Mulenbekia

Rośliny doniczkowe
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Mulenbekia ( Muehlenbeckia axillaris )

Post »

Chodzi o to, że ziemia w ogrzewanym będzie szybciej przesychała, a jak podlejesz to nie przeleci przez doniczkę tylko zostanie na podstawce i się wchłonie, bo roślina ta nie lubi przesuszenia.Nie musi być stale na podstawce, tylko jak podlejesz.
Awatar użytkownika
marzar
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 28 sty 2017, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice / Psary
Kontakt:

Re: Mulenbekia ( Muehlenbeckia axillaris )

Post »

efekty już widoczne:)
Roślina już nie gubi liści, zrobiła się bardziej zielona. Dziękuje za pomoc i wskazówki :)


Obrazek

Obrazek
amator
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Mulenbekia ( Muehlenbeckia axillaris )

Post »

Czy ktoś rozmnażał te roślinę? Zakupiona w zeszłym roku o tej porze i przezimowana latem rozrosła się w piękną, dużą kępę, ale niestety do przezimowania za dużą.Jeśli to skomplikowane, to kupię znów teraz młodą sadzonkę, choć wolałabym wiosną, ale dość trudno o tej porze trafić w sprzedaży.
Tenia
100p
100p
Posty: 199
Od: 26 paź 2009, o 17:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mulenbekia ( Muehlenbeckia axillaris )

Post »

Moja roślina rośnie w gruncie już od ładnych paru lat, rośnie sobie w półcieniu i zacisznym miejscu.
Rozmnażam przez odkłady, wystarczy pęd przydusić kamykiem i już się ukorzenia.
Harryangel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 246
Od: 24 cze 2007, o 00:24
Lokalizacja: Suwałki

Re: Mulenbekia ( Muehlenbeckia axillaris )

Post »

Rosnącą w gruncie, i to na oko od wielu lat, widziałem w dwóch miejscach: OB w Poznaniu i Arboretum w Przelewicach. Rok temu posadziłem i u siebie (Suwałki). Przeżyła zimę pod śniegiem i lekkim przykryciem z gałązek sosny, rośnie i rozrasta się. Jeżeli mógłbym coś doradzić, to sadzenie po zakupieniu możliwie wcześnie (późna wiosna,wczesne lato), żeby zdążyła się zadomowić. Na zimę dla świętego spokoju oczywiście lepiej przynajmniej luźno okryć gałązkami iglastymi.
Pozdrawiam
Krzysiek
ezechiel

Re: Mulenbekia ( Muehlenbeckia axillaris )

Post »

Dostałem M. Pink Camouflage, podobno i niestety traci zabarwienie posadzona w ogrodzie, prawdopodobnie trzeba ją trochę "głodzić".
sokpomidorowy_
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 cze 2022, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Muehlenbeckia complexa - żółknące i opadające liście

Post »

Witam. Mam mały kłopot a mianowicie moja muehlenbeckia zaczęła gubić liście i niektóre z nich lekko żółkną. Roślinę mam od końca lutego, do tej pory wszystko było w porządku, ładnie się rozrastała, stanowisko jej pasowało i ma cały czas wilgotne podłoże tak jak lubi. Proszę o pomoc, co może jej dolegać, bo nie chce żeby całkowicie wyłysiała, a co gorsza umarła.
W załącznikach wysyłam zdjęcia zgubionego, żółtego listka i jednego jeszcze na gałązce, w rzeczywistości jest bardziej żółty.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mulenbekia

Post »

Wymieniłeś podłoże po zakupie? Doniczka wstawiona do osłonki czy stoi na podstawce?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
sokpomidorowy_
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 cze 2022, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mulenbekia

Post »

norbert76 pisze:Wymieniłeś podłoże po zakupie? Doniczka wstawiona do osłonki czy stoi na podstawce?
Jak dobrze pamiętam to chyba nie zmieniałam ziemi po zakupie i doniczka stoi w osłonce.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Mulenbekia

Post »

Czyli standardowe błędy uprawowe. Rośliny zawsze przesadzamy niezwłocznie po zakupie do przepuszczalnego podłoża, czyli mieszanki ziemi i żwirku albo perlitu, a doniczkę stawiasz na podstawce żeby do korzeni docierało powietrze, a podłoże równomiernie przesychało.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”