Metasekwoja chińska ( Metasequoia glyptostroboides )

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
Awatar użytkownika
falkenburg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 738
Od: 7 wrz 2009, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północny-zachód

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji drzewa

Post »

pEtr pisze:Kapitalna. Masz może jakieś zdjęcie latem?
Gdzieś mam, muszę poszukać :?:
Małgorzata i Krzysztof
pEtr
500p
500p
Posty: 573
Od: 18 cze 2008, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zach. Małopolska

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji drzewa

Post »

Zwróć uwagę na wollemię szlachetną odkrytą w 1994 roku to jest niedawne odkrycie
ale dodam że jej popularność rośnie tak że w Europie pomalutku zaczyna już nikogo nie dziwić.
W Polsce rośnie już kilka sztuk między innymi w palmiarniach i OB gdzie jest sprawdzana pod
kątem Naszych warunków atmosferycznych (zimy) ale jak się sprawdzi gwarantuję że zdobędzie
sławę nie mniejszą od metasekwoi Słyszałem nawet o okazach rosnących na miejskich terenach zieleni
więc podejrzewam że zima nasza im nie straszna ale z czasem zobaczymy co z tego będzie
Od kilku ostatnich lat obserwuje jak sobie radzą Wollemie w Polsce. Drzewo ma piękny pokrój i spełniłoby moje marzenie o czymś z araukariowatych w ogrodzie. Póki co obserwuje na forach jak przeżywają kolejne zimy. Zeszłoroczna nie sprawiała im problemów, ale już tegoroczna spowodowała trochę omrożeń (ale nie znalazłem żadnego wpisu, który świadczyłby że całą roślina zginęła).
Swoją drogą właśnie doczytałem, że jeden z najstarszych egzemplarzy w Polsce ma Krakowski OB, a mimo to że znam go niemalże na pamięć to nie zauważyłem Wollemii. Zapytam następnym razem i podzielę się zdjęciami ;-)
agniesia761
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 paź 2016, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Metasekwoja ( Metasequoia )

Post »

Na zdjęciu jest kawałek gałązki z drzewa które spotkałam na działce. Proszę napiszcie co to za drzewo?
Z góry dziękuje Agnieszka
Obrazek
Goryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 691
Od: 20 gru 2013, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: co to za drzewo?

Post »

Metasekwoja.
Pozdrawiam Jacek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”