Cyprysik ( Chamaecyparis) jaka to odmiana?

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Pawle nie jest to tuja occ. Bodmen. Znalazłem odpowiedz na stronach zagranicznych,
i jest to tuja occ. Malonayana Holub rosnąca bardzo wolno, nadająca się na nie wielkie
skalniaki. Brawo Aniu "aniawoj Twoja odpowiedz była najbardziej trafna. Gratuluję.
Pozdrawiam Zenek
drzeweczka
100p
100p
Posty: 178
Od: 10 sie 2008, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Post »

tuja occ. Malonayana Holub? Czy aby na pewno? Na zdjęciu mało widać, ale stawiałbym na jakiegoś cyprysika japońskiego...
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Ależ tu nie ma mojej zasługi - ja tylko nawiązałam do podpisu zdjecia :lol: :lol: :lol:

Mnie to nadal na cyprysika wygląda.... :roll:
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
fineska
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 20 paź 2008, o 13:34

Jakie to tuje/ cyprysy ???

Post »

Witam..to mój pierwszy post na tym forum... jak zdążyłam zauważy to wielka encyklopedia wiedzy na temat ogrodów i znajdujących się w nich i poza nimi roślinach :)
Proszę o pomoc...jakie to gatunki tuj/ cyprysów:

1. to te same rośliny
Obrazek Obrazek

2. to jakiś cyprysik
Obrazek

3.dwie rośliny na skalniak
Obrazek Obrazek

4. i jedno drzewko ..chyba jakaś wierzba
Obrazek

to moje początki działeczki : tutaj tuje ze zdjęć nr 1 i 2 są posadzone na zmianę:

Obrazek Obrazek

pozdrawiam....
Awatar użytkownika
grzesiek_z
200p
200p
Posty: 207
Od: 13 paź 2008, o 12:19
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Witam, masz fajne roślinki ale tym razem zrobiłaś kiepskawe zdjęcia łatwiej będzie jak zrobisz lepsze zbliżenie. Jeśli chodzi o punkt 1 pierwsze to wygląda na Smaragda, następne mam wątpliwości . Punkt 2 jest to cyprysik Lawsona "Blom", punkt 3 zdjęcie 2 jałowiec płożący "Blue chip" co do pierwszego to kiepsko widać . Jeśli chodzi o wierzbę to zgadłaś, jest to wierzba "Erythoflexuosa"
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

A jaka to jest tuja?
Obrazek
Awatar użytkownika
grzesiek_z
200p
200p
Posty: 207
Od: 13 paź 2008, o 12:19
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Uważam że jest to jedna z form kolumnowych "Columna " lub "Fastigiata" na zdjęciu nie do odróżnienia. Ewentualnie z innej perspektywy zdjęcie aby było widać całą roślinę, to może być "Smaragd" z bardzo gęstej uprawy przy intensywnym nawożeniu. Ale raczej pierwsza opcja.
fineska
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 20 paź 2008, o 13:34

Post »

Ponownie wstawiam zdjęcia moich roślin...mam nadzieję, że teraz będzie lepiej widać....

pierwszy cyprys

Obrazek Obrazek

druga tuja

Obrazek Obrazek

dziękuję wam za pomoc :)
fineska
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 20 paź 2008, o 13:34

Post »

a jeszcze jedno..czesc tych tiu ma wyraznie wystajacy czubek,,czesc -tak jak ta - jest bardziej kulista....czemu ?? dodam że tuje dostałam od znajomych..mają 2 lata...siane z nasionek... o ile pamiętam znajomi mówili że to jedna odmiana...ale może coś się wymieszało :)
jak myślicie - będą się bardziej nadawa na żywopłot bo wyrosną w szerokości czy raczej będą to wysokie średnio szerokie tuje ??

czy na zimę zasypywac wokół korzeni kopczyk z ziemi?? są dopiero co niedawno przesadzone na miejsce stałe z innego miejsca .
Awatar użytkownika
gebo13
200p
200p
Posty: 490
Od: 1 mar 2007, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

fineska pisze:czesc tych tiu ma wyraznie wystajacy czubek,,czesc -tak jak ta - jest bardziej kulista....czemu ?? dodam że tuje dostałam od znajomych..mają 2 lata...siane z nasionek... o ile pamiętam znajomi mówili że to jedna odmiana...ale może coś się wymieszało :)będą się bardziej nadawa na żywopłot bo wyrosną w szerokości czy raczej będą to wysokie średnio szerokie tuje ??
W tym samym gatunku tui jedne mają wyraźnego przewodnika,inne mają ich kilka,
dlatego tujka rośnie bardziej zwarta i jest ładniejsza.Wiosną przytnij te "wybiegające"
czubki a też zrobią się gęste. :D
fineska pisze:czy na zimę zasypywac wokół korzeni kopczyk z ziemi?? są dopiero co niedawno przesadzone na miejsce stałe z innego miejsca .
Nie kopczykuj,ale podlewaj.Tuje lubią mokrą jesień aż do mrozów :wink:

Cyprysa rozszyfrowaliśmy,ale z tujami będzie kłopot.99%,że to nie Szmaragd...
Z resztą zobaczysz zimą,bo szmaragd nie zmienia kolorów zieleni przez cały rok.
Może to być tuja"Kolumna" ale ta niechętnie tworzy nasienniki.Jak do wiosny nie dowiesz
się jaka to odmiana,to znowu poslij na forum zdjęcia młodych przyrostów. :D
Szczęście to nic innego jak dobre zdrowie i krótka pamięć
fineska
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 20 paź 2008, o 13:34

Post »

cyprysik rozszyfrowany..
z tujami poczekamy.... tak jak piszesz gebo13 - najwyżej na wiosnę się jeszcze raz upomne o nazwę:)
zawsze kupowałam rosliny po prostu patrząc na wygląd i na miejsce przeznaczenia... teraz zaczęło mnie interesowa co ja tak na prawde sadziłam..a dlaczego ...bo teraz zakładam juz swój własny ogródek :)

wielkie dziuękuję :)
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Tuja to żadna odmiana ,bo to ...siewka... :D No , przesadziłam trochę z tą żadną odmianą ,bo z jakiejś zostały nasiona zebrane :lol: Chodzi o to ,że jeśli tuje te zostały wysiane z nasion, a nie sadzonkowe ,to nie powtórzą one w 100% cech rośliny matecznej. Oczywiście w większości będą do siebie podobne, ale mogą się zdarzyć egzemplarze różniące się kształtem, tempem wzrostu, pokrojem itp.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
fineska
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 20 paź 2008, o 13:34

Post »

aniawoj masz racje....to siewki...właściwie to wiele z tych co właśnie dostałam jest bardzo różnych..tzn każda inna od innej :) jest w tym jakaś racja...

aniawoj - mam pytanie?? uważasz że lepiej robi rozsadę z gałązek tui niż z nasion ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”