Historia jednego parapetu

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Historia jednego parapetu

Post »

Witaj, Alicjo! Zajrzałam do Ciebie, bo pomału zbieram się z działki do bloku :( i już martwię się jak poustawiam rośliny, które od wiosny bardzo się rozrosły.
Zdradzę Ci, że jakieś 15 lat temu wycięłam dziurę w skorupie kokosa i od tego czasu wisi na gałęzi wielkiego jałowca. Miałam w niej posadzić jakąś roślinkę , ale ...W każdym razie zbiera się w nim deszcz lub śnieg i nic mu się nie dzieje. Następne orzechy leżą i czekają na wycięcie dziur, ale jak wspomnę moje męki przy cięciu tamtego, to ręce mi opadają. Czym przecięłaś swój orzech?
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Alicja 26
100p
100p
Posty: 123
Od: 1 wrz 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Historia jednego parapetu

Post »

KasiaT Witaj. Czarne anturium jest od mojej mamy. Dostała je z okazji jakiegoś święta z niewielkiej kwiaciarni. Poprzednie próby ze szczepkami anturium kończyły się niepowodzeniem. Czarne anturium ma się dobrze. Stoi w kuchni na zachodnim oknie i nawet wypuściło liścia.

Emilio również Cię witam. Informacja z kokosem bardzo dla mnie istotna. Mam nadzieję że i moje wytrzymają. Zamierzam zasadzić jeszcze 3 szczepki fikusa beniamina w kokosie. Przecinaniem kokosa zajął się mąż. Myślę że użył jakiegoś ostrego narzędzia do cięcia metalu ale nie bardzo się na tym znam. Doskonale cię rozumiem w kwestii miejsca dla kwiatów. Mój parapet już nie chce przyjąć ani jednej doniczki.. Ale są już gotowe nowe moje własne wymarzone dębowe parapety w nowym domku. Może za rok moje sny o rozkwieconym domu się spełnią, tymczasem życzę powodzenia w doborze odpowiedniego miejsca dla wszystkich kwiatuszków :D
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Historia jednego parapetu

Post »

Alicja 26 pisze: A może wiesz Wisnia897 co zrobić żeby choć trochę pogrubić kaudeks
Nie mam pojęcia, tak w ogóle to ta ukorzeniona kaudeksu nie ma w ogóle :wink: . Pieniek pewnie sam odrobinę pogrubi się wraz z wiekiem. Jakbyś chciała się bawić to możesz eksperymentować np. przy przesadzaniu sadzić nieco wyżej, by odsłonić te korzenie, mogłoby Ci wyjść coś ciekawego. Ale to moje gdybanie, niepoparte dowodami naukowymi ani doświadczeniem ;:218 Jakbyś chciała coś z kaudeksem, to chyba lepiej kupić sobie małego fikusa z marketu, sprzedają co chwilę :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Alicja 26
100p
100p
Posty: 123
Od: 1 wrz 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Historia jednego parapetu

Post »

Masz rację. Mam jeden egzemplarz z marketu. Gdy powiększą moje warunki parapetowe pewnie sprawię sobie drugi bo bardzo mi się podobają. A z tego zobaczę co wyrośnie. Będę mieć przynajmniej satysfakcję że to mój własny tworek :wink:
Alicja 26
100p
100p
Posty: 123
Od: 1 wrz 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Historia jednego parapetu

Post »

Kurz okrył mój wątek. Przez ten czas gdy mnie tu nie było mój parapet się w żaden sposób nie powiększył, zwiększyła się tylko liczba roślin. :D zrobiło się egzotycznie.


Awokado

Obrazek

Grusza Naszi


Obrazek

Granaty 3



Obrazek

Mimoza wstydliwa z nasion


Obrazek
Alicja 26
100p
100p
Posty: 123
Od: 1 wrz 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Historia jednego parapetu

Post »

Udało mi się też wyhodować kiwi. Mam kilka maluszków. Zobaczymy które przetrwają. Marzy mi się takie kiwi pnące się po jakiejś podporze
Obrazek


Moje sadzonki fikusów w kokosowych skorupkach też sobie dobrze radzą


Obrazek

Obrazek


A ukochane Dendrobium Berry oda zakwitło u mnie pięknie pachnącymi kwiatami i ma dużo keiki i jedno basal keiki


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
AloesIk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1840
Od: 23 lut 2011, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Historia jednego parapetu

Post »

Dendrobium pięknie zakwitło, ładny kolo kwiatuszów ma :wink:
Alicja 26
100p
100p
Posty: 123
Od: 1 wrz 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Historia jednego parapetu

Post »

Dziękuję AloesIK. Może się mylę ale u mnie sprawdza się ta zasada że jeśli kwiat jest zakupiony w kwiaciarni to lepiej się chowa niż te z marketu. Ten jest właśnie z kwiaciarni i zaskoczył mnie że jest taki urodzajny i przede wszystkim przeżył na moim parapecie :D :wink:
Awatar użytkownika
AloesIk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1840
Od: 23 lut 2011, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Historia jednego parapetu

Post »

Hmmm może coś w tym jest... Ale marketowe też dają radę ;) Mi w tym roku pierwszy raz zakwitło dendrobium. Od małego keiki hodowałem... Byłem trochę zdziwiony, bo myślałem, że będzie białe, a zakwitło na różowo
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2215
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Historia jednego parapetu

Post »

Alicjo, przejrzałam Twój wątek i jestem zafascynowana storczykami i egzotycznymi pięknościami. Jestem ciekawa czy uda Ci się wyhodować duże okazy z siewek, bo moje próby nie powiodły się ;:174 Ale trzymam za Ciebie ;:215
Alicja 26
100p
100p
Posty: 123
Od: 1 wrz 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Historia jednego parapetu

Post »

Alunia nie wiem czy się uda coś wyhodować. Nie przywiązuję się do tych siewek zbytnio bo różnie to może być na tym moim wschodnim parapecie. Najlepsza była by południowa wystawa. Jeśli przeżyją do czasu wyprowadzki do nowego domu to będę bardzo szczęśliwa i urządzę egzotyczny parapet. A Chińska Grusza będzie rosła w ogrodzie. Teraz więcej czasu poświęcam ogrodowi właśnie.. Skalniaki i rabaty to moje główne hobby. :D :D :D

-- 25 kwi 2017, o 11:08 --

AloesIk widzisz jakie niespodzianki mogą nam sprawić kwiaty. Z nimi nie można się nudzić chociaż często trzeba długo czekać na efekty. Ale warto czekać. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Historia jednego parapetu

Post »

Fajnych masz mieszkańców parapetu ;:333 śliczne dendrobium ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Alicja 26
100p
100p
Posty: 123
Od: 1 wrz 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Historia jednego parapetu

Post »

Dziękuję Blueberry :D Miło mi to słyszeć. Nadal jest to bardzo amatorskie ale rozkręcę się po przeprowadzce do nowego lokum. hi hi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”