Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.2

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mathun
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 maja 2016, o 08:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.2

Post »

kaLo pisze:pożytek z tego żaden. :wink:
...bo nie ma owoców. Myślę że jak dojdziemy do tego jak o te rośliny dbać i jak będą owoce to i pożytek też będzie :)
Postępy są. O wiele więcej mam kwiatów w tym roku. Może i owoców będzie trochę.
Wczoraj też poszukałem strony użytkownika Michal_Ma . Okazało się że on handluje na dużą skalę sadzonkami kolcowoju. Na swojej stronie ma opis jak sadzić, czym nawozić. Niestety nic nie wspomina o tym jak przycinać. Zero informacji na temat cięcia letniego, wiosennego z resztą też (przynajmniej ja nic nie znalazłem).

Tu jeszcze są informację odnośnie tego jak uprawiać:
http://paulowniatrees.eu/eng/wp-content ... ji-ENG.pdf

Informację pochodzą ze strony bułgarskiego producenta sadzonek. Kiedyś na necie natrafiłem na filmik z bardzo dużej plantacji w Bułgarii, więc i informację odnośnie uprawy wydają mi się bardziej wiarygodne, niż od Pana "Mietka" który stoi za ladą w ogrodniczym :D
Pozdrawiam serdecznie, Mateusz
"Kiedy w ogrodzie zwiędły już najpiękniejsze kwiaty
i chwasty wydają się urocze."
Sokrates
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 899
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.2

Post »

Mój kolcowój od kilkunastu dni kwitnie.
Może do Bożego Narodzenia będzie kilka owocków.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.2

Post »

Mój ma już od jakiegoś czasu owoce, niedługo muszę spróbować czy dojrzałe.
Nie ma co się spierać co lepsze i zdrowsze. Mam i aronię i kolcowój, trzeba o nie odpowiednio dbać i tyle.
Martwi mnie tylko z jaką łatwością złapał u mnie mączniaka prawdziwego i to teraz kiedy zimno.
Na szybko coś wymyślę z sodą bo jak wcześniej napomknęłam jagody już prawie do konsumpcji.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.2

Post »

Swoje krzaki wiosną wycięłam przy ziemi, nie wykopywałam korzeni, bo nie chciałam naruszyć korzeni rosnących obok róż. Nie posmarowałam pieńków roundupem, bo ciągle lało. Przez lato krzaki odrosły do ponad metra, są strasznie gęste i pojawiły się odrosty o kilka metrów dalej.. Ale na razie im dałam spokój, bo od dwóch tygodni leje. Jak będzie mniejszy deszcz, wytnę, posmaruję i przykryję kołpakami z butelek plastikowych. I mam nadzieję, że już nigdzie nie odrosną.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.2

Post »

U mnie ten kolcowój wygląda coraz ładniej i ma pełno kwiatów ale jakoś nie widzę żeby były z tego jakieś małe owoce. kilka na pewno zaschło i odpadło bo widać tylko uschnięte ogonki. No nic czekam dalej może coś się urodzi.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.2

Post »

Mój kolcowój bardzo obficie owocował w tym roku. Gałązki oblepione owocami na całej długości. Podobnie jak to widać na zdjęciu ze str. 5, ale tych gałęzi było w tym roku dużo. Ale żeby nie było tak zupełnie fajnie to od połowy września coś obgryzało owoce. Nie wiem czy to robak jakiś, czy ptaki, nie namierzyłam szkodnika. Potem zaczęły usychać gałązki owocujące. Uschło ich ok. 1/3. W pierwszych dniach pażdziernika przycięłam mocno wszystkie gałązki wyrzucając tym samyym mnóstwo owoców. Ciekawa jestem czy ktoś też tak miał.
Awatar użytkownika
mathun
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 maja 2016, o 08:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.2

Post »

badzia pisze:Mój kolcowój bardzo obficie owocował w tym roku. Gałązki oblepione owocami na całej długości.
Ja niestety się nie doczekałem owoców w tym roku. Spróbuje na wiosnę uformować prawie gotowy kształt (bo strasznie się rozrosły w tym roku, po przycięciu) i spróbuję utrzymać ten kształt odcinając wszystkie "szybkopędy". Co z tego że krzaki po mocnym przycięciu przerosły mnie i kwitły obficie całe lato, skoro nie zauważyłem nawet jednego owocu. A może klimat u mnie nie za dobry na te odmiany. Lato jest bardzo krótkie i nie za ciepłe.
Pozdrawiam serdecznie, Mateusz
"Kiedy w ogrodzie zwiędły już najpiękniejsze kwiaty
i chwasty wydają się urocze."
Sokrates
javier
200p
200p
Posty: 207
Od: 15 sie 2014, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.2

Post »

badzia-Jakie byly w smaku owoce?
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.2

Post »

U mnie kwitł obficie ale żadnego owocu z tego nie było.
Minika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 28 paź 2016, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.2

Post »

U mnie jagód goji w tym roku było bardzo dużo, krzak ma 2 rok. Owoce w smaku dla mnie nie jadalne dopiero po wysuszeniu/ przemrożeniu można jeść - smak zbliżony do rodzynek. Dodam, że nawet ptaki go nie jadły, czego nie mogę powiedzieć o porzeczkach i wiśniach wtrąbiły prawie wszystko:) I fakt krzak bardzo inwazyjny trzeba bardzo uważać gdzie sadzimy.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.2

Post »

Jak widać ptaki mądrzejsze od ludzi, którzy sami siebie (!) nazwali "Homo sapiens". Osobiście uważam, że na wyrost. ;:306
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.2

Post »

kaLo u mnie nie zjadły ani jednej borówki, aronii i jagody kamczackiej. Czy to też jest znak że nie warto ich uprawiać? Poza tym to właśnie ciekawość i chęć poznania, cechy jak najbardziej ludzkie, skusiły nas do posadzenia tej rośliny. Gdyby nie te cechy nie czytałbyś dzisiaj forum internetowego. Kto wie, może konkurował byś wtedy z ptakami przy opylaniu owoców z drzew i krzewów a z głodu nie pogardził niepozornymi owocami kolcowoju które zostawiły ptaki...
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1919
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.2

Post »

Javier, owoce były smaczne. Wiadomo, pierwszy, drugi owoc może się wydawać cierpki (jak przy wielu innych), ale przy następnych jest OK. Syn sąsiadów, ośmiolatek, nie mógł od krzaka odejść, a gdy odchodził do domu poprosił o gałązkę, żeby mu ją mamusia posadziła.

Mój krzak nie ma ani jednego odrostu z ziemi, od korzenia. Bardzo mnie to cieszy.

Ka-Lo, homo homini frater est. I niech tak zostanie. Nie bądż tu jako drapieżny lupus, boś przecie homo. Ranisz nas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”