Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Henryku, dziękuję. A jak wyjdzie słonko, to naprawdę robi się całkiem ładnie. :)

Natalio, od 19. czerwca! ;:oj Z tego dnia mam zdjęcie pierwszego kwiatuszka.
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

O, jak pięknie fikusowo! Marchewa jaka spasiona, lasek jaki dorodny, barok ma szczęście, że się trzyma, bo jak nie to by w skórę dostał (próbowałam jeszcze rozmnożyć dla Ciebie kilka małych łodyżek z baroka, ale niestety żadna się nie przyjęła, w ogóle nic mi się od września nie ukorzenia...).

Swoje dwa bliźnięta fikusa Natasha wsadziłam do jednej doniczki zagęszczając i "odliściowałam". Wygląda to oczywiście gorzej niż przedtem, ale chyba na tym polega formowanie bonsai, że najpierw musi być gorzej, żeby potem było lepiej :twisted:

A na fikusa wąskolistnego nie masz ochoty-bennindijki? Ja je uwielbiam.

Trzymam kciuki za Jakarandę, niechaj się pozbiera !!!!
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu, dziękuję. :) Trzymam kciuki za Nataszki, niech się nie dadzą. Choć teraz moment na defoliację jest ciężki, lepiej wiosną, jak więcej światła. Jak masz możliwość, to może je doświetl trochę?
A na wąskolistnego ma ochotę, a jakże! Ale to już chyba wiosną, noce zimne i na wymiany takich delikatnych roślin chyba ciut za późno...
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Podziwiam cyklamena - mnie po raz pierwszy w życiu przechowały się 2 sztuki z zeszłego roku, teraz nie wiem, co z nimi zrobić :D
Twój ma bardzo ładny, biały kolor ;:333
No i fuksje, to w dalszym ciągu cuda ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

To prawda, fuksje masz rzeczywiście przepiękne.
Trochę niedobrze, że adenium nadal rośnie, bo światła już mało. Szkoda, że nie mamy całorocznych szklarni.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Jest u Ciebie na co popatrzeć i podziwiać ;:108
Piękne kolory jesieni,kolorowe lobelia,fuksje i inne ale moją największą uwagę przykuwają adenium i drzewka bonsai-wspaniały widok ;:215 Pozdrawiam i życzę miłego niedzielnego popołudnia ;:3
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Urocze roślinki, a te fuksje w odcieniach różu są takie słodziutkie ;:167
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękne masz te fuksje Joasiu.
Dwa lata temu byłem w południowej Walii i tam oprócz fuksji rosnących w doniczkach przed domami
fuksje rosną także jako żywopłot przed posesją razem z innymi ciekawymi roślinami.

ObrazekObrazek
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Moniko, ja też pierwszy raz przechowałam cyklamena. Wstawiłam go do domu i stoi. I kwitnie. To mu nie przeszkadzam. :wink:

Basiu, wiem, że powinno przestać i odpocząć. Ale stoi sobie na południowo-wschodnim parapecie i chyba mu dobrze. Podlewam minimalnie, jak zaczyna lekko mięknąć kaudeks, czyli mniej więcej co 2 tygodnie.

Arku, Aniu, dziękuję. :)

Marianie - takie warunki to marzenie. :) Piękne te krzaczki. :)

U mnie słońce dziś zniknęło, jest tak pochmurno i ponuro, że żal serce ściska... Zdjęcia zatem w takim właśnie klimacie, choć i tak optymistycznie, bo fuksje nie dają za wygraną. Słońce czy nie, one nie przerywają kwitnienia. :)

Ulubienica (nie tylko moja) - 'Hawkshead'. Znów urosła na potęgę, a kwiatów ma zdecydowanie więcej niż w lecie. W dodatku dłużej je utrzymuje. Achy i ochy na okrągło, jak na nią patrzę. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu jedna jedyna sadzonka z pierwszego, lipcowego rzutu, która mi się ostała.
Obrazek

Fuksja 'Rohees New Millenium' - jest cudna, a dziś rozwinął się pierwszy pąk! :)
Obrazek

Obrazek

Patrzę teraz na te moje fuksje i nie wiem, jak mogłam je odkryć dopiero w tym roku! Takie cudności. Zwłaszcza w ten jesienny czas, kiedy świat jest przeważająco ponury, a ich kwiaty działają jak balsam dla duszy. Oby tylko powiodło się ich zimowanie. A na wiosnę na pewno dokupię następne, bo już nie wyobrażam sobie ich nie mieć. :)

Azalie też uparcie kwitną. :)
Obrazek

Obrazek

A tu azalka (biała, kwiat pojedynczy), która też sprawiła mi dużo radości. Po zimie wyglądała jak obraz nędzy i rozpaczy:
Obrazek

A teraz jest piękna, zieloniutka i chyba zawiązuje właśnie pąki na zimę. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Gratuluję odratowania azalii ;:63 i kwitnień fuksjowych też, oby wszystkie ładnie przezimowały ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wcale się nie dziwię Twoim achom i ochom na widok 'Hawkshead' , i musisz ją dobrze przezimować, choćbyś miała stanąć na głowie :) .
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Pelidea pisze:Adenium dostały miejscówkę na regale wystawionym na oknie, ale coś zaczynam się obawiać, czy dotrwają tam do wiosny. Rosną i rosną.
Obrazek
- czy Twoje Adenium doświetlasz panelem led - pytam, bo nad sadzonkami jest "coś" co przypomina taki panel led do doświetlania, (a może jest to półka plastykowego regału, na którym stoją sadzonki ?).
Piszesz, że Twoje Adenium "rosną i rosną". Podejrzewam, że mają dość żyzne podłoże i zbyt mało światła , dlatego Część z nich "wyciąga" się, żeby pobrać jak najwięcej naturalnego światła. Sadzonki są bardzo ładne, ale na tym etapie wzrostu, potrzebują jeszcze sporej ilości światła, żeby grubieć - powiększać kaudex, bryłę korzeniową, krzewić się. Jeżeli masz możliwość, to ustaw tak swoje sadzonki Adenium, jak stoją trzy sadzonki od strony szyby, żeby wszystkie miały możliwość dostępu do naturalnego światła słonecznego. Jeżeli, jak napisałem wyżej, sadzonki stoją na regaliku, to ustaw je bezpośrednio na parapecie, tak żeby nic nie cieniowało ich od góry. Z widoku na fotce, wnioskuję (może się mylę), że ustawione są na jakimś "regale", co dodatkowo ogranicza ilość docierającego do roślin światła. Bądź dobrej myśli, sadzonki ładne, zadbane, dobrze odkarmione, bez najmniejszego problemu, powinny w dobrej kondycji dotrwać do oczekiwanej przez wszystkich wiosny, Adenium to "twarde" rośliny, nawet w tak młodym wieku.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ta fuksja z białymi kwiatami jest super - to przecież już prawdziwy krzak.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”