Skromny początek

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Skromny początek

Post »

Piotrku, nie miałam nigdy hibiscusów. Nie wiem jak może na nie działać ten środek.
Moje róże zdychają więc ratuję jak mogę...
Wiem że w tym roku nie zakwitną ale może za rok...
Chcę po prostu je uratować ;:108
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Spróbuję je opryskać w sobotę i zobaczymy, jak wyjdzie, trzeba liczyć na najlepsze :roll:
Trzymam kciuki za Twoje róże, żeby kwitły jak najszybciej ;:167
W sobotę pojadę chyba na zakupy ogrodnicze, jak co tydzień zresztą i może coś nowego przywiozę ;:138
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Skromny początek

Post »

Co do róż to mam dwie.
Jedna chyba daje rady ostatkiem sił ale druga zdycha...
Mimo oprysków.
Zobaczymy, może odbije ;:173
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Trzymam kciuki :D Ja również mam dwie, chociaż "mam" to pojęcie chyba troszkę abstrakcyjne :;230 Kupiłem je gdzieś w okolicy Świąt, ale nie chcą mi rosnąć i wystają z ziemi tylko suche gałązki ;:223

Dzisiaj byliśmy na zakupach, niestety kupiliśmy jedynie rośliny do ogrodu, ale, po rozmowie z rodzicami, dostałem kawałek ogrodu na własne pomysły ;:138 Na razie to tylko jeden wielki busz, trzeba pozbyć się kilku krzewów, być może również dwóch brzóz, które musiałyby być mocno przycięte, a wtedy nie wyglądałyby dobrze. Zacieniają też cały skrawek ziemi, którym zamierzam się zająć ;:222 Zdjęć nie ma sensu robić, bo i tak nic by nie było na nich widać ;:306

Zabrałem też z ogrodu trochę sukulentów (rozchodnik, płożące, których nazwy niestatystyki nie znam :( ), które mam zamiar niedługo posadzić w donicy razem z innymi ładnymi sukulentami, aby stworzyć ciekawą kompozycję :lol:

Wczoraj zamówiłem z eBay'a roślinkę, hibiskusa, ale na razie nie zdradzę, co to za odmiana ;:224 Mam trochę problemów z płatnością, ale jestem na dobrej drodze :heja Mam nadzieję, że przesyłka dotrze do mnie jeszcze przed moimi urodzinami ;:138
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skromny początek

Post »

Witaj Piotrze.
Masz zielone rączki to widać, na pewno się uda tylko potrzebny jest czas, rośliny nie lubią pośpiechu.
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Grażyno , witam Cię w moim wątku i dziękuję bardzo ;:138 To jest właśnie w roślinach piękne - nic nie dzieje się od razu, na wszystko trzeba poczekać :D
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skromny początek

Post »

Jeśli o brzozę chodzi to wcale nie traci uroku jak się ją krótko przytnie.
Mój tato od lat tnie tak brzózki na obydwóch działkach i efekt jest zaskakujący - rosną gęsto i bardzo ładnie, robią się takie jakby karłowate. Fajnie to wygląda, w jednym miejscu utworzyły nawet dość ciekawy "płotek"
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Jak są młode, to nie ma dużego problemu, ale moje mają ok. 10 metrów, z czego jakąś połowę zajmuje pień ;:218 Ta wycinka jeszcze nie będzie przeprowadzana na pewno, więc może coś wykombinujemy :lol:
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Skromny początek

Post »

Cieszę się ,że młodzi ludzie mają taką zieloną pasję, to b. dobrze ;:138 Widzę ,że znasz się już na roślinach a zwłaszcza hibiskusach domowych i masz już pierwsze sukcesy w ich rozmnażaniu. Zobaczysz jakie pole do popisu daje chociażby kawałeczek działeczki, ogródka , tam można komponować , zmieniać.....bo wiem ,ze większość żałuje starych drzew, pozostawia na siłę , bo szkoda. Ale zawodowcy nie żałują , jeśli ogródek za bardzo zarósł , zrobił się nie ciekawy , likwidują za duże drzewa, krzewy i robią nowe o wiele ciekawsze już nasadzenia . Widziałam takie ogrody,które zmieniały się za sprawą wywalania przerośniętych roślin i nasadzania nowych , bardziej kolorowych , ciekawszych ....i jest pięknie :) Dlatego właśnie w ogrodzie jest wiele możliwości na wyżycie się , powodzenia ;:63
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Karolino, witam Cię bardzo serdecznie ;:138 Dziękuję za miłe słowa :tan Na tym moim małym skrawku ogrodu jest mnóstwo roboty, dzisiaj zaczynam - albo rozpocznę od wykonania roślin do przesadzanie, a może od wykrywania chwastów? Jeszcze zobaczymy :lol:

Mam niestety duży problem, mianowicie przelew, który zapłaciłem za kwiatek był droższy od samej roślinki i niestety kosztowało mnie to grubo ponad 100zł ;:223 Następnym razem będę chyba kupować tylko przez all ;:145
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Skromny początek

Post »

Piotrek,Ty się lepiej nie przejmuj.Wiem że 100 zł to kupa kasy ale jak zechcesz coś kupić to popytaj u nas.
Po pierwsze, wielu ogrodników stąd sprzedaje sadzonki i są to uczciwe osoby, po drugie niektórzy dzielą się nadwyżkami za darmo.
Po trzecie znamy sklepy internetowe, które nie oskubią Cię do ostatniego piórka :wink:
Zakoleguj się z Matim (Tulap), on jest w podobnym wieku co Ty i też ma podobne zainteresowania.
Poza tym robi spore zakupy i zawsze coś fajnego wyszpera, może podpowie gdzie kupować :D
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Wiem, że na forum jest możliwość wymiany, zakupu sadzonek, nasion, ale kwiatek, który zamówiłem jest dosyć unikatowy, jak na razie widziałem mało wzmianek o nim, a to była dosyć kusząca oferta i jakoś tak wyszło ;:124 Szczerze mówiąc, nie mogę się doczekać możliwości, które zyskamy dzięki zdobyciu dostępu do tej części forum ;:167 ;:138 Wątek Matiego już obserwuję :heja Muszę zacząć udzielać się trochę więcej, nawiązywać nowe znajomości, bo widzę tutaj mnóstwo superowych ludzi ;:215
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skromny początek

Post »

przelew kosztował ponad 100zł? :shock:
To jak Ty to zrobiłeś i gdzie to był przelew?

Kurcze, nie zazdroszczę. Dlatego się panicznie boję wszelkich internetowych transakcji, zakupów, klikania że się zgadzam na cośtam itd. Masakra ,nie wyobrażam sobie czegoś takiego...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”