Mój kolorowy balkon w kamienicy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
okatka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 cze 2017, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Mój kolorowy balkon w kamienicy

Post »

Hej
Witam wszystkich na tym forum, które dopiero niedawno odkryłam. Od czterech lat jestem szczęśliwą posiadaczką balkonu i zakochałam się w kwiatach balkonowych. Uwielbiam oglądać pięknie ukwiecone balkony, na żywo i w internecie. Dzisiaj pokazuję swój. Kolorowe kwiaty w tym sezonie rekompensują mi to, że tuż naprzeciwko trwa remont budynku w hałasie i pyle. Udało mi się dopasować uczep rózgowaty do koloru kontenera na gruz :) Mam nadzieję, że uda mi się załączyć zdjęcie.


Obrazek
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Mój kolorowy balkon w kamienicy

Post »

Ładnie i kolorowo się zapowiada, balkon w mieszkaniu to duża przyjemność, ja mam od około 5 lat :D
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
okatka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 cze 2017, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Mój kolorowy balkon w kamienicy

Post »

Dzięki :) Nie tylko przyjemność, ale jest to jakiegoś rodzaju mania, przynajmniej u mnie :) To ciągłe chodzenie, doglądanie, "obczajanie" każdego nowego pędu, robienie zdjęć. A robotnicy z budowy naprzeciwko się spinają, bo myślą, że robię dokumentację z donosem do PIP-u, bo nie przestrzegają przepisów BHP :)
okatka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 cze 2017, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Mój kolorowy balkon w kamienicy

Post »

I dorzucam jeszcze kilka zdjęć moich podopiecznych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I w tym roku po raz pierwszy dołączam pnącza: Winobluszcz pięciolistkowy i wiciokrzew japoński. Winobluszcz nie chce się czepiać ściany. Nie wiem, czy przypadkiem nie jest to odmiana zaroślowa

Obrazek

No i w tym roku odważyłam się spełnić moje balkonowe marzenie - clematis. Kupiłam sadzonkę "generał Sikorski", ale coś mu nie najlepiej u mnie. Pędy i pączki, co prawda, wypuszcza jak szalony, ale brzegi listków czernieją i usychają, muszę udać się po poradę lekarską do Szanownego Forum do przychodni "powojniki"

Obrazek

Obrazek
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Mój kolorowy balkon w kamienicy

Post »

Winobluszcz pięciolistkowy nie ma zdolności do wspinania się po gładkim murze, do tego celu najlepszy jest winobluszcz trójklapowy.
okatka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 cze 2017, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Mój kolorowy balkon w kamienicy

Post »

Chyba rzeczywiście tak jest. Zmyliło mnie to, że widziałam różne pięknie obrośnięte dzikim winem balkony, ale jak się przyjrzałam, to ludzie mają tam kratki na ścianach. No i jest odmiana winobluszczu pięciolistkowego "murorum", wspinająca się na mury, ale to na pewno nie mój. A mój winobluszcz nawet po pergoli nie chce się wspinać. Co go oplatam, to opada. Może to dlatego, że jego korzenie rosły parę lat w ogrodzie i roślina płożyła się po trawie. Więc może ta pamięć genów każe mu iść poziomo, a nie w pionie.
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mój kolorowy balkon w kamienicy

Post »

Bardzo ładny efekt manii balkonowej :wink: pięknie Ci wszystko rośnie Katko, mój wzrok przyciągnęła fioletowa pełna surfinia/petunia ;:167 powojnik jak zakwitnie będzie cudny :) powodzenia w dalszych działaniach!
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
okatka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 cze 2017, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Mój kolorowy balkon w kamienicy

Post »

Bardzo dziękuję za miłe słowa, emko :) Powojnik rozplątałam i przeprowadziłam na drugą pergolę, gdzie, jak mi się wydawało, będzie miał ciut mniej słońca. I pięknie zakwitł, ale wciąż mu coś dolega, liście i wąsy czepne usychają, więc niestety nie wróżę mu długiego życia u mnie. Coś mu tu nie najlepiej
okatka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 cze 2017, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Mój kolorowy balkon w kamienicy

Post »

A oto rzeczony powojnik:


Obrazek
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mój kolorowy balkon w kamienicy

Post »

Witaj Katko, rzeczywiście pięknie kwitnie Twój powojnik :D co do tego usychania, to ja się nie znam, ale u mnie tak cierpi jeden, co nim wiatr bardzo targa, niestety musi sobie radzić i tyle. Jest jeszcze coś takiego jak uwiąd powojników, ale tego Ci nie życzę :wink: powodzenia w balkonowaniu :D
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Mój kolorowy balkon w kamienicy

Post »

Witam :wit
Pięknie rośnie powojnik, zawsze mi się te kwiaty podobały.
okatka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 cze 2017, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Mój kolorowy balkon w kamienicy

Post »

Marto i Stokrotko Aniu, dziękuję za miłe słowa. Marto, z tym wiatrem to chyba masz rację, bo na moim nieosłoniętym balkonie od zachodu zawsze tak cholernie wieje, że mam dosyć czasem, to i powojnik może mieć dosyć :)
Listki wciąż podsychają, ale roślina żyje i wypuszcza nowe pączki, więc może jakoś to będzie.
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Mój kolorowy balkon w kamienicy

Post »

Witam wielbicielkę balkonu ;:138
Fajnie sie zapowiada, za rok będziesz marudzić że masz za mało balustrady ścian i podłogi na kwiatki ;:306 to forum robi z ludzi prawdziwych zielonozakręconych wariatów ;:306
Pozdrawiam cieplutko z balkoniku z Kujaw :wit
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”