Borówka amerykańska - 8 cz

Drzewa owocowe
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Bo szkoda? :wink:
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Behawiour kiedy zobaczylam twoje krzaczki borówek uspokoiłam się, moje wygladają bardzo podobnie, są mniejsze bo sadzone w ubiegłym roku ale też mają liski poczerwieniałe...teraz już będę tylko zakwaszać i czekać na bujny rozrost.

:wit
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Tomala3d co sadzisz o odmianie BONUS? Mam jeszcze trochę wolnego miejsca i chciałbym wsadzić jedną borówkę? Ta odmiana to ponoć jakaś nowość.
Pozdrawiam Krzysiek
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Nie wypowiem się bo pierwszego bonusa zakupiłem rok temu w brico z partii która miała jakiś problem z kondycją roślin i przez to mi za duży nie urósł i dopiero w tym roku będzie miał owoce. W sklepie wszystkie borówki które zostały uschły i wiem że ludziom też padły. Ja wyciągnąłem z tego stanu 8 na 10 zakupionych borówek z czego 4 bardzo ładnie urosły i w tym sezonie będą mieć sporo owoców. Bonus jest wkopany w doniczce i na dniach będę go przesadzał do gruntu. W tamtym tygodniu dokupiłem dwa kolejne Bonusy także będę mógł się wypowiedzieć najwcześniej po tym sezonie.
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Na internecie piszą, że ma bardzo duże owoce. Ciekaw jak jest w rzeczywistości :roll:
Pozdrawiam Krzysiek
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Duże owoce na pewno ma skoro tak wszędzie piszą. Skoro Chandler może mieć wielkie to dlaczego Bonus miałby nie mieć.
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Krzak Bonus już zakupiony. Jutro powędruje do ziemi :D Ma sporo pąków kwiatowych, ciekaw czy będą z tego owoce :roll:
Pozdrawiam Krzysiek
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Pisząc "do ziemi" miałem na myśli mieszaninę drobnych trocin sosnowych i torfu
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
patryk10015
500p
500p
Posty: 537
Od: 1 maja 2015, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

solaris37 pisze: Tomala3d co sadzisz o odmianie BONUS? Mam jeszcze trochę wolnego miejsca i chciałbym wsadzić jedną borówkę? Ta odmiana to ponoć jakaś nowość.
Dokładnie nowość. Ja mam dwa Bonusy posadzone. Byłem zaskoczony wielkością owoców w tam tym roku bo były większe od chandlera który do tej pory miał największe owoce. Tyle że zobaczymy jak będzie w tym roku bo w tam tym miałem tylko kilka owoców.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

"Very good hardiness and very good productivity. Bushes are vigorous and fruit is very large, very firm, medium blue with very good flavour. This bush has the largest blueberries we have ever seen. 'Bonus' blueberries are quarter to half-dollar size. Largest blueberry on the market today."

Z zagranicznych opisów wynika że Bonus jest odmianą o największych owocach. Pod tym względem bije więc Chandlera. Ciekawe jak z jakością owoców? W tym roku miałem obrywać kwiaty z moich Bonusów ale chyba na jednym zostawię.

W tamtym sezonie nie oberwałem kwiatów z Chandlera który był nimi obsypany i miał na prawdę duże owoce. Prawie nic nie urósł więc jeśli ktoś ma wątpliwości co do wpływu owocowania na wzrost młodych roślin to jest on wyraźny. Można zostawić kilka borówek na spróbowanie i nic się nie stanie ale przy większej ilości kwiatów roślina dużo nie urośnie. Mówię o borówkach które są dopiero posadzone.
robert16zgas
100p
100p
Posty: 198
Od: 20 sty 2016, o 09:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kock

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Stosowaliście switch 62.5 wg ? Co ile go się stosuje od pierwszego oprysku ?
WoodLumb
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 4 maja 2017, o 06:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Ha :) . Tyle to wiem. Co jest charakterystyczne w wyglądzie w starych pędach , a czego nie mają pędy młode?
michal_q
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 30 kwie 2017, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Zbyt dużego doświadczenia nie mam, ale z tego co wiem, to na pędach 4 letnich i starszych będzie już widoczny zaawansowany proces drewnienia. Na zdjęciu, które wrzuciłem kilka postów wyżej jest pęd dwuletni.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”