Skromny początek

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Dorwałem internet, więc napiszę krótki post :D Jako, że hibiskusy to moja wielka miłość, wypatrywalem ich po drodze. Jedyny, jaki znalazłem, to mały hibiscus rosa-sinesis, który jest w naszym hotelu ;:138 Ma mnóstwo pączków, widać, że służy mu klimat, bo stoi na polu ;:3

Obrazek

Trochę jest pogryziony, ale pąki ma cudowne ;:167

Hibiskusów nie ma, ale w każdym ogrodzie, w parku rozrywki, wszędzie są oleandry :heja Mam zdjęcie tylko jednego, ale są piękne ;:224

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skromny początek

Post »

Jaki ładny ,niski a jaki gęsty :)
A przypomnij, gdzie to jestyeś? Bo nie doczytałam.
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

We Włoszech :D dzisiaj na wschodzie, nazwy miejscowości nie pamiętam :roll: Jutro już na zachodzie, w Rzymie ;:138
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Skromny początek

Post »

Fajny ten Twój nowy maluch :D
Baw się dobrze i wracaj do nas bezpiecznie ;:3
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Wygląda super :D Dzisiaj wyjechaliśmy i będziemy jechać całą noc i wrócimy dopiero wieczorem ;:224 Jakimś cudem dorwałem internet, a we Włoszech jest z nim krucho ;:306
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Skromny początek

Post »

Piotrek oglądaj w niedzielę Nową Maję w Ogrodzie na HGTV o 9.25, lub na necie , czy za tydzień w tvn--zobaczysz mój ogród :wink: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Karolino, dziękuję bardzo za informację, nie mogę się doczekać ;:138

Długo mnie tutaj nie było, ale zawsze mam tak, że po kilkudniowej przerwie przez dłuższy czas nie mogę powrócić do wcześniejszych przyzwyczajeń ;:219 Już od kilku dni zabierałem się do "powrotu" na forum ;:131 Mam nadzieję, że już teraz wszystko wróci do normy :D
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Skromny początek

Post »

Pokaż nam proszę jakieś fotki, pewnie sporo się pozmieniało. :D
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Jutro postaram się wrzucić, a pozmieniało się duuużo ;:138
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Skromny początek

Post »

Witaj na forum, bardzo ładne hibiskusy, kiedyś od forumki dostałam dwie gałązki i z powodzeniem ukorzeniłam, niestety już ich nie mam. Twoje zachwycają, brawo ;:138
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Stokrotkania, dziękuję za pochwałę i witam Cię bardzo serdecznie w moim wątku :wit

Wczoraj nie dałem rady nawet wejść na forum, czasu zabrakło :( Cały dzień byłem poza domem, ale dzisiaj już mam zdjęcia, zapraszam więc do oglądania ;:138

Na początek hibiskus od babci, dwa zdjęcia pokazujące, jak pięknie się rozkrzewia :tan
Pierwsze zdjęcie z 18.06, drugie z wczoraj (3.07)

Obrazek

Obrazek

Niestety jest dosyć krzywe, a zauważyłem to dopiero dzisiaj przy pisaniu posta ;:223 Jutro postaram się zrobić nowe i zamienić, bo nie wytrzymam ze świadomością, że zostawiłem takie krzywe ;:306

Różowy hibiskus chyba nie ma zamiaru rosnąć w tym sezonie. Coś go zahamowało i jako jedyny z grupy stoi w miejscu, jeśli chodzi o wzrost ;:222

Obrazek

Mile zaskoczył mnie łososiowy, gdyż wypuścił trzy nowe pędy, na których ma już dziewięć pączków. Zobaczymy, może na wiosnę trochę go przytnę, żeby się rozkrzewił jeszcze bardziej, a te spróbuję ukorzenić? W tej dziedzinie mam dosyć dobre wyniki, bo już dziesiąta gałązka pobrana z hibiskusa od babci wypuszcza korzenie ;:138 Muszę je w tym tygodniu posadzić w doniczkach i poczekać na jakikolwiek kwiatek, a wtedy będą do sprzedania ;:215 Dzisiaj nie mam ich zdjęć, bo, szczerze mówiąc, nie ma czego podziwiać, ale niedługo zrobię sesję małej armii i się z Wami podzielę ;:162 Tutaj mam zdjęcie łososiowego hibiskusa:

Obrazek

Teraz mam zdjęcie jednego z dwóch nowych nabytków :heja Hibiscus moscheutos "cranberry crush" kupiony jakieś trzy tygodnie temu. Na początku miał być posadzony w ogrodzie, ale to jeszcze nie jest moment na sadzenie niczego w mojej części ogrodu, więc na razie wsadziłem go do doniczki. Ze środka wychodzą już malutkie pączki :D

Obrazek

Teraz przeniesiemy się do domu, na początek zdjęcie hibiscus schizopetalus, który rośnie jak na drożdżach :tan Jakiś tydzień temu wypuścił mnóstwo małych listków z miejsc, w których są już starsze liście :lol:

Obrazek

Sadzonka pobrana od hibiskusa z początku postu również wypuszcza kolejne listki:

Obrazek

Dwa hibiskusy wyhodowane przeze mnie z nasion rosną jak szalone ;:306 Ten, który długo nie miał nowych liści, teraz wypuszcza wszystkie w jednym miejscu, a drugi wygląda przy nim jak tyczka z kilkoma dużymi liśćmi :;230 To jednak dlatego, że prawie wszystkie są na tegorocznym pędzie, który jest dosyć cienki, na wiosnę wszystko będzie wyglądało tak, jak powinno (mam nadzieję)

Obrazek

Obrazek

Kremowy hibiskus też rośnie, jednak nie tak szybko, jak inne rośliny. Miał jeden kwiatek, ale dosyć słaby i szybko przekwitł - rano rozkwitł, wieczorem było już po kwiatku. Taki jednak jest urok hibiskusów ;:131

Obrazek

Teraz czas na drugi nabytek, hibiskus o pomarańczowo (czasem wręcz żółto)-różowych; stosunkowo małych (w porównaniu do moich innych hibiskusów - ok. 10 cm) kwiatach. Sama roślina jest wysoka, punktem odniesienia może być doniczka, której rozmiar dla dużych kwiatków jest identyczny (tylko hibiskus od babci ma rozmiar większą), wszystkie małe też są posadzone w identycznych doniczkach ;:138

Obrazek

Zbliżenie na kwiatek, który najprawdopodobniej jutro rozkwitnie

Obrazek

Teraz mam jeszcze dwa zdjęcia, które nie są związane z hibiskusami. W sobotę do mojego pokoju przywędrował taki piękny storczyk ;:138 Kupiony został kilka miesięcy temu, ale jak dotąd stał z innymi storczykami.

Obrazek

Na koniec przygotowania do rozmnażania sukulentów. Jutro posadzę je wszystkie i zobaczymy, co z tego wyjdzie ;:168

Obrazek
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Skromny początek

Post »

O rany jesteś prawdziwie "zahibiskusowany" ;:138
To faktycznie śliczne kwiatki. Piękny storczyk, jest ciekawie umaszczony. Bardzo lubię storczyki mam ich tylko 10, ale myślę, że kolekcja będzie rosła.
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Zaczyna się od hibiskusów, ale już czuję, że wołają mnie storczyki i sukulenty ;:306 10 storczyków to nie tak mało, u mnie w domu też tyle mamy i zaczyna brakować miejsca ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”