Atlas chwastów

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
annazuzanna1983
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 maja 2014, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Atlas chwastów

Post »

Witam, niedawno posadziliśmy trawnik, wraz z trawnikiem wyrosły nam jakieś chwasty (raczej nie perz), prosiłabym o pomoc w określeniu co to za roślina i jak ją zwalczyć?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Atlas chwastów

Post »

roza333 ja to traktuję jak chwast i wyrywam.Nie wiem skąd to nawiewa.

annazuzanna1983 mi to wygląda jak siewka rdestu.
Awatar użytkownika
Natalii88
50p
50p
Posty: 87
Od: 17 lut 2014, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ściśle tajne :P

Re: Atlas chwastów

Post »

Hej wszystkim :wit

roza333, po liściach przypomina trochę lnicę pospolitą, ale równie dobrze może to być jakiś kwiatek. Jeśli tak to niestety nie pomogę bo na kwiatach znam się słabo ;:182.

annazuzanna1983, zgadzam się z Jolkiem (Jolek masz dobre oko ;:215 ), jest to rdest. Dodam tylko, że patrząc na liścienie to raczej bardziej rdest ptasi niż plamisty.

Pozdrawiam
Natalii :wink:
Cur in gremio haremus?
Cur poenam cordi parvo damus?
wadera4
50p
50p
Posty: 53
Od: 1 maja 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Atlas chwastów

Post »

Dzień dobry wszystkim :wink:

Chwast, którego znalazłam u siebie w ogródku zachwycił mnie tak bardzo, że nie usuwałam go. Czy ktoś z Was zna nazwę tej pięknej roślinki?

Obrazek
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Atlas chwastów

Post »

To któryś z wilczomleczy. Jak chwast to być może sosnka lub ogrodowy.
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
wadera4
50p
50p
Posty: 53
Od: 1 maja 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Atlas chwastów

Post »

Dziękuję za odpowiedź :wink:
Rzeczywiście, pogrzebałam w tych wilczomleczach i znalazłam ten mój pod nazwą wilczomlecz obrotny. Teraz bardziej się rozrósł i idealnie pasuje do tego z internetu :D
Awatar użytkownika
Natalii88
50p
50p
Posty: 87
Od: 17 lut 2014, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ściśle tajne :P

Re: Atlas chwastów

Post »

Na zdjęciu to rzeczywiście wilczomlecz obrotny (tylko proszę uważać bo jest trujący i radzę nie trzymać go obok grochu bo jest żywicielem pośrednim rdzy grochu).

Pozdrawiam
Natalii :wink:
Cur in gremio haremus?
Cur poenam cordi parvo damus?
glohal
500p
500p
Posty: 520
Od: 20 lip 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Atlas chwastów

Post »

Też mam na działce chwaścika, który mi akurat nie przeszkadza. Traktuję go wręcz jak kwiatka. Jak patrzę na niego to mam skojarzenie z wydzierganą na szydełku serwetką :lol: Jakoś jednak nie mogę podpiąć go pod żadną nazwę. Może ktoś ma jakiś pomysł :?:

Obrazek

Obrazek

Podpinałam go pod którąś z marchwi ale nie mam z czym porównać. Chyba pójdę w teren ;:173
Awatar użytkownika
Natalii88
50p
50p
Posty: 87
Od: 17 lut 2014, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ściśle tajne :P

Re: Atlas chwastów

Post »

Witam :wit

Glohal, dorodny chwaścik :wink: Na pierwszy rzut oka jest to blekot pospolity. Jak zapytasz wujaszka google to wyskoczy Ci coś podobnego, ale może Ci się wydać, że to inna roślina. To dlatego, że znane są 3 podgatunki tej roślinki, które różnią się między sobą nieznacznie. Dodam jeszcze tylko, że lepiej jest przy tym chwaściku uważać bo to roślina trująca (gdzieś też czytałam, że czasami używa się jej w homeopatii jako środek powstrzymujący wymioty u małych dzieci).

Pozdrawiam
Natalii :wink:
Cur in gremio haremus?
Cur poenam cordi parvo damus?
glohal
500p
500p
Posty: 520
Od: 20 lip 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Atlas chwastów

Post »

Dzięki Natalii88, poczytałam trochę i oj, nie fajnie jest opisany ;:oj co prawda sam kwiatek rzeczywiście trochę inny, kosztować nie będę bo ponoć paskudny ;:185 ale go wąchałam, rozcierałam w palcach i on w ogóle nie ma zapachu. A ma mieć zapach czosnku, nieprzyjemny dla zwierząt. No chyba, że zwierzęta czują więcej ode mnie :lol:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Atlas chwastów

Post »

Ja myślę Gosiu,że to jest to czym i ja się zachwycam :D i 'uprawiam" w ogródku ze względu na cudowne ażurowe kwiaty.
To jest moim zdaniem trybula leśna

http://img362.imageshack.us/img362/324/p1140410ns0.jpg
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Natalii88
50p
50p
Posty: 87
Od: 17 lut 2014, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ściśle tajne :P

Re: Atlas chwastów

Post »

Hej wszystkim :wit

No nie wiem, KaRo. :? Roślinka u Glohal'a na baldach złożony a poszczególne baldaszki mają u spodu wyraźnie odstające pokrywki (to dość charakterystyczna cecha dla blekotu, dostrzega się różnicę gdy spojrzy się na inne baldaszkowate). Trybula ma pokrywki malutkie, lekko owłosione i choć liście są łudząco podobne to jednak nieco inne niż u blekotu. Zrobiłam zdjęcia rycin z w mojego atlasu żeby było lepiej widać o co mi chodzi:)
Obrazek
...więc skłonna byłabym się "kłócić" :wink: i bronić swojej wersji, zwłaszcza, że po wygooglowaniu nazw łacińskich obu chwaściorów cechy charakterystyczne się potwierdziły z moimi atlasami i podręcznym kluczem.

PS. Fajnie by było gdyby znalazł się ktoś jeszcze, kto miał by w tej kwestii więcej do powiedzenia. Im więcej fachowych opinii w dyskusji tym lepiej :D

Pozdrawiam
Natalii :wink:
Cur in gremio haremus?
Cur poenam cordi parvo damus?
glohal
500p
500p
Posty: 520
Od: 20 lip 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Atlas chwastów

Post »

Natalii88, Niestety..... ja nie pomogę :( Po zobaczeniu "koronki" KaRo też myślałam, że to to. Z tymi pokrywkami masz jednak racje. A co z zapachem? Mój naprawdę nie pachnie... :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”