co to za aster?

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
pistacja
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 13 cze 2010, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

co to za aster?

Post »

Witam. Czy ktoś rozpoznaje rodzaj tego astra? Kupiłam w obi, jest z hodowli holenderskiej, ale nie wiem jaki to gatunek i gdzie go posadzić i jak się będzie rozrastać.

Obrazek
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: co to za aster?

Post »

Nie podam ci nazwy, ale ja w zeszłym roku kupiłam taką miniaturkę w Kauflandzie i cieszyłam się z takich niziutkich, a w tym roku rosną mi wysokie. Już je nawet podcinałam :? . Oni chyba cos dodają, aby były karłowe, albo tną je przed sprzedażą.To pewnie jakiś nowobelgijski?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: co to za aster?

Post »

Zdaje się sadzonkują wierzchołki pędów, dlatego są niskie, bo po ukorzenieniu już wytwarzają pąki kwiatowe.Jeżeli sadzonki pochodzą z wysokich odmian, to w przyszłym sezonie będą prawie jak te mateczne, mam takie, zakupione w OBI.Ale chyba nie wszystkie są trwałe, szczególnie te sprowadzane z Holandii nie zimują.Jedna z odmian (nie pamiętam nazwy) pomimo okrycia, wiosną okazały się martwe.
Te zimujące często wypuszczają pod koniec jesieni od podstawy zaczątki nowych pędów, znaczy się, tworzy się karpa korzeniowa.
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: co to za aster?

Post »

Witam,

nie zakładam nowego wątku ponieważ ten idealnie pasuje :)
Moje pytanie jak w tytule "co to za aster"? Na doniczce napisane tylko aster crown co wg google znaczy wiele różnych odmian :)

Obrazek

Pomóżcie, chcę mu zapewnić warunki jakich potrzebuje, a o tym najpierw musze poczytać :)

Pozdrawiam
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: co to za aster?

Post »

Kiedyś kupiłam aster crown,(ciemnoróżowy) i mi nie przezimował.
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: co to za aster?

Post »

Selli7 dzięki za odpowiedź choć nie jest ona pocieszająca :wink:
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: co to za aster?

Post »

Jakie macie doświadczenia z tymi astrami Crown, czy jakieś zimują, ostatnie 2 zimy były łagodne.Ja kupiłam jakieś 3 tygodnie temu odmianę o białych kwiatach, u mnie kwitła nieco ponad tydzień, ale sadząc zauważyłam małe rozłogi.Chce się rozrastać, ale czy nie zmarznie?
Tak wyglądał, kwiatostany takie jakby nieco wyciągnięte w górę http://www.nova.co.at/marsNova/en/insta ... xJZD0xMDAx
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”