Skromny początek

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Przychodzę z kolejną porcją zdjęć :D Już wiem, jak obracać zdjęcia, okazało się, że fotosik.pl chyba nie lubi mojego telefonu i wszystkie zdjęcia musiałem po dwa razy obracać przed dodaniem :;230 Od teraz jednak wszystko będzie tak, jak powinno ;:173 Zdjęcia z pierwszego postu były robione 15.05, przez te kilka dni wiele się zmieniło :tan

Na początek nowości :D
To ukorzeniana sadzonka hibiskusa od babci, którego zdjecie znajduje się poniżej. 15 maja wyglądał tak:

Obrazek

Dzisiaj posiada już kilka rozwijających się listków

Obrazek

Ukorzeniana jest pod plastikowym kubkiem z kilkunastoma dziurkami na górze. Próbuję również ukorzeniać inne w wodzie, małe efekty już są, ale niestety zdjęć dzisiaj nie mam :(

Wspominana wcześniej roślina od babci cudownie się rozkrzewia ;:167 ;:167

Obrazek

Hibiskus, który stracił wszystkie pączki, dzisiaj ma już cztery malutkie ;:138
Na tym zdjęciu widać jedynie dwa, bo pozostałe są na innych gałązkach :D

Obrazek

Jednen z hibiskusów z nasion rozwija się wyśmienicie, rośnie mu kilka nowych listków

Obrazek

Drugi natomiast nie rośnie, a w miejscu, skąd powinny wzrastać listki, jest z grubienie, myślicie, że listki nie mogą się wydostać, czy może taki jego urok i po prostu wystartuje później? Niepokoją mnie jeszcze plamki i przebarwienia na liścieniach ;:145

Obrazek

Na koniec pokażę Wam, jak pięknie rosną hibiskusy zabrane z pola :heja

Obrazek

Witch, poprzednim razem były pryskane OBSYDIAN 01 AL, myślisz, że jest za mocny? Co do wyboru, to chyba wolę mieć zdrową roślinę i zrezygnować z jej uroku przez kilka miesięcy niż cieszyć się jego urodą tylko przez jakiś czas ;:145 Decyzja jest jednak ciężka do podjęcia :cry:

Vizi, witam Cię bardzo serdecznie :D Dziękuję bardzo za pochwałę :tan Masz rację, różowy jest cudowny ;:108
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Skromny początek

Post »

Piotrku, nie miałam nigdy hibiscusów. Nie wiem jak może na nie działać ten środek.
Moje róże zdychają więc ratuję jak mogę...
Wiem że w tym roku nie zakwitną ale może za rok...
Chcę po prostu je uratować ;:108
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Spróbuję je opryskać w sobotę i zobaczymy, jak wyjdzie, trzeba liczyć na najlepsze :roll:
Trzymam kciuki za Twoje róże, żeby kwitły jak najszybciej ;:167
W sobotę pojadę chyba na zakupy ogrodnicze, jak co tydzień zresztą i może coś nowego przywiozę ;:138
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Skromny początek

Post »

Co do róż to mam dwie.
Jedna chyba daje rady ostatkiem sił ale druga zdycha...
Mimo oprysków.
Zobaczymy, może odbije ;:173
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Trzymam kciuki :D Ja również mam dwie, chociaż "mam" to pojęcie chyba troszkę abstrakcyjne :;230 Kupiłem je gdzieś w okolicy Świąt, ale nie chcą mi rosnąć i wystają z ziemi tylko suche gałązki ;:223

Dzisiaj byliśmy na zakupach, niestety kupiliśmy jedynie rośliny do ogrodu, ale, po rozmowie z rodzicami, dostałem kawałek ogrodu na własne pomysły ;:138 Na razie to tylko jeden wielki busz, trzeba pozbyć się kilku krzewów, być może również dwóch brzóz, które musiałyby być mocno przycięte, a wtedy nie wyglądałyby dobrze. Zacieniają też cały skrawek ziemi, którym zamierzam się zająć ;:222 Zdjęć nie ma sensu robić, bo i tak nic by nie było na nich widać ;:306

Zabrałem też z ogrodu trochę sukulentów (rozchodnik, płożące, których nazwy niestatystyki nie znam :( ), które mam zamiar niedługo posadzić w donicy razem z innymi ładnymi sukulentami, aby stworzyć ciekawą kompozycję :lol:

Wczoraj zamówiłem z eBay'a roślinkę, hibiskusa, ale na razie nie zdradzę, co to za odmiana ;:224 Mam trochę problemów z płatnością, ale jestem na dobrej drodze :heja Mam nadzieję, że przesyłka dotrze do mnie jeszcze przed moimi urodzinami ;:138
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skromny początek

Post »

Witaj Piotrze.
Masz zielone rączki to widać, na pewno się uda tylko potrzebny jest czas, rośliny nie lubią pośpiechu.
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Grażyno , witam Cię w moim wątku i dziękuję bardzo ;:138 To jest właśnie w roślinach piękne - nic nie dzieje się od razu, na wszystko trzeba poczekać :D
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skromny początek

Post »

Jeśli o brzozę chodzi to wcale nie traci uroku jak się ją krótko przytnie.
Mój tato od lat tnie tak brzózki na obydwóch działkach i efekt jest zaskakujący - rosną gęsto i bardzo ładnie, robią się takie jakby karłowate. Fajnie to wygląda, w jednym miejscu utworzyły nawet dość ciekawy "płotek"
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Jak są młode, to nie ma dużego problemu, ale moje mają ok. 10 metrów, z czego jakąś połowę zajmuje pień ;:218 Ta wycinka jeszcze nie będzie przeprowadzana na pewno, więc może coś wykombinujemy :lol:
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Skromny początek

Post »

Cieszę się ,że młodzi ludzie mają taką zieloną pasję, to b. dobrze ;:138 Widzę ,że znasz się już na roślinach a zwłaszcza hibiskusach domowych i masz już pierwsze sukcesy w ich rozmnażaniu. Zobaczysz jakie pole do popisu daje chociażby kawałeczek działeczki, ogródka , tam można komponować , zmieniać.....bo wiem ,ze większość żałuje starych drzew, pozostawia na siłę , bo szkoda. Ale zawodowcy nie żałują , jeśli ogródek za bardzo zarósł , zrobił się nie ciekawy , likwidują za duże drzewa, krzewy i robią nowe o wiele ciekawsze już nasadzenia . Widziałam takie ogrody,które zmieniały się za sprawą wywalania przerośniętych roślin i nasadzania nowych , bardziej kolorowych , ciekawszych ....i jest pięknie :) Dlatego właśnie w ogrodzie jest wiele możliwości na wyżycie się , powodzenia ;:63
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Karolino, witam Cię bardzo serdecznie ;:138 Dziękuję za miłe słowa :tan Na tym moim małym skrawku ogrodu jest mnóstwo roboty, dzisiaj zaczynam - albo rozpocznę od wykonania roślin do przesadzanie, a może od wykrywania chwastów? Jeszcze zobaczymy :lol:

Mam niestety duży problem, mianowicie przelew, który zapłaciłem za kwiatek był droższy od samej roślinki i niestety kosztowało mnie to grubo ponad 100zł ;:223 Następnym razem będę chyba kupować tylko przez all ;:145
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Skromny początek

Post »

Piotrek,Ty się lepiej nie przejmuj.Wiem że 100 zł to kupa kasy ale jak zechcesz coś kupić to popytaj u nas.
Po pierwsze, wielu ogrodników stąd sprzedaje sadzonki i są to uczciwe osoby, po drugie niektórzy dzielą się nadwyżkami za darmo.
Po trzecie znamy sklepy internetowe, które nie oskubią Cię do ostatniego piórka :wink:
Zakoleguj się z Matim (Tulap), on jest w podobnym wieku co Ty i też ma podobne zainteresowania.
Poza tym robi spore zakupy i zawsze coś fajnego wyszpera, może podpowie gdzie kupować :D
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Wiem, że na forum jest możliwość wymiany, zakupu sadzonek, nasion, ale kwiatek, który zamówiłem jest dosyć unikatowy, jak na razie widziałem mało wzmianek o nim, a to była dosyć kusząca oferta i jakoś tak wyszło ;:124 Szczerze mówiąc, nie mogę się doczekać możliwości, które zyskamy dzięki zdobyciu dostępu do tej części forum ;:167 ;:138 Wątek Matiego już obserwuję :heja Muszę zacząć udzielać się trochę więcej, nawiązywać nowe znajomości, bo widzę tutaj mnóstwo superowych ludzi ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”