Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ta biała fuksja to coś pięknego ;:oj Niesamowita ;:167
Pelidea pisze:
Moniko, nigdy nie mów nigdy. ;:306

Nigdy takich rzeczy nie wypieram się całkowicie. Za duże ryzyko... :twisted:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ta fuksja jest prześliczna - kolorowe są piękne, ale biały kolor jeszcze bardziej podkreśla formę kwiatu ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
KasiaT
50p
50p
Posty: 94
Od: 21 wrz 2009, o 20:49
Lokalizacja: Białystok

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Tak, jak poprzedniczkom i mi wpadła w oko biała fuksja. Śliczne delikatne kwiatuszki. Jak obsypie się kwieciem będzie zjawiskowa. Kibicuję i pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Taka "komunijna" ta fuksja - śliczna ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Basiu, dziękuję. :)

Mati, oby tylko utrzymała pączek. Mam nadzieję, że rozkwitnie. :)

Basiu, Moniko, Natalio, dziękuję. :) Zdecydowanie białe jest naj naj. :)

Kasiu, witam u mnie i dziękuję. :)

Lucy - na takie określenie bym nie wpadła. ;:306

To tak na wstępie owa fuksja, która się tak spodbała (nie tylko mi jak widać :wink: ). Wycięłam dolne gałązki, teraz prezentuje się tak. Coraz więcej kwiatków się na niej bieli. :) Oczywiście gałązki poszły od wody, ponoć łatwo się ukorzeniają. ;:204
Obrazek

Czy ja dobrze myślę, że to jest to co myślę? To na dole, to malutkie? ;:218
Obrazek

Mam wrażenie, że kaktusom urosły ciernie i że one całe troszeczkę podrosły. Czy to możliwe w tak krótkim czasie?
Obrazek

Eukaliptusy i cytrusy. Na cytrynce widać jakieś braki na kilku liściach - ale to z zimy. W sumie nie wiem co jej dolegało, bo opiekowałam się nią tak samo jak rok temu, ale nowe liście są już ładne.
Obrazek

Sadzonki kalanchoe chyba się przyjęły. :)
Obrazek

Albicja ruszyła ze wzrostem w te upały. :)
Obrazek

Co do upałów, to w ramach przestrogi załączam zdjęcie jednej kamelii... :cry: Przestawiłam ją razem z innymi kilka dni temu na nieco jaśniejsze stanowisko i tą bidulę słońce tak załatwiło. Już wróciła do cienia, pozostałe też mają inne miejsce.
Obrazek

Adenium rośnie za to znakomicie na tym upale. Odpukać. :lol: Na razie tylko jedno ma boczny odrost, pozostałe idą w górę.
Obrazek

Choć ogólnie roślinki są już całkiem spore, mam też ze trzy takie, które rosną o wiele wolniej. W dodatku fascynuje mnie, jak bardzo różnią się od siebie. Nawet te, które teoretycznie są tej samej odmiany. Wiem, że szansa na takie kwiaty jak "na obrazku" jest marna, ale na razie zachowuję nazwy, które dostałam razem z nasionkami. Jak kiedyś zakwitną i będą zupełnie inne, to wrzucę do jednego worka pt. "Adenium". Na razie mam mnóstwo egzotycznych nazw, których nie da się wymówić. ;:306

Dla przykładu tu dwie takie parki.
'Anatta'
Obrazek

Obrazek

'Doungmechok'
Obrazek

Obrazek

A tu mój kłopot, o którym pisałam w wątku o gruboszach, ale nikt na razie mi nic nie podpowiedział. :(
Mączniak dopadł mi dwie krasulki, usunęłam już chore części roślin. Niestety w przypadku Buddy wiązało się to z wycięciem ponad 2/3 dołu. Teraz nie wiem, czy ten zostawiony kawałeczek się ukorzeni, czy nie ma szans. 'Campfire' też wygląda marnie.
Na razie wystawiłam suchcielkowy ogródek na zewnątrz, wietrzy się i opala na słońcu (nie za długo, dopiero hartuję). Nie pryskałam niczym, obserwuję na razie i nie widzę więcej zmian. Ale może oprysk jest jednak konieczny? Prosiłabym o jakieś rady.
Nie wiem skąd się to dziadostwo wzięło. Miesiąc stały i było dobrze. Parapet południowo-wschodni, podlała je od zakupy 2 razy taką ociupinką wody. Więc skąd? :cry:

Obrazek

Obrazek
kaskash
100p
100p
Posty: 103
Od: 3 sie 2016, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu :wit
dołączam do zachwytów nad fuksją, jest bardzo ładna i ma ma takie delikatne drobniutkie kwiatuszki, skradła moje serce ;:167 . Nadaje się do prowadzenia na drzewko, nie ma ciężkich kwiatów, więc nie złamią się gałązki i jako całość powinna ładnie prezentować się.
Oczywiście ukorzeniaj nadwyżki, zobacz jakim cieszy się zainteresowaniem ;:224 Potwierdzam fuksje ładnie ukorzeniają się w wodzie i w podłożu też, szybko pokazują korzonki.
Wszystko piękne dopasowane w białym kolorze i fuksja i cyklamen i kamelia też (jeżeli dobrze widzę) ma białe prześwity. Pochwal się jak zakwitnie :D
Adenia nabrały rumieńców na słoneczku i co niektórym urosły brzuszki ;:306 .
PS dzięki za życzenia fikusowe, te o zielonych listkach stoją na wschodnim balkonie i sporo urosły,natomiast variegata w mieszkaniu na zachodnim oknie ociągają się.
Miłego weekendu życzę ;:136
Halina
Pozdrawiam, Halina
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękne rośliny - i jakie różnorodne. No i dużo ich. ;:333

Co do kaktusów - bo te mnie interesują najbardziej i najbardziej się podobają to faktycznie w Twoich rękach zaczynają wyglądać doskonale. :)
Tylko nie podlewaj ich za często bo będzie im za dobrze... :wink:
Co do Gymnocalycium stellatum to wiedz, że każde gymno pączkuje z wierzchołka i tam kwiatów wyglądaj. Myślę, że się ich doczekasz na pewno. :D
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Po kolejnej fotce białej fuksji jestem jeszcze większą jej wielbicielką.
Małe adeniaczki pięknie wyglądają i oby tak dalej. Rzeczywiście różnice we wzroście poszczególnych roślin mogą być duże, a z czasem jeszcze większe, u mnie przynajmniej tak było.
Jeżeli chodzi o mączniaka, to miałam go dawno temu na pedilantusie (też nie wiadomo skąd), niestety bez chemii źle to się dla niego skończyło. Jeżeli masz jakiś preparat, to zastosuj, bo to raczej samo nie przechodzi.
Kaktusy super, wiadomo :) .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Z mączniakiem niestety nie doradzę, nigdy z nim nie walczyłam ;:185 Różnice pomiędzy małymi adeniami fascynujące, ciekawe jak to się przełoży na kwiaty?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Fuksja absolutnie boska jest ;:oj
Kaktusiki też ładne i zadbane - brawo ;:303
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Halinko, dziękuję pięknie za wszystkie miłe słowa! :) Fuksja jest tak cudna, że jak już się ukorzenią te pobrane sadzonki, to nie wiem, czy się z nimi tak łatwo rozstanę. ;:306 Ale na wymianę, kto wie? :) Właśnie dostałam od Mamy dwie gałązki z jej zwieszającej się, różowo-fioletowej fuksji. Coś czuję, że to dopiero początek... ;:204
Kamelia jest akurat różowa (ta z mojego avatara), ale białe też mam. Jeszcze u mnie nie kwitły,bo to tegoroczne nabytki.
U mnie fikus o pstrych liściach też rósł wolniej od zielonych. Ostatecznie się z nim rozstałam, dałam koleżance w prezencie. Jako kwiatek pokojowy jej pasuje idealnie. :)

Henryku, sprawiasz mi ogromną radość Twoimi słowami! :D Staram się jak mogę, aby zapewnić roślinkom od Ciebie jak najlepsze warunki. Uwierz, że dostaję rozstroju nerwowego, gdy staram się powstrzymać od podlewania ich. ;:306 Jest to ekstremalne wyzwanie, biorąc pod uwagę, że pozostałe moje krzaczki podlewam dwa, a przy tych upałach i trzy razy dziennie. Zastanawiam się tylko, jak wyczuć moment, kiedy należy kaktusy podlać. Robię im "namaczanie", naciągają sobie wody przez 15-20 minut. Ale będąc na zewnątrz małe doniczki są suche na drugi dzień, te większe po dwóch. I teraz nie wiem jak długą przerwę robić przed kolejnym podlewaniem?

Basiu, to tak jak ja! :) Uwielbiam na nią patrzeć. Dziękuję za radę co do mączniaka.

Natalio i ja się zastanawiam, a wiem, że jedyne co mogę zrobić, to uzbroić się w cierpliwość na następne parę lat. ;:306 Oczywiście optymistycznie zakładając, że wszystkie zakwitną w przeciągu następnych kilku sezonów.

Moniko, dziękuję. :)

Adenium z mojego poprzedniego postu rozkrzewia się samo dalej. :heja Dzisiaj tak oglądałam je uważnie po mojej trzydniowej nieobecności, patrzę, a tu taka niespodzianka. :)
Obrazek

Pączek na Kamelii nadal jest. Jeśli nie zrzuci go przez te najbliższe kilka dni upałów, to powinna zakwitnąć. :) W dodatku ruszyła z wypuszczaniem nowych listków, więc wszystko jest ok.
Obrazek

Jeszcze raz Albicja, tym razem z Jakarandą w parze.
Obrazek

Oprócz niespodzianki z Adenium dopatrzyłam się też pąków na kilku Azaliach indyjskich. Tego też jeszcze nie grali, aby kwitły w lecie. :lol: I nie mam pewności, ale najprawdopodobniej przyjęła się jedna z trzech sadzonek Kamelii i jedna sadzonka Azalii. Na razie odpukać w niemalowane, ale chyba dadzą radę. :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

No to same dobre wieści, tak trzymać ;:108 trzymam kciuki za wszystkie niespodziewane pączki ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękny grubasek z Adenium się zrobił :) i nieźle Ci się rozkrzacza ;:oj
U mnie tylko wyciagnięte badylki.
Pozdrawiam :)
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”