Identyfikacja nasion

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
Noe
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 29 cze 2007, o 16:47

Identyfikacja nasion

Post »

Znalażłem na spacerze przy płocie roślinę z takimi kulkami i nie wiem co to jest.

Obrazek Obrazek Obrazek
Barbara65
100p
100p
Posty: 103
Od: 11 maja 2007, o 09:13
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Mało ostre te zdjęcia;podobne mają platany, ale przy tej jakości zdjęć głowy nie daję.Baśka
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Możesz trochę sprecyzować tą 'roślinę'. Basia ma rację, to może być platan, ale tylko wielkie drzewa je mają więc to było drzewo czy jakaś roślina zielna?
Noe
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 29 cze 2007, o 16:47

Post »

To był jakaś roślina, rosła na płocie i kwiaty miała podobne do bielunia. Ale to chyba nie był bieluń jednoroczny bo on rośnie niski a to było na wysokości około 2 metrów.
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

No to jak na płocie to może kolczurka czyli Echinocystis lobata, sprawdź :)
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Wiesz, sprawdziłam ten bieluń i to jednak owoc bielunia. Załączam zdjęcie z Wiki. Bieluniów jest ponad 15 gatunków, więc to możliwe że ten jest duży, mógł też trafić na odpowiednie warunki. Kolczurka ma całkiem inne kwiaty.
Obrazek
Noe
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 29 cze 2007, o 16:47

Post »

A te nasiona z tych "torebek naturalnych" mogę jakoś wykorzystać
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Oczywiście, jeśli tylko były dostatecznie dojrzałe możesz je wysiać na wiosnę :)
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Glediczja trójcierniowa, iglicznia ( Gleditsia triacanthos ) nasiona,siewki

Post »

Córka przyniosła mi gałęzie i strąki jakiegoś drzewa (krzewu?). Podejrzewam, że to coś z akacjowatych. Rozłupałam jeden strąk i nasionka posadziłam, w ciągu tygodnia wykiełkowały. Nie wiem co z tego wyrośnie i czy można "to" na wiosnę wsadzić do ogrodu. Bardzo proszę o identyfikację jeśli jest to możliwe :D
Obrazek Obrazek
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

To pewnie glediczja(iglicznia) trójcierniowa :D .Troszkę informacji w linku.
http://www.pinus.net.pl/opis.php?id=859
mentor
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 26 lip 2007, o 13:01

Nasiona z Hiszpanii

Post »

Witam

Ostatnio wuja był we Francji i Hiszpanii i przywiózł mi pare roślin: palmy i jakieś dziwne owoce drzew. W związku z tym mam do Was prośbę żebyście pomogli mi zidentyfikować te owoce i dali kilka wskazówek dotyczących wyhodowania z nich silnych roślin.
Obrazek




To jeszcze nie koniec. Chciałbym żebyście napisali mi w jaki sposób zająć się tymi palmami (nie robiłem zdjęcia).



Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Co to za owoce.

Post »

mentor pisze:Chciałbym żebyście napisali mi w jaki sposób zająć się tymi palmami (nie robiłem zdjęcia).
Jeśli nie wiadomo, co to za rośliny, to jak można cokolwiek doradzać? Najpierw należałoby je zidentyfikować, a dopiero potem można podać receptę na wysokość doniczki, rodzaj ziemi, jak często i jak dużo wody do podlewania, czy i jakie nawożenie, jakie oświetlenie, jaka pielęgnacja itd.

Zrób zdjęcia i pokaż te "palmy", bo może to wcale nie są palmy, a coś zupełnie innego.

A przy okazji zrób wyraźne zdjęcie tych "owoców", bo z tego, które wstawiłeś niewiele można wywnioskować.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Te dwie okrągłe kulki - ostatnia w pierwszym rzędzie i pierwsza w drugim - przypominają mi owocki z bardzo wysokiego drzewa, rosnącego u nas przed kościołem.
Te niżej wyglądają mi na żołędzie,może są z dębu korkowego?
Waleria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”