Szarobródek syberyjski ? ( Spodiopogon sibiricus ?)

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Coś mi to wygląda na liliowca z grupy amerykańskich/nie mam pod ręką nazwy/ale one najpóżniej wchodzą w kwitnienie i bardzo długo utrzymują liście.Ten schnący na dole też jakby na to wskazywał.Moje były zielone zupełnie jeszcze 2 dni temu,a ,że soliter to ma piękny pokrój.Rozetowy-i tak pojedyńcze rosną.
Ale to przypuszczenie.Srodkiem liścia też leci bruzda,ale ja mam mniej wyrażną

Może spod śniegu wyciągnę i zrobię fokę...albo nie, poczekam aż się ociepli.

-ale trzymamy Ciebie Pawle w niepewności =emocje,ale na pewno nie usuwaj.

pzdr Jovanka ;:100
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A może to jakiś gatunek trawy? Np
Luzula pilosa (L.) Willd. / kosmatka owłosiona, albo Milium effusum / prosownica rozpierzchła, a może to zwykła kostrzewa, tylko olbrzymia?

Popatrzcie tutaj, albo tutaj i jeszcze i tutaj jakie trawy są różnorodne i piękne. A jakie mają nazwy, np J. bufonius :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
basa gabriela

Post »

Jovanka siedzę cicho ale wydaje mi sie że masz rację ja mam takiego liliowca ma duże żółte kwiaty a liście niektóre są z takim białym paskiem jak na zdjęciu jak szukam gdzie schowałam nazwę tego liliowca ale mnie sie też zdaje że to jednak to zwróć uwagę jak ułożone sa u dołu liście i na ten zwiędnięty zeschły liść tak wyglądaja liliowce.
Awatar użytkownika
Paweł88
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 1 lis 2006, o 21:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Nalewko, niestety ale to chyba nie to. Na zdjęciach albo te trawy nie mają pasków albo liści ich są zbyt wąskie.

Jeśli miałybyście jakąś podobną fotkę lub tę nazwę liliowca to byłbym Wam wdzięczny. :D
Pozdrawiam
basa gabriela

Post »

Ha dobrze powiedzieć gorzej zrobić uczę się
basa gabriela

Post »

Mój liliowiec ma liście od odmiany liliowiec rdzawy Variegata ,kwiaty koloru ,,Stella de oro,,tylko większe i jaśniejsze kupowany był pod nazwą właśnie ,,Stella de Oro,,ale to na pewno nie ta odmiana bo jest dużo większa .Stella jest odmianą 40cm. a mój ma tak ok.90cm i im starszy tym więcej paskowanych liści z początku myślałam że chory :D kupiłam go kwitnącego w Makro tam często jest wszystko pomieszane spodobał mi się to kupiłam a nazwa nie zawsze dla mnie jest ważna :D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Tak Nalewko,trawy są przepiękne, ale to piękno dostrzegamy wtedy gdy jest to już dość pokaźna kępa lub...jesienią...gdy kwitną , przebarwiają się i szumią na wietrze.
Jestem posiadaczką wielu ładnych traw....ale nie o tym.

Przedstawiona do rozpoznania trawa to:Spodiopogon syberyjski /Spodiopogon sibiricus/.
Dorasta do 1,5m wysokości i ciekawam czy będzie można zobaczyć jego fotkę z pełni zimy,kiedy dopadną ją mrozy.Bardzo bym chciała wtedy zobaczyc zdjecie tej konkretnej trawy.... :D :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
basa gabriela

Post »

Paweł wejdż na stronę www.ciekawe-rośliny.pl szukaj tej rośliny pod łacińska nazwą taka jak podała ci KaRo lub szukaj jako palczatka syberyjska i porównaj bo tam sa zdjęcia
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

:oops: Witaj Paweł88.Ja też mam tego chwasta na działce i o ile się nie mylę to kwitnie tylko jednym kwiatkiem na długiej łodyżce , a kwiat wygląda ja mlecz .Wyrywam go kiedy mogę a on pojawia się w najmniej spodziewanym miejscu . Ma taki długi korzeń jak mlecz lub pietruszka i ciężko się go pozbyc . Pozdrawiam ;:33
xxx-etka
50p
50p
Posty: 58
Od: 24 sty 2007, o 14:26
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

To chyba wężymord- Scorzonera- zwany czarnym korzeniem. Uznawany za warzywo mało znane.
Moc serdecznych pozdrowień
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”