Jak się pozbyć dzikiej jeżyny z ogrodu

Drzewa owocowe
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Jak się pozbyć dzikiej jeżyny z ogrodu

Post »

Przez zaniedbanie ogrodu rozpanoszylly mi sie miedzy małymi (poniżej metra) swierkami, które maja odgadnąć ogród od drogi dzikie jezyny. Kiedyś je wycinalam, ale to nic nie dawało bo odrastaly. Jest tego coraz wiecej. Czym mozna je opryskac nie szkodziac drzewkom.
Pozdrawiam
Roma
Winogrodek
200p
200p
Posty: 389
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Jak sie pozbyć dzikiej jezyny z ogrodu

Post »

Proponuję kupic jakiś środek chwastobójczy opraty na glifosacie np. Roundup i pędzlem malować to co wyrasta z ziemi. Srodek bez rozcieńczania.
oskar389
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 sie 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Jak sie pozbyć dzikiej jezyny z ogrodu

Post »

Dokładnie tak jak pisze kolega wyżej środek chwastobójczy, jak miałem podobny problem ale z paprocią i dziką?(w każdym bądź razie niepożądaną) truskawką, użyłem owego środka i odpukać rok nic nie ma;)
Ostatnio zmieniony 13 lis 2014, o 09:04 przez ERNRUD, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pisz proszę z dużej litery.
Co można polecić takim osobom, które są bezrobotne, generalnie mają kiepską sytuację finansową, ich zdolności kredytowe są żadne? Cóż, w takim przypadku https://www.doradztwo-kredytowe.com.pl są chyba najbardziej wskazane.
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Jak sie pozbyć dzikiej jezyny z ogrodu

Post »

Dzięki za rady wykorzystam je.
Pozdrawiam
Roman
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jak sie pozbyć dzikiej jezyny z ogrodu

Post »

I jak ,środek zadziałał na jeżyny , bo widzę że u mnie też się zaczynają rozłazić po ogródku ??
Bożena
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Jak sie pozbyć dzikiej jezyny z ogrodu

Post »

Wstyd sie przyznać ale w tym roku skończyło sie na zakupie środka. Jeżyny były tak duże, ze nie widziałam szansy zastosowania środka przez smarowania liści pedzelkiem. Wycielismy maliny sierpem i dopiero odrostami sie zajmę. Właśnie wczoraj widziałam, ze już na nowo wypuszczają i zastanawiam sie czy jeszcze mozna zastosować środek czy czekać do wiosny. Ale chyba sie nimi zajmę bo taka ładna pogoda. Wyniki bedą dopiero widoczne na wiosnę. Napisze jak mi poszło.
Pozdrawiam
Roma
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak sie pozbyć dzikiej jezyny z ogrodu

Post »

Wydaje mi sie że srosowanie nie rozcieńczonego środka (jakiś glifosat) jest błędne, bo spali liscie zanm dotrze do korzeni ( a chodzi przecież o WYKORZENIENIE czyli pozbycie się na stałe), tak więc lepiej rozcieńczyć wg wskazań - moze z lekko, naddatkierm i dodac siarczanu amonu a potem dokładnie pedzelkowac liście. Gdyby odrosło ponowic pedzelkowanie
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jak sie pozbyć dzikiej jezyny z ogrodu

Post »

Nawet sobie nie wyobrażacie jaka to u nas plaga, rośnie wszędzie, ptaki z odchodami nasionka z owoców roznoszą. Za murkiem, bo przełaziły na posesję, pryskałam rozcieńczonym rundupem (duże już były, uschły), ale jak mi wyrosły pod ostrokrzewami, w lilakach, nawet w piwoniach, to grube rękawice i łopatka dopiero pomogły. Wycinanie nic nie daje, odrastają ze zdwojoną siłą. Trzeba je usunąć z korzeniami.
Pozdrawiam! Gienia.
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Jak sie pozbyć dzikiej jezyny z ogrodu

Post »

Ja w tym roku popryskalam na jesień, przez gumowa rękawice przecieralam liście roundapem i nie wiem czy poskutkowało. Liście pożółkły ale przecież jesień. Zobaczymy na wiosnę. Pryskal mój małżonek latem, delikatnie bo iglaki i mało co ubyło. Chyba rzeczywiście czeka mnie wykonywanie.
Roma
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Jak sie pozbyć dzikiej jezyny z ogrodu

Post »

A ja chciałbym posadzić dziką jeżynę w ogrodzie. Jeśli ma dużo wody to ma piękne , słodkie i soczyste owoce. Dużo smaczniejsze niż te bezkolcowe. Ale jak ją okiełznać? Czy wystarczą te plastykowe fałdowane taśmy 20 cm. Czy lepiej kupić za psie pieniądze w Castoramie kubły malarskie z plastyku, nawiercić (usunąć ?) dno, zakopać, i posadzić w nich? Kto ma jakieś doświadczenie w tym temacie?
swistak
200p
200p
Posty: 355
Od: 22 maja 2013, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jak sie pozbyć dzikiej jezyny z ogrodu

Post »

Witajcie,dziad_Jag zastanów się co chcesz zrobić jeden korzonek w ziemi nie zauważony a potem wiele lat walki z chwastem .Znajomy kupił działkę zadarnioną przez dziką różę i jeżynę już trzeci rok zbiera korzonki,pole oczywiscie kilka razy było orane,opryskiwane i czyszczone ręcznie i zawsze jakis korzonek pokazuje srodkowy paluszek .pozdrawiam piotr
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak sie pozbyć dzikiej jezyny z ogrodu

Post »

To zależy jaką kto ma dużą działkę. Jeśli ktoś ma małą to środek chemiczny chwastobójczy załatwi sprawę. Jeśli jest większa to tak jak w przypadku mojej, dzikich jeżyn nie usuwam tylko chodzę i sobie skubię. Mam również szlachetne bezkolcowe ale jeśli chodzi o owoce to jest mi obojętne które jem. Dzikie są mniejsze ale to nie ma dla mnie znaczenia.
Cebule
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 kwie 2013, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak się pozbyć dzikiej jeżyny z ogrodu

Post »

To racja,w przypadku mniejszej powierzchni środki chemiczne powinny załatwić sprawę,co innego jeżeli mamy duży obszar i dzięki jeżyny,wtedy najbardziej skuteczne jest ich ręczne usuwanie.
regulamin forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”