Balkon Alicji(warzywa,owoce,zioła na balkonie)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
dominika_sz
100p
100p
Posty: 107
Od: 13 sie 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkon Alicji(warzywa,owoce,zioła na balkonie)

Post »

O to w takim razie muszę się w taką odmianę pomidorów zaopatrzyć. a jakie jeszcze inne odmiany pomidorków i papryk mogłabyś mi polecić. Jestem zachwycona jak u Ciebie rosną i planuje u siebie na tarasie (zamiast kwiatów) posadzić pomidorki i papryczki. Dzisiaj będąc na targu widziałam dużo ciekawych odmian :)
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Balkon Alicji(warzywa,owoce,zioła na balkonie)

Post »

Pomidor to moje ulubione warzywo, mam nadzieję że udadzą się doskonale ;:3
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Balkon Alicji(warzywa,owoce,zioła na balkonie)

Post »

Alicjo jestem pod wrażeniem wielkości pomidorów. U mnie jeszcze nie kwitną.
Gosia
Awatar użytkownika
AliceWhite
100p
100p
Posty: 105
Od: 5 wrz 2013, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Casale Monferrato(AL) Italia
Kontakt:

Re: Balkon Alicji(warzywa,owoce,zioła na balkonie)

Post »

Dominika_sz na sam poczatek polecam pomidorki koktajlowe tj. czeresniowe i daktylowe ,bardzo latwe w uprawie. Co do tych wiekszych to dobre sa Principe borghese. jeśli chodzi o pappryczki to najlepiej te mniej pikantne odmiany : japapeno,lemon drop bishop crown i cayenna. jeśli chodzi o inne warzywa to najlepsze sa rzodkiewki i rukola. Moja rukola nie ma jeszcze dwoch miesiecy a juz kwitnie. jeśli ja zetniesz to ona wyprodukuje ci jeszcze wiecej lisci. Moza tez jesc zielone strazki z nasionkami rukoli. Sa pyszne i smakuja tak jak liscie. Nalezy je jednak zebrac zanim stana sie duze.
Proszę o poprawną pisownię. Iwona

Widzeliscie kiedys w jednym kwiatku dwa pomidorki? ;:oj Ma tak moj pomidorek daktylowy.
;:138

Obrazek

A to moj abruz w wiekszej doniczce.

Obrazek

Rukola juz kwitnie.

Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=100849" onclick="window.open(this.href);return false;
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Balkon Alicji(warzywa,owoce,zioła na balkonie)

Post »

Bardzo udany balkon ;:108
Mam podobny asortyment roślinny na moim balkonie t.j. pomidorki, papryczki, bazylia... ale jeszcze nie kwitną nawet. Nasionka jednej z papryk przywiozłam sobie jako pamiątkę z Włoch.
Poziomki u Ciebie wypatrzyłam ... a może to truskawki były.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Awatar użytkownika
AliceWhite
100p
100p
Posty: 105
Od: 5 wrz 2013, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Casale Monferrato(AL) Italia
Kontakt:

Re: Balkon Alicji(warzywa,owoce,zioła na balkonie)

Post »

Poziomki, poziomki :D truskawka niestety mi się trochę spaliła i nie chce produkować kwiatków. :( Za gorąco i mało cienia . A jak nazywa się odmiana papryczki z Włoch? Jakaś włoska odmiana? Bo ja mam "diavolicchio callabrese". Kupiłam nasionka w ogrodniczym sklepie niedaleko mojego bloku. Mają całkiem niezły asortyment nasionek i dużo odmian choć jak dla mnie to za mało. Wiadomo małe miasteczko...
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=100849" onclick="window.open(this.href);return false;
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Balkon Alicji(warzywa,owoce,zioła na balkonie)

Post »

A u nas ciągle raczej chłodno... Z Włoch przywiozłam sobie chyba chiltepin. Nie jestem pewna, to nie był zakup w sklepie.. to było zerwanie papryczki z krzaczka, który rósł w donicy przed restauracją. ;:224 Dosyć spory krzaczek obsypany małymi czerwonymi kulkami. Wyglądał ślicznie. Moja sadzonka jest raczej skromna. Mam nadzieję, że na balkonie ruszy.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Awatar użytkownika
AliceWhite
100p
100p
Posty: 105
Od: 5 wrz 2013, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Casale Monferrato(AL) Italia
Kontakt:

Re: Balkon Alicji(warzywa,owoce,zioła na balkonie)

Post »

Uff mamy tu teraz upały i moja rukola trochę zmarniała. Usunę wszystko co uschło to może wypuści nowe pędy. Mam tu ponad 37 stopni i straszną wilgoć. Przynajmniej pomidory i papryczki mają się dobrze.
:D

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A jak się mają wasze rośliny? Jaka u was pogoda?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=100849" onclick="window.open(this.href);return false;
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Balkon Alicji(warzywa,owoce,zioła na balkonie)

Post »

Wprosiłam się na balkon by podgladać jak inni gospodarują. ;:108
Przy tej temperaturze to pomidory i papryka mają jak w raju, u mnie dzisiaj zaledwie 21*C i mocny wiatr.
W zasadzie wiatr daje najwięcej strat, pomidory muszą być palikowane w obawie przed złamaniem.
Papryki też masz dorodne.
dominika_sz
100p
100p
Posty: 107
Od: 13 sie 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balkon Alicji(warzywa,owoce,zioła na balkonie)

Post »

Alicjo dziękuje polecenie odmian. W przyszłym roku będę na takie polować :) W tym kupiłam sobie już kilka odmian pomidorków balkonowych i papryk, ale niestety nie wszystkie wiem jak się nazywają. Na targu kupiłam sobie też wiszącą truskawkę i poziomkę. Teraz tylko pozostaje czekać na owocki :) :heja
Awatar użytkownika
AliceWhite
100p
100p
Posty: 105
Od: 5 wrz 2013, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Casale Monferrato(AL) Italia
Kontakt:

Re: Balkon Alicji(warzywa,owoce,zioła na balkonie)

Post »

dominika_sz pisze:Alicjo dziękuje polecenie odmian. W przyszłym roku będę na takie polować :) W tym kupiłam sobie już kilka odmian pomidorków balkonowych i papryk, ale niestety nie wszystkie wiem jak się nazywają. Na targu kupiłam sobie też wiszącą truskawkę i poziomkę. Teraz tylko pozostaje czekać na owocki :) :heja

Trzymam kciuki za truskawki i poziomki. Ja już z moich poziomek zjadłam kilka owoców. Słodziutkie ,pyszne. Zachowam trochę nasion to je sobie wysieję na następny rok,. Tak samo zrobię z innymi roślinami. Czy tu gdzies na forum nie ma czasem akcji wymiany nasion? Na forach i Facebooku we Włoszech są takie akcje z pikantnymi papryczkami. Dajcie znać jak się czegoś dowiecie a tym czasem kolejne zdjęcia. :tan



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=100849" onclick="window.open(this.href);return false;
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Balkon Alicji(warzywa,owoce,zioła na balkonie)

Post »

Ale słodziaki ( mam na myśli Twoje pomidorki ). U nas pogoda się wyraźnie poprawiła. Moje pomidory i papryki stoją w pełnym słońcu... mam nadzieję, że im to nie zaszkodzi. Pomidory mam chyba w ciut za małych donicach. Nie nadążam z podlewaniem. No i też już mam maleńkie pomidorki na maskotce.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Awatar użytkownika
AliceWhite
100p
100p
Posty: 105
Od: 5 wrz 2013, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Casale Monferrato(AL) Italia
Kontakt:

Re: Balkon Alicji(warzywa,owoce,zioła na balkonie)

Post »

Dziekuje za komplementy,moje"dzieci" :lol: rosną dobrze ale teraz są takie upały tak,że jest 37 stopni czasami więcej i straszna wilgoć. Dziś nie mogłam się powstrzymać i kupiłam takie cztery papryczki . Jest to chyba hybryda zwykłej Cayenne ta nazywa się Cayenna daktylowa.



Obrazek
Ja widać na zdjęciu mają już pierwsze papryczki


Obrazek


Kupiłam też bazylię cytrynową która zaczyna kwitnąć, będę więc miała nasionka na następny rok.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=100849" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”