Jaka węgierka do śliwowicy?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Jaka węgierka do śliwowicy?

Post »

Moje wszystkie śliwki rozwijają już pąki. To możliwe że w rok po posadzeniu? Będą z tego owoce czy to raczej fałszywy alarm? Nawet prosty okulant rozwija swoje kwiatki:

Obrazek
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Jaka węgierka do śliwowicy?

Post »

Często opada śliweczka w późniejszym czasie ale zawsze jest szansa , mi przez nieuwagę zakwitł świeżo szczepiony zraz i komisyjnie jesienią była degustacja jednej[pierwszej] śliweczki w cztery osoby :) . Rok po posadzeniu to szanse są spore że coś zostanie ,jeśli się zapyli itp. .
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Jaka węgierka do śliwowicy?

Post »

To ciekawe co piszesz, bo zastanawiam się nad moimi świeżo szczepionymi zrazami jabłoni (o ile się przyjmą) - wyczytałem żeby nie osłabiać zrazu trzeba wycinać wszystkie konkurujące pędy z podkładki a rozwijające się pąki zraza należy usuwać (?)... ale nad tym przyjdzie czas na rozmyślanie jak zostanie potwierdzone przyjęcie.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Jaka węgierka do śliwowicy?

Post »

Im wcześniej wytniesz kwiatki tym lepiej dla oczka a potem pędu [taki kwiatek do póki nie odpadnie bardzo hamuje wzrost pąka liściowego a o ten nam chodzi] Podkładkę trzeba golić na łyso niech całą energię 'pcha ' w oczko lub zraz zaszczepionej odmiany , u mnie z okulizowanych oczek latem śliw sporo chciało teraz kwitnąć a morele to standard . Piszesz ' rozwijającego pąka zraza należy usuwać' . Usuwa się tylko kwiatki ,a obok kwiatka jest lub wyrośnie [pąk] liściowy,[ dwa w jednym pączku siędzą :) ]
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Jaka węgierka do śliwowicy?

Post »

Ok, dzięki za informację.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Jaka węgierka do śliwowicy?

Post »

Czy pestki które leżały kilka miesięcy w winie będą nadawać się na siewki?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”