Pigwa pospolita?

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mathun
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 maja 2016, o 08:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Pigwa pospolita?

Post »

Cześć!
1.Co to jest? Czy to może pigwa pospolita?
Nigdy na własne oczy nie widziałem czegoś takiego, a dziś spotkałem na opuszczonej jakieś 25lat temu działce. Drzewko ma około 3m wysokości. To coś nie było posadzone przez ostatnich użytkowników działki (pytałem).


2. Opłaca się mieć coś takiego u siebie? Do czego można tego użyć? Obok głównego drzewa zauważyłem dwie małe sadzonki i zastanawiam się czy posadzić u siebie w ogrodzie. Czy może zamiast traktować to jako drzewko owocowe bardziej się nada na podkładki?
Będę wdzięczny za rady.
Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie, Mateusz
"Kiedy w ogrodzie zwiędły już najpiękniejsze kwiaty
i chwasty wydają się urocze."
Sokrates
amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Pigwa pospolita?

Post »

Tak, to pigwa. Jeśli stare drzewo to może być szlachetne, więc na soki, nalewki , dodatek do kompotów z innymi owocami itp itd przerób. Te dwa pozostałe drzewka to mogę być siewki, więc albo coś ciekawego będą rodziły albo nie, na podkładki do grusz nadadzą się.
Awatar użytkownika
mathun
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 maja 2016, o 08:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pigwa pospolita?

Post »

Działka jest opuszczona. Ostatni właściciele nie sadzili tego, ale zostawili poza dużymi, kilka małych drzewek. Więc albo to jest siewka, albo podkładka, która zaczęła żyć własnym życiem. Ale z drugiej strony nie wygląda na to żeby ta pigwa rosła ponad 25 lat, więc pewnie siewka.
Pozdrawiam serdecznie, Mateusz
"Kiedy w ogrodzie zwiędły już najpiękniejsze kwiaty
i chwasty wydają się urocze."
Sokrates
Awatar użytkownika
Sasanka30
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 30 wrz 2017, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pigwa pospolita?

Post »

To na 100% pigwa, brat ma taką w ogrodzie i robi z niej nalewki na bimberku :) cudo! Polecam też do herbaty zamiast cytryny, trzeba tylko zetrzeć trochę i zasypać cukrem żeby puścila sok,a potem albo łyżeczką wyjadać albo do herbaty. Pigwa ma mnóstwo witaminy C, nie wiem nawet czy nie więcej niż cytryna więc na jesienno-zimowy okres jak znalazł :)
Sasanka30
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”