne ,szczególnie fittonia (ta pod fiołkiem)no i oczywiście fiołeczek .Piękne ma kwiatuszki.Na wiosnę uśmiechnę sie o listka z fiołeczka,bo takiego to chyba jeszcze nie mam :oops:
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Grudniki i tego sukulenta z ostatniego zdjęcia wyjmij jak najszybciej z wody pozostaw do podsuszenia dwa dni a następnie wsadź w ziemię dla kaktusów wymieszaną pół na pół ze żwirem i odrobiną piasku, delikatnie co tydzień podlej. W wodzie zgniją natomiast w ziemi się ukorzeniom. :D
Carla-pwd
500p
500p
Posty: 511
Od: 27 sie 2008, o 07:25
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post »

co do listka to nie ma problemu.. :) powiem w tajemnicy ze kupiłam roślinki, również po to, ażeby sie wymieniać nimi bo głupio tak ciągle tylko żebrac, nie dająć nic w zamian :P

i dziekuje za nazwanie kwaituszka pod fiołkiem bo nie wiedziałam kim on jest :)
Carla-pwd
500p
500p
Posty: 511
Od: 27 sie 2008, o 07:25
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post »

no właśnie poczytałam o tym na forum i miałam to zorbić i dziękuje za rady bo ja naprawde dopieor raczkuje.... a co do przesuszenia to tak po prostu mam zostawić je na parapecie po wyjęciu z wody i w sobote wsadzic do ziemi dla kaktusów?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dokładnie tak w taki skład ziemi jaki podałem wcześniej. Poczytaj sobie mamy tu taką mini encyklopedię tu kliknij :D
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Witaj Carla :D Wszyscy kiedyś raczkowaliśmy :D
Nazwę roślinki w szklance (zdjęcie nad krotonem) Agaxkub będzie znała, bo chyba ją ma. Ta roślinka co ją zwinęłaś mamie (pod psianką) to chyba Calathea rufibarba (ale ktoś to musi potwierdzić) - zwiększ jej wilgotność powietrza i powycinaj te suche listki, bo jeszcze jakaś choroba ją złapie. Ta roślinka pod fiołkiem to fitonia, która też lubi dużą wilgotność powietrza. A ta ostatnia roślinka to chyba jakaś Crassula - kaktusiarza Ci pomogą w identyfikacji. I nie trzymaj jej w wodzie - osusz i do doniczki z ziemią dla kaktusów. A jeśli chodzi o psiankę to ja ją zaliczam do takich sezonowych roślinek. Jak ktoś chce ją dłużej pohodować musi zapewnić jej okres spoczynku od października do lutego (10-15 stopni), na wiosnę do świeżej ziemi i cięcie :D
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witaj, ładne roślinki... zobaczysz, będzie z nich pożytek :D to zielone przed krotonem to synodenium. A grudniki to raczej nie grudniki tylko wielkanocniki :lol: czyli rypsalidopsisy. na ostatniej fotce jakieś sedum? Tak mi sie wydaje, ale moge się mylić.
Ogólnie to wszystkie odszczepki nadają sie bardziej do ziemi niż do wody, bo to sukulenty.
No chyba, ze decydujesz się od razu na hydroponikę, co ostatnio staje się baaaaardzo modne na tym forum ;-)
pozdrawiam
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
agaxkub
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3754
Od: 3 paź 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

witam i ja tu dotarłam...

to w szklaneczce niewiadome to synadenium granti albo african milk bush
silnie trujące (ostrożnie z mleczkiem które wydziela) to sukulent więc z podlewaniem też ostrożnie, lubi dużo słońca

teraz może być problem z ukorzenieniem... ja bym proponowała wsadzić w lekką ziemie z piaskiem i pod słoik... w wodzie obawiam się , że zgnije
do ukorzenienia potrzebuje dość wysokiej tempeatury

crassulka to crassula marnierana

:lol:
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witaj na forum,niezły początek kwiatomanii... :wink:
Dziewczyny dobrze rozpoznały. :wink:
Awatar użytkownika
bayaga
500p
500p
Posty: 604
Od: 4 lis 2008, o 23:02
Lokalizacja: Konin

Post »

następna kwiatomaniaczka :lol: a i dobrze w kupie zawsze rażniej :D będziesz miala fajną kolekcję kwiatów......i brak parapetów już niedługo :lol:
Pozdrawiam Aga, świrus kwietnikus maksimus :P
Zielona chatka Baby Yagi
Zagroda Baby Yagi
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Też Cię witam :D kolekcja tak jak mówi Aga niedługo ci się rozrośnie :) Bardzo mi się podoba fiołeczek i bluszczyk :)
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witaj cieplutko :D początek kolekcji imponujący, a to dopiero się zaczyna :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”