Liliowce (Hemerocallis)- identyfikacja

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kleksik
200p
200p
Posty: 321
Od: 24 mar 2012, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Identyfikacja liliowców

Post »

Olgo Violalpina :wit
ten żółty pająk to może być Midwest Majesty, bardzo stara odmiana. Tylko Twój ma 8 płatków ;:224

mój jest "normalny" sześciopłatkowy
Obrazek
Pozdrawiam
Katarzyna
Awatar użytkownika
Kleksik
200p
200p
Posty: 321
Od: 24 mar 2012, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Identyfikacja liliowców

Post »

Witam :wit ,
tym razem ja proszę o pomoc w identyfikacji
Czy to może być Pandora's Box? Wysokość ok.45 cm, wielkość kwiatu ok.10 cm

Obrazek

i jeszcze jedna niewiadoma. Kupiony jako Sixth Sense. Wysokość ok. 40 cm może troszkę więcej średnica kwiatu 15-18 cm. Pierwszy raz kwitł jako pojedynczy w następnym (tj. zeszłym roku) i obecnie jako podwójny i też pojedynczy. Zmienia kolor w zależności od temperatury otoczenia. Jak cieplej to intensywniejsze kolory.
Obrazek Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Katarzyna
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Identyfikacja liliowców

Post »

Kasiu!

Mój Sixth Sense tak wygląda

Obrazek
Awatar użytkownika
Kleksik
200p
200p
Posty: 321
Od: 24 mar 2012, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Identyfikacja liliowców

Post »

Aniu :wit , wiem, że ten mój to nie jest ten właściwy bo czasem kwitnie podwójnymi kwiatami i wcale nie przypomina SS. Jest jednak dość charakterystyczny to może ktoś będzie wiedział co to jest za cudo. Kupiony w kraju. Sklep internetowy (ten gdzie go kupiłam) nie raczył się odezwać mimo kilkakrotnie wysyłanych pytań. Może to być DOUBLE DIPPITY DO ale to tylko moje podejrzenia i takiego liliowca w tym sklepie internetowym nie było ani nawet podobnego.... ;:223. Zmierzyłam mu dzisiaj wysokość pędu kwiatowego i jest to ok. 70 cm. Poprzednio podałam ok.40 i to mi się coś pokręciło ;:185 .
Pozdrawiam
Katarzyna
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Identyfikacja liliowców

Post »

Witam hobbystów liliowcowej przygody :D
Może ktoś pomoże w nadaniu imienia pięknej odmianie liliowca. Jest z tych niższych - wysokość i wielkość kwiatów podobna do ALL AMERICAN BABY ale zakwita troszkę później od niego.
W tym roku zakwitł po połowie lipca

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleksik
200p
200p
Posty: 321
Od: 24 mar 2012, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Identyfikacja liliowców

Post »

Witaj christinkrysia :wit
Rozumiem, że to nie wygląd kwiatu miał być podobny do All American Baby a tylko wzrost i średnica :?: . Jeżeli tak, to ten Twój pasuje mi na Eenie Allegro.
I tu mam pytanie, gdzie go kupiłaś? ;:180 Ja już robiłam trzy podejścia do tego liliowca (u różnych sprzedawców) i za każdym razem dostaję nie to co zamawiałam ale zawsze taki sam ;:222 . Muszą się oni (sprzedawcy) zaopatrywać u jednego dostawcy... ;:223. To Eenie Weenie.

Obrazek

Jeżeli jeszcze takiego nie masz to chętnie bym się wymieniła sadzonkami. Żółciutki jak ładne żółtko, drobniutki, delikatny i bardzo obficie kwitnie u mnie w pierwszej połowie lipca.

Nie wiem dlaczego Allegro wychodzi mi zawsze z małej litery i są dokładane jeszcze 2 "o"
Pozdrawiam
Katarzyna
Awatar użytkownika
romantroc11
50p
50p
Posty: 61
Od: 20 cze 2009, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Identyfikacja liliowców

Post »

Zakwitł mi taki pająk, ale nie znam jego nazwy.
Czy ktoś mi pomoże? ;:173
Obrazek
Pozdrawiam, Roman.
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja liliowców

Post »

Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś pomógł mi zidentyfikować moje Liliowce :-D

Obrazek
numer 1

Obrazek
numer 2

Obrazek
numer 3

Obrazek
numer 4

Obrazek
numer 5

Obrazek
numer 6
Awatar użytkownika
Kleksik
200p
200p
Posty: 321
Od: 24 mar 2012, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Identyfikacja liliowców

Post »

Witam :wit ,
jakoś tak się składa że forumowi specjaliści od liliowców skutecznie omijają ten wątek :(. Szkoda bo mogliby tu trochę pomóc.
Kochani jak zamieszczacie do rozpoznania zdjęcia liliowców to wskazane jest, jako minimum, podanie wysokości i wielkości kwiatu. Bez tych danych tylko bardzo charakterystyczne liliowce można próbować rozszyfrować i to też bez 100 % pewności. Liliowców jest już ok. 90 tys odmian a niektóre odmiany prawie się nie różnią od siebie. I jeszcze wskazane jest podanie od kiedy jest na działce i czy kupiony w naszych sklepach czy też zagranicznych. To uzupełniające dane, które mogą być pomocne w próbach rozszyfrowania odmiany.

romantroc11 postaraj się uzupełnić dane do Twojego liliowca. Jest on dość charakterystyczny (chyba jest w forumowej liliowcowej bazie ale niestety nie pamiętam nazwy ;:223 ).

Aneto też spróbuj uzupełnić dane.
nr 4 jest podobny do liliowca Anzac ale czy to on??????? (porównaj go z opisem w AHS)
nr 3 jest bardzo popularny i może to być np. któryś z liliowców brata Stefana Franczaka - Blanka lub Jan Paweł. Z pewnością nie jest to Zagłoba, Kardynał Wyszyński, Douglas Dale, My Ways (te liliowce mam więc mogłam porównać chociaż kwiaty).

Ja tu też dawno zamieściłam zdjęcia swoich liliowców do rozpoznania i przez ponad rok nie doczekałam się odpowiedzi (oprócz jednej, która tyko potwierdziła, że ten to nie ten co miał być). Mam wrażenie, że jest to "martwy" wątek a szkoda....
Pozdrawiam
Katarzyna
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja liliowców

Post »

Kasiu dziękuję za odpowiedż :) , w tym sezonie się poprawię i porobię nowe foty, i dodam je z opisem, tak jak prosiłaś ;:108
andrzejm1954
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 lut 2015, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Identyfikacja liliowców

Post »

Poproszę o rozpoznanie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam! Andrzej
Awatar użytkownika
romantroc11
50p
50p
Posty: 61
Od: 20 cze 2009, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Identyfikacja liliowców

Post »

Kleksik, już znam nazwę mojego liliowca. Jest to Dream Queen. :wink:
Pozdrawiam, Roman.
Awatar użytkownika
Kleksik
200p
200p
Posty: 321
Od: 24 mar 2012, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Identyfikacja liliowców

Post »

Romku :wit
to fajnie, że znalazłeś nazwę swojego liliowca ;:215 . Jest śliczny ;:138

andrzejm1954
za mało danych ;:222 . Jest kilka dość podobnych do siebie liliowców. Podaj co najmniej wysokość, średnicę kwiatu i czy pachnie
Pozdrawiam
Katarzyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”