Borówka amerykańska - 7 cz

Drzewa owocowe
Zablokowany
x-k-7
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 cze 2014, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

Poprzednia część wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=952

Cześć! na wiosnę przymierzam się do sadzenia mojej pierwszej borówki! myślałem, że to nie będzie mozliwe (chociaż do końca jeszcze nie wiadomo), bo mieszkam w mieście, mam ogródek przy mieszkaniu, jednak od zawsze było to moje marzenie a nie tylko malinki w doniczce :) nawet nie wiedziałem, że jest tyle ich odmian i że sa tak wymagające... znalazłem gospodarstwo, gdzie pomogli mi dobrać odmianę i już mniej więcej wiem jak się zabrać za jej sadzenie i pielęgnację. Tylko mam pytanie - mam w ogrodku zraszacze, mam posadzic borowke w miejscu gdzie one nie dojda czy jej nie zaszkodza? W lecie zraszacze wlaczaja sie 2-3 razy dziennie, zaleznie od temperatury
Awatar użytkownika
iliaen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 8 lut 2016, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

To lepiej tam gdzie nie docierają zraszacze, bo będziesz miał nieciekawe owoce, z takim nalotem / osadem od wody i jeszcze nie daj bóg się liście poparzą jak w ciągu dnia przy pełnym słońcu zraszanie się włączy. :)
Zrób dzisiaj coś, czego innym się nie chce. Jutro będziesz miał coś, czego wszyscy pragną.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

No i chyba lanie po krzaku sprzyja chorobom grzybowym.
Mam pytanie, czy borówka która została posadzona jesienią(dwu letnie sadzonki) może owocować w tym sezonie czy lepiej oberwać kwiaty jak się pojawią? Czy korzenie rosną w okresie bezlistnym?
Awatar użytkownika
patryk10015
500p
500p
Posty: 537
Od: 1 maja 2015, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

Ja bym oberwał kwiatki żeby nie nadwyrężać krzaczków, wtedy cała siła pójdzie w masę zieloną, i za rok będą dorodniejsze okazy niż jak mają kilka owoców dać i słabo rosnąć przez ten rok.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

Zrobię eksperyment. Mam trzy takie same krzaczki odmiany Duke więc na jednej nie oberwę kwiatów i zobaczymy o ile mniej przyrostów na niej będzie. To samo zrobię z Buecrop i Toro.
Awatar użytkownika
patryk10015
500p
500p
Posty: 537
Od: 1 maja 2015, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

Ok na pewno przyrostami masy zielonej będą się znacznie różnić.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

Tomala3d pisze:Zrobię eksperyment. Mam trzy takie same krzaczki odmiany Duke więc na jednej nie oberwę kwiatów i zobaczymy o ile mniej przyrostów na niej będzie. To samo zrobię z bBuecrop i Toro.
To zdaj relację potem z tego eksperymentu.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

Zdam, będę robił zdjęcia co tydzień i na koniec będzie wiadomo jak bardzo owocowanie wpływa na przyrosty masy zielonej.
Jak uda mi się w tym roku dosadzić kilka borówek to może zrobię też eksperyment z podlewaniem wodą restrukturyzowaną. W zeszłym sezonie wszystkie borówki podlewałem taką wodą i na borówkach wsadzonych w czerwcu(2-letnie sadzonki) miałem na koniec sezonu nawet 98cm przyrosty od samej ziemi. pH gleby na tej borówce gdzie pojawiły się takie przyrosty było w okolicach 6-6,5.
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka wysoka - rozmnażanie

Post »

Witam. :wit
Chciałam posadzić krzaczki borówki. Wyczytałam jak się sadzi w jakiej glebie itd, wiem ze min 2 krzaczki. Kiedy najlepiej sadzić, i jak duże krzaczki kupić (ilu letnie) żeby owocowały jak najprędzej, czy to jest w ogóle możliwe żeby już w tym sezonie ;:224 chociaż trochę?? Chciałam ilościowo tylko dla potrzeb mojej rodziny, ile krzaczków radzicie, czy ona się jakoś rozmnaża i nie ma co szaleć z ilością?

aha, czy zanim wykopię dołki podsypię torfem przed zasadzeniem to wcześniej przekopać w tym miejscu z kompostem?
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

Tomala3d

Mam wolną sobotę więc wrzucę później zdjęcia borówki amerykańskiej. Nie wiem akurat czy wrzucać w tym miejscu czy gdzieś indziej. Chodzi mi o pomoc w przycięciu dwóch młodych krzaczków dwuletnich kupionych na jesieni w zeszłym roku.
Mam tę moc - Sylwek
swistak
200p
200p
Posty: 355
Od: 22 maja 2013, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

Witam,młodych krzaczków borówki się nie przycina,chyba że są połamane gałązki lub uschły piotr
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

Jak są takie wątłe pędy przy samej ziemi to ja bym odciął i zostawił tylko większe pędy. Mówię o roślinie młodej która po wsadzeniu do ziemi jeśli będzie miała dobre warunki powinna wypuścić w sezonie co najmniej kilka silnych pędów więc takich drobniaków nie ma co żałować. Sadzonki dwuletnie często mają takie drobnice przy samej ziemi które ani nie urosną ani nie udźwigną owoców. Mam 27 borówek i zauważyłem to na spartanach. Sadzonki które miały 1-2 pędy mocne wypuściły błyskawicznie nawet po 8 pędów które wyrosły nawet 80cm w czasie sezonu więc przy zakupie sadzonek nie ma co zwracać uwagi na sadzonki które mają dużo wątłych pędów i przez to więcej liści i większą szerokość. Takie moje obserwacje :)
bercik2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 1 lis 2015, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Połaniec

Re: Borówka amerykańska - 7 cz

Post »

Czy ktoś już z was przycina borówkę ?
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”