Truskawki - cz.4

Drzewa owocowe
Zablokowany
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Ewa, a jak Kama się sprawdza.Tez sobie zamówiłam.
Pozdrawiam Ekaterina
Irek_2
200p
200p
Posty: 238
Od: 14 mar 2016, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Nie jestem Ewa :wink: , ale Kamę zasadziłem w zeszłym roku (sadzonki doniczkowe). W tym roku krzaczki nie były duże, owoców też nie było dużo, ale część z nich bardzo duża, a wszystkie pyszne. Zobaczymy jak będzie owocować w drugim i trzecim roku, bo jak by miała taką wydajność jak w pierwszym, to do wymiany. Ale smak rewelacyjny. Pojawiały się plamki (plamistość) na liściach - wystarczy na bieżąco urywać i jest dobrze. Zastanawiałem się nad opryskiem w tym roku, ale po ścięciu liści zaraz po owocowaniu i podsypaniu nawozu dla truskawek krzaczki bardzo łanie podrosły (bez plam) to zrezygnowałem.
Pozdrawiam Irek
kacona
200p
200p
Posty: 373
Od: 4 maja 2016, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Bardzo przepraszam.To jak mam do Pani zwracać się?A za opis odmiany dziękuje.Tez będę ją mieć po raz pierwszy.Sadzonki juz zamówiony.
Pozdrawiam Ekaterina
Awatar użytkownika
ewacampanula
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 23 paź 2013, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica

Re: Truskawki - cz.4

Post »

kacona pisze:Ewa, a jak Kama się sprawdza.Tez sobie zamówiłam.
Kama owocuje u mnie jako pierwsza (potem Elkat, Polka i Pandora). Krzaczki nie są za duże. Truskawki też niestety są niewielkie (pierwsze są zawsze trochę większe). Ale smak mają rewelacyjny - słodziutkie i pyszne.

Elkat ma duże krzaki, spore truskawki, ale owoce są trochę mniej smaczne niż Kama.

Polka ma nieduże krzaczki, owoce średniej wielkości. W smaku bardzo dobre.
Jako ciekawostka - w zeszłym roku, po ścięciu liści po owocowaniu, po wypuszczeniu nowych liści zaczęła kwitnąć i owoce miałam aż do przymrozków (nie tak dużo jak w czerwcu, ale były). W tym roku nie zdążyłam ściąć liści (bo wyjechałam) i powtórnego owocowania nie ma.
Niestety, mam z nimi najwięcej problemu - są najbardziej chorowite z moich truskawek. Tak więc w przyszłości chyba z nich zrezygnuję.

Pandora ma duże krzaki, duże owoce i bardzo smaczne. Stosunkowo zdrowo rosną. No i najpóźniej owocują (u mnie koniec czerwca - początek lipca). Jestem z nich bardzo zadowolona i na pewno będę je w przyszłości mieć.

Generalnie polecam kupno sadzonek tzw. frigo (z chłodni - w stanie bezlistnym). Sadzi się je na wiosnę lub w lecie. Owocują po 6 - 8 tygodniach od posadzenia. Po wysadzeniu do ziemi rosną niesamowicie szybko (lepiej niż sadzonki zielone z liśćmi). Wiem co piszę, bo miałam i frigo i zielone.
Ewa
Irek_2
200p
200p
Posty: 238
Od: 14 mar 2016, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Truskawki - cz.4

Post »

To ja przepraszam za nieporozumienie. Opisałem w skrócie, że pomimo tego, że nie jestem użytkownikiem forum, z którym Pani chciała porozmawiać, to się wtrąciłem i opisałem swoje doświadczenia z Kamą. Pozdrawiam Irek.
Pozdrawiam Irek
aleksandras77
200p
200p
Posty: 244
Od: 9 maja 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Jaka może być przyczyna, że z truskawek mam tylko piękne zielone liście i całkowity brak owoców. Kwiatów też niewiele było. Niestety jako początkująca ogrodniczka nie wiem co to za odmiana :(
Awatar użytkownika
ewacampanula
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 23 paź 2013, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica

Re: Truskawki - cz.4

Post »

A kiedy kwitły te truskawki?
Może to jakaś późna odmiana, która potrzebuje zapylacza?

Chyba, że to w ogóle nie jest truskawka, ale jakaś roślina ozdobna do niej podobna.
Ewa
Seli
50p
50p
Posty: 63
Od: 17 kwie 2015, o 19:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Hej mógłby mi ktoś pomóc bo nie chciałabym zakładać nowego tematu. Pytanie na stronie wcześniej :) przepraszam za przewróconą fotke
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8659
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Jeszcze za wcześnie na zimowe okrywanie .Truskawki okrywa się po większym ochłodzeniu jak już wejdą
w stan spoczynku .Najlepiej zimują w gruncie .W skrzynce jest ryzyko przemarznięcia korzeni .
Seli
50p
50p
Posty: 63
Od: 17 kwie 2015, o 19:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawki - cz.4

Post »

To Zaryzykuje tylko późniejszym okryciem najwyżej padną bo za dużo zachodu by wyciągać ze skrzyni. Pytanie tylko mam czy jakoś je ogolić? Te długie pędy wiszące i ogólnie liście wyciąć ?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8659
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Głównym powodem wycinania liści truskawki są względy sanitarne .Należy to robić jak najwcześniej
po owocowaniu .Ja też sporo liści wycinam na wiosnę ,zostawiam tylko te , bez oznak chorobowych.
Nie zaszkodzi i teraz roślinę trochę oczyścić ,ale nie drastycznie .
tomw
100p
100p
Posty: 119
Od: 1 maja 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Jarosławia, Podkarpacie

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Jak byłem na zbiorach truskawki w Niemczech to tydzień po zakończeniu zbiorów przerywaliśmy truskawki ręcznie. Zostawiało się kilka liści ze środka krzewu a resztę się usuwało. W następnym sezonie robiło się to samo. Zbieraliśmy różne odmiany: Honeyoe, Elsanta, Sonata, Florence i wszystkie tak robiliśmy
tomw
100p
100p
Posty: 119
Od: 1 maja 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Jarosławia, Podkarpacie

Re: Truskawki - cz.4

Post »

Dzisiaj dostałem paczkę z sadzonkami. Odmiany Vibrant i Albion. Posadziłem je w doniczkach 3-litrowych. Będą stać w tunelu foliowym na regale, który planuję zrobić jeszcze w tym roku z blachy. Regał będzie miał 200cm na 40cm i 3 poziomy
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”