Mój pierwszy balkon

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
kusa
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 1 lis 2016, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mój pierwszy balkon

Post »

Cześć wszystkim :)

Moja przygoda z roślinami trwa dopiero od jesieni - dostałam w prezencie sukulent, którym nie umiałam się opiekować. Wyglądał marnie i smutno, podobnie zresztą jak balkon w wynajmowanym mieszkaniu, którego nie zdobiło absolutnie nic. Wiosną zasadziłam więc bratki - ciekawa, jak mi z nimi pójdzie. I tak się zaczęło dalsze sadzenie :)

Dziś balkon wygląda tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze miesiąc temu sadzonki wyglądały jak niżej, więc całkiem niezły przyrost:

Obrazek

Chętnie dowiem się, co zrobiłam źle, i czego unikać w przyszłości - bo o ile będę mieć w mieszkaniu balkon, to zamierzam uprawiać na nim rośliny. Jakoś tak milej się na sercu robi.

Pozdrawiam!

Wstawiasz za duże zdjęcia, poprawiłam. Iwona
Awatar użytkownika
Daniel 1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 10 cze 2017, o 09:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój pierwszy balkon

Post »

Pięknie rosną i kwitną :) Powodzenia :)
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Mój pierwszy balkon

Post »

Maciejka i lobelia... bardzo udany duet. ;:108
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
okatka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 cze 2017, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Mój pierwszy balkon

Post »

Po sezonie sama ocenisz, czy coś zrobiłaś źle. Każdy balkon jest inny i każdy miłośnik kwiatków. Każdy ma jakieś kwiatki, które mu się nie udają. Ja na przykład nie mam szczęścia do werbeny, którą zjadają mi mszyce, i do kompozycji z kocanką, która mi wszystko zagłuszyła. Bardzo ładny balkon, oby tak do grudnia :)
kusa
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 1 lis 2016, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy balkon

Post »

Dziękuję za miłe słowa :)
okatka pisze:kocanką, która mi wszystko zagłuszyła.
Ja też już widzę, że kocanka jest zbyt szybko rosnąca, a przede wszystkim ma dużo bardzo gęstych korzeni, które się rozrastają jeszcze szybciej niż pędy. Teraz umieściłabym ją, jeśli już, w doniczce umieszczonej w skrzynce, albo zamiast kocanki dałabym dichondrę, którą ostatnio gdzieś zauważyłam i mi się spodobała (chyba w kolejnym roku właśnie tak zrobię).
welkam pisze:Maciejka i lobelia... bardzo udany duet. ;:108
Maciejka nie jest dla mnie najbardziej dekoracyjną roślinką, ale szybko wyrosła i naprawdę pięknie pachnie :) Szkoda tylko, że najmocniej wtedy, gdy już śpię... Nie wiem, czy w przyszłym sezonie nie postawię z tego powodu na rośliny pachnące w dzień - zdecydowanie bardziej odpowiada mi teraz np. heliotrop, choć zapach maciejki jest nieporównywalny do niczego innego i budzi takie miłe skojarzenia z dzieciństwa.
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mój pierwszy balkon

Post »

Bardzo udane balkonowe początki, gratuluję :D przypomniałaś mi, że maciejkę miałam siać, mam gdzieś upchnięte nasionka, ech ta skleroza :(
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
kusa
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 1 lis 2016, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy balkon

Post »

emka29 pisze:Bardzo udane balkonowe początki, gratuluję :D przypomniałaś mi, że maciejkę miałam siać, mam gdzieś upchnięte nasionka, ech ta skleroza :(
Dziękuję! Maciejka jest teraz chyba najbardziej okazałą rośliną balkonową, jest po prostu szalona :D

Wczoraj zakwitł pierwszy groszek:
Obrazek

Niestety, wczorajsza nawałnica pocięła mi petunie - spadł spory grad, do tego rozpętała się ulewa i straszliwy wiatr. Tu zdjęcie million bells zestawionej na ziemię przed nadchodzącą burzą. Widzę, że dosiała się jakaś smagliczka ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Mój pierwszy balkon

Post »

Jej jak na balkonowe początki to rewelacja. ;:138
Szkoda petunii, to jednak bardzo delikatne kwiatki, choć trzeba przyznać, że urocze.
Awatar użytkownika
donka1
50p
50p
Posty: 70
Od: 24 sty 2010, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój pierwszy balkon

Post »

Jaki fajny kolor groszku, ja czekam na swoje kolorki.
kusa
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 1 lis 2016, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy balkon

Post »

Bardzo dziękuję :)

Co do groszku - kupiłam mix nasion, a póki co wszystkie groszki są takie same. Marmurkowe, biało-różowo-fioletowe :) No cóż, widać to jest mix kolorów w jednym kwiatku.

Dzisiaj wywaliłam fiołka rogatego (którego kupiłam jako "bratki miniaturowe"), bo w ekspresowym tempie zjadł go mączniak. A szkoda, bo go przycinałam, i był olbrzymim gąszczem ślicznych kwiatków. Mam nauczkę na przyszłość, żeby opryskać profilaktycznie... Czym pryskacie fiołki?
kusa
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 1 lis 2016, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy balkon

Post »

To jeszcze dwa zdjęcia:

Cotyledon tomentosa - bardzo mi się podoba ten delikatny sukulent, nareszcie wygląda całkiem dobrze, a miałam z nim nie lada przeboje...
Obrazek

Nemezja w kąciku :)


Obrazek
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mój pierwszy balkon

Post »

Cudny groszek i nemezje, na kwitnienie tego pierwszego jeszcze czekam, a z nemezji niestety w tym roku zrezygnowałam po zeszłorocznym rozczarowaniu, chociaż w poprzednich latach byłam zachwycona efektem ich balkonowej uprawy. Pokazuj częściej swoje śliczności :D
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Mój pierwszy balkon

Post »

Widzę nemezja szaleje ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”