Borówka amerykańska - 8 cz

Drzewa owocowe
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Mam granulowany nawóz do borówek, który kupiłem w tamtym roku. Dam połowę zaleconej dawki do dużych krzaków. Zorganizowałem jeszcze miejsce na jedną borówkę. Myślę o odmianie Bonus. Ma ją może ktoś z was?
Pozdrawiam Krzysiek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Też nie mam doświadczenia z borówkami ale zaczynamy i próbujemy, cztery krzaczki mam od ubiegłego roku ładnie puściły listki i stanęły w miejscu.
Liście poczerwieniały i tak spoglądam z niepokojem czy im czegoś brakuje czy zimno które panuje tak na nie działa.
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Nie jestem znawcą tematu borówek ale pewnie to przez zimno. U mnie jest to samo.
Pozdrawiam Krzysiek
domator
50p
50p
Posty: 58
Od: 31 mar 2016, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Nie mam wielkiego doświadczenia w uprawie borówki przy tak niskich temperaturach jak w tym roku (w minionych latach przymrozki omijały moje krzewy). Do dziś pączki kwiatowe nie są brązowe po minionych przymrozkach. Czy coś z nich będzie?
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Czy jest sens zajmować się borówką ,którą przywiołlam od córki na jesień,niby puszcza listki ,ale była tak zaniedbana,że myślalam ,że nic z niej nie będzie,była prawie zasuszona,czy lepiej zainwestować i kupić nowe krzaczki?
Pozdrawiam Teresa :wit
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

domator Jeśli pączki kwiatowe nie są brązowe to pewnie wszystko jest OK. Trzeba poczekać aż zrobi się naprawdę ciepło i rozkwitną. Borówka jako krzak raczej jest wytrzymała na mróz, nawet to -25*C i więcej a pąki kwiatowe ok -5*C. Na forum ktoś wstawił zdjęcia z opisem. U mnie podajże 18 kwietnia przy gruncie było -7*C i nic kwiatom nie jest.
tencia Jak puszcza listki to ja bym dał jej szansę. Szkoda wyrzucać. Rok temu kupiłem sadzonki porzeczek z marketu na wyprzedaży. Też były wysuszone, wsadziłem do ziemi i ożyły. W tym roku mają nawet owoce :D
Pozdrawiam Krzysiek
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Solaris37,Krzysiek dziękuje ,tak zrobię ,było mi ich szkoda jak prawie z trawy nie było ich widać ,może się odwdzięczą.
Pozdrawiam Teresa :wit
domator
50p
50p
Posty: 58
Od: 31 mar 2016, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

solaris37 dziękuję, za dobre wiadomości. Trochę się zaniepokoiłem, bo wszystkie kwiaty na naszych rodzimych leśnych borówkach (jagodach) są brązowe.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Nie są zbyt zagęszczone?
Kisiell3
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 wrz 2015, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Malopolskie. Tarnów

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Hej pytanie na szybko: byłem dziś kupić Topsin na opryski I teraz patrzę a w sklepie mi dali Bumper 250 EC... Czy ten oprysk spełni ta samą rolę co Topsin ?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

To zupełnie inne środki. Nie da rady stosować zamiennie. Bumper tylko zboża jare i jabłonie.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Wg. mnie jest za dużo cienkich pędów, z których pożytku nie będzie a jednocześnie obciążają krzew.
ploplus
50p
50p
Posty: 65
Od: 30 wrz 2016, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum lubelskiego

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Dzisiaj się zorientowałem, że mojego Duke mrozy dopadły - 100% pączków jest czarne (o dziwo innym, nic się nie stało, a były znacznie bardziej rozłożone). Teraz się tylko zastanawiam, czy ze względu na to, że posadziłem go w tym roku kupić nowy krzaczek czy dać temu mimo wszystko szansę?
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”