Jabłoń 'Starking'

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jabłoń 'Starking'

Post »

Czy ta odmiana potrzebuje zapylacza? Uwielbiam jabłka tej odmiany a tak ciężko dostać je w sklepie a po drugie po co kupować jak można wyhodować.
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

?

Post »

Czy chodzi Ci o odmianę 'Starking'?
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ?

Post »

dorkasz1 pisze:Czy chodzi Ci o odmianę 'Starking'?
:oops: pewnie tak sie pisze ma podłużny kształt skórkę czerwona i pyszny smak
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ?

Post »

dorkasz1 pisze:Czy chodzi Ci o odmianę 'Starking'?
Bardzo jestem wdzięczna za podanie poprawnej nazwy. Pomimo wysokiej gorączki mój dociekliwy i zawzięty charakterek doprowadził do odnalezienia (co wcale nie było takie proste) strony z wiadomościami na temat starych odmian jabłoni na której - eureka- jest odmiana z mojego dzieciństwa. po zapoznaniu sie z lektura muszę dokupić zapylacza a mam już tyle jabłonek. Szkoda że chociaż jedna nie jest zapylaczem.
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Gdzie znalazłaś?

Post »

Gdzie znalazłaś informacje na temat Starkinga? Ja ostatnie dwie godziny grzebię i grzebię i tylko całkiem pobieżne informacje znalazłam. Nic na temat zapylaczy. A chciałam pomóc :(
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Jeśli ktoś ma blisko do Grójca, to tam co roku jesienią, w każdy czwartek odbywają się wielkie targi sadownicze.
Jakub . . . . .
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie znalazłaś?

Post »

dorkasz1 pisze:Gdzie znalazłaś informacje na temat Starkinga? Ja ostatnie dwie godziny grzebię i grzebię i tylko całkiem pobieżne informacje znalazłam. Nic na temat zapylaczy. A chciałam pomóc :(
Chetnie ci odpowiem ale moj komp sie zepsul i musze czekac az synek przyjedzie i mi naprawi chociaz nie wiem czy odzyskam dane bo sciagnelam *(nie wiem z jakiej strony) wirusa usunelam go ale zastanawia mnie czy to nie jego sprawka ze mam problemy z uruchomieniem kompa i teraz musze korzstac z laptopa meza a moich danych tu nie ma przepraszam za bledy ale nie lubie tego laptopa bo jest z niemiecka klawiatura :(
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

.

Post »

Nie przejmuj się. Jak się uda, to będzie fajnie, a jak nie, to trudno.
Życzę powodzenia w zmaganiach z przedmiotami :)
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: .

Post »

dorkasz1 pisze:Nie przejmuj się. Jak się uda, to będzie fajnie, a jak nie, to trudno.
Życzę powodzenia w zmaganiach z przedmiotami :)
na tej stronie jest opisana ta odniana
http://gorzelany.republika.pl/stare%20odmiany.htm
jeszcze szukam od poczatku jak cos znajde to sie podziele bo tak malo jest o zapylaczach
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

.

Post »

Co prawda, to fakt, mało jest o zapylaczach. Będę wdzięczna.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: .

Post »

dorkasz1 pisze:Co prawda, to fakt, mało jest o zapylaczach. Będę wdzięczna.
znalazłam forum sadownicze uzyskałam odpowiedź na nurtujące mnie i Ciecie pytanko
http://www.sadownictwo.com.pl/index.php ... 1/th/1650/
wiec odpowiedź jest taka
dla obu odmian, z uwagi na porę kwitnienia jest bardzo podobny zestaw odmian zapylających tzn. dlaStarkinga - Cortland i sporty, Vista Bella, Inflancka, Koksa Pomarańczowa, Golden Delicious, Golden Delicious Reinders, Jonathan, McIntosh i sporty, Wealthy, Red Wealthy, James Grieve, Lired, Jerseymac, Macoun, Melrose, Spartan...
dlaMcIntosha - Lobo, Spartan, Boiken, Cortland i sporty, Red Delicious i pochodne (w tym oczywiście Starking), Golden Delicious
:lol: jestem w końcu szczęśliwa (komp mi sie zepsuł, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło)
Jeszcze raz DZIęKUJę DLA AUTORA ODPOWIEDźI O NIKU "pomolog"
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

No proszę - a to niespodzianka :wink: Widzę, że pojawiłem się na tym forum 5 miesięcy wcześniej niż w rzeczywistości :lol: :lol: :lol: No cóż - nie ukrywam, ze też jestem "niewolnikiem" 'Starkinga'... To bardzo smaczna odmiana jabłek, już właściwie spotykana jedynie w starszych sadach towarowych - stosunkowo słabe plonowanie, a przede wszystkim bardzo duża podatność na parch powodują, że odmiana nie jest już sadzona w sadach produkcyjnych
Pozdrawiam serdecznie :wink:
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

O jaka niespodzianka!

Post »

Słynny pomolog - znawca drzewek owocowych, to mój "krajanin" :D Pozdrawiam serdecznie i cieszę się, że nie wyginęli jeszcze miłośnicy drzewek owocowych. Obracając się w towarzystwie ogrodników, łatwiej znaleźć tych którzy odróżnią cyprysika od żywotnika niż wiśnię od czereśni :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”