Rudbekia owłosiona ( Rudbeckia hirta ) i Hibiskus ogrodowy - Ketmia syryjska ( Hibiscus syriacus )

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
PitraS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 21 cze 2015, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Rudbekia owłosiona ( Rudbeckia hirta ) i Hibiskus ogrodowy - Ketmia syryjska ( Hibiscus syriacus )

Post »

Obrazek

Obrazek

Nie wiem jaka to odmiana rudbekii w zeszłym roku przesadziłem wszystkie w jedno miejsce. Z tego co pamiętam nie były aż tak wysokie. Oraz ten mały krzew który wg mojej mamy jest azalią. Posadzony w zeszłym roku do gruntu (mamy gleby ilaste) gdzie tylko wegetowała. Wczesną wiosną przesadziłem do ziemi wymieszanej z torfem i korą, roślina odżyła taka ziemia bardzo jej służy.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Co to za odmiany?

Post »

Na drugim zdjęciu wygląda mi na hibiskusa ogrodowego zobacz w tym wątku http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... dowy#p2709 lub sprawdź w innych -klik-
Rośliny z pierwszego zdjęcia nie rozpoznaję :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Co to za odmiany?

Post »

Na pierwszym zdjęciu to rudbekia owłosiona, roślina dwuletnia, ale bardzo się rozsiewa. :)
PitraS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 21 cze 2015, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co to za odmiany?

Post »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :) faktycznie to może być hibiskus tylko przeczytałem że trzeba go na zimę okryć a on przez zimie zupełnie nie był osłonięty i mimo to nic mu nie było.
Joasiapoznan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 wrz 2016, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rudbekia owłosiona ( Rudbeckia hirta ) i Hibiskus ogrodowy - Ketmia syryjska ( Hibiscus syriacus )

Post »

Witam Was wszystkich; mam pytanie odnośnie hibiskusa; jest polowa września mój hibiskus jest pełen pączków i większa cześć z nich nie zakwitła. Z czego może to wynikać? Niedostateczne nawodnienie? Przeziębienie rośliny? Nie przycięcie wczesną wiosną? Jak myślicie?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rudbekia owłosiona ( Rudbeckia hirta ) i Hibiskus ogrodowy - Ketmia syryjska ( Hibiscus syriacus )

Post »

Jeżeli jest to odmiana pełnokwiatowa to może tak być.Po prostu w naszym klimacie lato dla odmian pełnokwiatowych jest za krótkie, zimne noce hamują rozwój pąków, żółkną i opadają.Lepsze są do naszego klimatu odmiany o pojedynczych kwiatach, zakwitają wcześniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”