Skromny początek

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Skromny początek

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :D Członkiem forum jestem od niedawna, więc chciałbym się przedstawić i rozpocząć swoją własny wątek, w którym chciałbym dzielić się z Wami moją podróżą przez cudowny świat ogrodnictwa ;:138

Najpierw powiem coś o sobie. Nazywam się Piotrek, mam prawie 16 lat i ogrodnictwem zacząłem interesować się niedawno. Zaczęło się od marzeń o bonsai, jedend klon palmowy został na ten cel zakupiony, lecz ta japońska sztuka wymaga wiele czasu na osiągnięcie chociażby małych sukcesów, więc w międzyczasie zakochałem się w hibiskusach. Posiadam jak na razie cztery dorosłe rośliny, dwie otrzymałem od mamy:

Łososiowy hibiscus rosa-sinesis

Obrazek

Obrazek

Oraz różowy, również rosa-sinesis

Obrazek

Obrazek

Niestety te dwa mają wciornastki, ale po przekwitnięciu spryskam oba i mam nadzieję, że się ich pozbędę :(

Trzeci jest od babci, nie kwitł od wielu lat, ale jakiś miesiąc temu mocno go przyciąłem i wypuszcza nowe listki, jest szansa na kwiaty jeszcze tego roku :wit

Obrazek

Ostatni został kupiony dwa tygodnie temu, mam kremowe, pełne kwiaty, ale wszystkie pączki poodpadały że względu na konieczne zmiany miejsca :cry:

Obrazek

Oprócz tych czterech, mam kilka siewek ( :?: ), dwie z nich wyhodowałem sam, reszta wysiała się rok temu i przezimowała na polu (hibiscus syriacus, roślina mateczna niebieska, moje już niekoniecznie :roll: )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Próbowałem również wysiać mimozy i albicje z nasion, ale większość została pożarna przez nieznanego gatunku larwy, a pozostałe są dosyć wątłe :(

Obrazek

Na dzisiaj to koniec, zdjęcia są robione ok. tydzień temu, jutro postaram się zrobić aktualne :D

Dopiero uczę się wstawiać zdjęcia, więc te są trochę poprzekręcane, za wszelkie rady serdecznie dziękuję :D
Życzę wszystkim pięknej pogody i duużo Słońca ;:3
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Skromne początki

Post »

Witaj Piotrze wśród zielono zakręconych :wit
No w końcu kolejny młody ogrodnik odważył się założyć swój wątek :D
Jestem ciekaw Twojego ogrodu :heja
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromne początki

Post »

Ogrodu na razie nie mam w planach zmieniać, ale kto wie? Byc może jeszcze mi się odmieni :;230 Aktualnie zamierzam poszerzać swoją kolekcję doniczkowych :D chciałbym hodować własne odmiany wielu roślin ;:138 Może niedługo spróbuję warzyw na balkonie :?:
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skromne początki

Post »

Witam i ja :)
Jak miło że tyle młodych osób zakłada wątki i angażuje się w świat roslin , super !

Widzę tą samą manię co i u mnie - zbieranie nasionek i sianie ;)
Bardzo się cieszę że dałeś zdjęcia siewek, bo mam taką jedną na działce i właśnie zastanawiałam się czy to może być róża chińska. Jeśli umiesz rozpoznać to zerknij w mój wątek, będę wdzięczna :)
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromne początki

Post »

Tak mi się zdaje, że to jest hibiskus - liście bardzo podobne :D a masz jeszcze jakieś na działce, z których mogłaby się wysiać?

Nasiona kocham zbierać, czasem już młode roślinki ;:138 jak widzę coś ciekawego, to nie mogę się oprzeć :;230
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skromne początki

Post »

No właśnie mam,stąd moje podejrzenie,że to może być hibiskus ( bo to to samo co i roża chińska ,prawda?)
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Skromne początki

Post »

Piotrze, jak się cieszę , że kolejny młodziutki człowiek jest zakochany w roślinkach :heja Zaczynasz od hibiskusów, a pewnie za rok-dwa będziemy oglądać u Ciebie kolejne kolekcje ;:224 Bo to zielone strasznie wciąga ;:138
Życzę powodzenia w uprawach i trzymam kciuki :D
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Skromne początki

Post »

Życzę powodzenia. Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromne początki

Post »

Dziękuję bardzo za powitania i za miłe słowa :D

Foxowa, hibiscus to grupa roślin, do której należy wiele gatunków, między innymi rosa-sinesis (róża chinska), takie mam przynajmniej informacje :wink: W ogrodach najczęściej hodowane są hibiskus syryjski oraz bagienny :tan

Emilio, niedawno bardzo spodobały mi się sukulenty i chciałbym je także uprawiać w szerokiej donicy albo szklanej misie ;:138 Najpierw razie szukam, gdzie mogę je kupić :D a po śledzeniu kilku wątków (głównie Seby), spodobały mi się petunie :heja

Asprokol, witam Cię bardzo serdecznie ;:138
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Skromne początki

Post »

Ale fajnie :D Taki jesteś młody a już pierwsze sukcesy za Tobą ;:333
Życzę Ci wielu sukcesów w uprawach, będę zaglądać :D
Pasożytami się nie przejmuj tylko je zwalczaj.
Ja popełniłam błąd z różami...
Zobaczyłam pączki i pożałowałam im chemii na meszkę.
Teraz meszka się zalęgła na tyle że róże żółkną, na szczęście koleżanki z forum mi doradziły i dziś już jest po oprysku.
Trudno, może nie zakwitną tak szybko ale przeżyją.
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromne początki

Post »

Witch
Serdecznie zapraszam i bardzo dziękuję :D uważasz, że lepiej byłoby je opryskać od razu? Trochę mi ich szkoda, bo już kiedyś były pryskane i straciły wszystkie liście :cry: Teraz mają kilka torebek nasiennych, ale czasem trzeba coś poświęcić dla wyższego dobra :(
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Skromny początek

Post »

Nie wiem co lepsze...
Może za mocna chemia wtedy była, albo za duży oprysk.
vizi
200p
200p
Posty: 254
Od: 11 lis 2011, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Skromny początek

Post »

Witaj na forum. Piękny początek kolekcji. Najbardziej podoba mi się różowy hibiscus.
Pozdrawiam Agata
Moje rośliny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”