Anolkowe roślinki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

anoli wierzę w ciebie COŚ wymyślisz ! :P :P
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ile czasu mogą wschodzić koleusy? Posiałam aksamitkę, wilec - to co miałam. Pomidorki wyglądają marniawo - zobaczymy, co z tego będzie. Najwyżej m. będzie miał sporo miejsca na swoje kaktusy. Tulipanki botaniczne już przekwitły - czy pędy trzeba odcinać? Maxowi wschodzą lillie kupione zimą - ciekawe co to będzie.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ilonko to wcale nie tak mało będziesz miała roślinek :) na pewno zrobisz znich piękny balkonik :) A Max na pewno jeszcze na coś się zgodzi:)[/list]
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Niestety tulipanki do szczytu sezonu nie dotrwają - jeszcze raz zapytam, czy przekwitnięte pędy trzeba wycinać? Więc może będą pomidorki (ale wygląda na razie, że nie), troszkę aksamitek - jeśli wybiją. Koleusy już chyba nie wzejdą - nie mam ręki do nasionek. Cikawa jestem tych lilii.
Najgorsze że mój balkon jest taki duży i to wszystko na nim niknie :twisted: Mam prawie 5m długości na metr dziesięć szerokości :wink:
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ilonko jak Maxowi przejdzie złość na lodówkę i będziecie w jakimś markecie to na pewno skusi się na jakieś roślinki :)
Jeśli chodzi o tulipanki to nie pomogę, bo się nie znam. Ale widziałam je u Jagody to możesz ją spytać. Aksamitki rosną jak chwasty to na pewno wzejdą. Koleusków nie siałam, więc nie wiem jak z nimi jest. Lilie skoro wzeszły to teraz pewnie będą pięknie rosły - nie martw się :)
Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło pomyślnie i na balkoniku było dużo pięknych i kolorowych roślinek :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Moniczko, to nie chodzi o to, czy Max będzie chciał - bo chciałby na pewno. Po porostu nie będzie mógł. Lecę szukać informacji o tulipanach.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ilonko będzie dobrze :) Nawet jak nie będzie super kolorowy to i tak każda roślinka będzie go upiększać :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
chabermona
500p
500p
Posty: 801
Od: 30 sty 2009, o 11:58
Lokalizacja: okolice Miechowa

Post »

Ilonko już ty cos wymyślisz żeby balkon wyglądał ładnie. Wierzymy w ciebie. ;:106
Monika poszukująca Aspidistr, sansewierek, stefanotisa i anturiów
Doniczkowi domownicy Moniki
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dzięki, zobaczymy. Zresztą zanim tu zamiaszkałam to robił za skład rupieci, więc i tak jest lepiej niż było....
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ilonko koleusy kiełkują po 2-3 tygodniach, ja też wczoraj zasiałam i czekam co wyrośnie.
Jeżeli uda mi się tytoń z chęcią się podzielę- na razie mają po 2 listki :lol: , dziwaczek który już całkiem sobie wygląda lub nasionka jak wolisz, mogę też się podzielić osteospermum troszeczkę krzaczków z nasionek będzie, ale ktoś mnie postraszył że zakwitają w sierpniu, mam nadzieję że nie :evil: . Million bells na razie zaproponować nie mogę bo sama nie wiem co z moich nasionek wyjdzie, już wykiełkowały tylko powoli jakoś teraz rosną.
Jak coś będziesz chciała daj znać :wink: to gdzieś się umówimy. Później zrobie przegląd co jeszcze mam na balkonie, bo teraz jest 2 stopnie i strach wyjść :twisted:
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kochana jesteś! Czy się będziemy dzielić czy nie, to i tak trzymam kciuki za wysiewy. Moje koleusy siałam ponad tydzień temu i nic, całkowita cisza. Dobrze, że wczoraj mama mi napisała, że w nocy zero stopni, to hibiscusa zatargałam do domu, i jakieś sukulenty. A dziś zastałam wróble i sikorki wśród wysiewów aksamitek :twisted: :twisted: :twisted: W sierpniu dopiero, choć może to i dobrze, bo pewnie długo będą. Na przyszły rok muszę zaplanować tak, by się roślinki uzupełniały sezonem kwitnienia. Choć to nigdy nie wiadomo, liczyłam na kompozycje tulipanowo irysową i irysom zdechły cebule, tulipany nie wszystkie wzeszły część już przekwitła, a część dopiero ma liście. Zapomniałam, że mam na balkonie niedobitki rojniczków, ciekawe czy ruszą. Mama planuje zakup nowych do siebie - to pewnie coś mi "skapnie". Dam zanć - może też będziesz zainteresowana. :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
weiner
500p
500p
Posty: 727
Od: 18 mar 2008, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Post »

trzymam kciuki za koleusy ;) ja jakoś w tym roku nie wysiewałem, w sumie to nie byłoby za bardzo gdzie trzymać a i szkoda wyrzucać ;)
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja siałam w zeszłym - nic nie wzeszło. W tym wygląda na to, że skończy się tak samo - ale jeszcze nie tracę nadziei. :wink: Strasznie mi szkoda zeszłorocznego oleandra - tak ładnie kwitł, a pod koniec zimy nagle padł - tak cudnie pachniał - a brak mi ładnych zapachów na balkonie.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”