Zbieranie wiśni

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Zbieranie wiśni

Post »

Witam. Mam problem ze zbiorem wiśni. Jest to wysokie drzewo i mam problem z dosięgnięciem owoców. Mam drabinę ale okazuje sie za niska, a po drzewie nie chce chodzić. Co polecacie do zbioru, ewentualnie jak je zebrać? Dziękuje za pomoc.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
Awatar użytkownika
lucysia
100p
100p
Posty: 186
Od: 5 mar 2007, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

Re: Zbieranie wiśni

Post »

Pożycz drabiny która da radę.Opcja druga ,oprysk na opadanie.Otrząśniesz i pozamiatane.Mam sad towarowy,opryskujemy i za tydzień zbieramy,dotkniesz i zostają w rękach.
Postaraj się po zbiorach obciąć żeby była niższa.Może w tym roku pół drzewa a w przyszłym drugą połowę. Jak obetniesz całą od razu nie będzie zbioru w przyszłym roku.
Dziewczyna z bloku,która nie widzi świata poza wsią.
jagusia111

Re: Zbieranie wiśni

Post »

Tylko jak w tzw. między czasie przychodzi wichura to wam nie spadają w sposób niekontrolowany? Jak nazywa sie ten oprysk?
katiushawoj
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 cze 2016, o 08:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Zbieranie wiśni

Post »

Spróbuj taki sposób jak w Grecji co zbierają oliwki :) Wokół drzewa pościel jakiś materiał i za pomocą grabii potrząsaj drzewo i wiśnie będą spadać na materiał. :)
Zapraszamy do regulaminu tutaj
klaudiusz123
ZBANOWANY
Posty: 4
Od: 24 kwie 2015, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zbieranie wiśni

Post »

Witam!
mam kilka czereśni, część z nich się rozrosła i wystaje poza obszar działki i owoce spadają na chodnik, co bardzo przeszkadza sasiadce...staram się to na bierząco zbierac, ale staje się to uciążliwe, a i wyjeżdzam na tydzien i wtedy bedzie problem bo sporo jeszcze mam owoców na drzewie...chciałbym z jednej strony zabezpieczyć to jakąś siatką, zeby "wyłapywać owoce". Znalazłem taka plastikową: reklama - ciach/KaRoczy taka siatka plastikowa nie pozwoli spaść czereśniom na chodnik no i czy będzie (w miarę) estetyczna?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Zbieranie wiśni

Post »

lucysia pisze:,opryskujemy i za tydzień zbieramy,dotkniesz i zostają w rękach.
Co to za preparat?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Zbieranie wiśni

Post »

W google nie mogę znaleźć tego preparatu. ;:145 podzielisz się nazwą tego środka?
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
jagusia111

Re: Zbieranie wiśni

Post »

Kiedyś byl to ethler (ten sam co do pomidorów). Teraz pewnie chodzi o Agrostym, ale może lucysia się odezwie. Jest jeszcze flordimex.
Awatar użytkownika
lucysia
100p
100p
Posty: 186
Od: 5 mar 2007, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

Re: Zbieranie wiśni

Post »

Już jestem.Sorki że nie odpowiadałam,dopiero zerknęłam w ten dział.
Mąż mówi że opryskuje tym do pomidorków ethler.Od momentu opryskania wiśnie przestają rosnąć i 10 dni do zbioru.Można trochę później,zależy jak spadają i od pogody.
My pryskamy kwaterami i sukcesywnie zbieramy,modląc się o spokojną pogodę bez wichury :D
Oprysk ten stosuje się także gdy zbiera się otrząsarką.
Dziewczyna z bloku,która nie widzi świata poza wsią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”