Śliwa 'Renkloda Ulena" żółta,czerwona

Drzewa owocowe
wieala
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 29 lis 2008, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Jednak będę próbował zaszczepić. Poczekam co najmniej rok, aby się zakorzeniła. Zdobędę zrazy i spróbuję.Teraz tak wygląda: Obrazek
Wiesław
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Renkloda Ulena?

Post »

Kupiłam w tym roku spore drzewko, które miało być renklodą uleną. Szkółka raczej dobra, na niczym innym się nie zawiodłam już od kilku lat. Dochowałam się kilku pierwszych śliwek. Z pięć było fioletowych, nieco mniejszych od typowej węgierki, słodkich. Jest jeszcze jedna, taka różowo-bordowa, jeszcze niedojrzała. Też niewielka. Podejrzewam, że drzewko z uleną to za dużo wspólnego nie ma. Jakoś wątpię też w to, że zdarzyło się to tylko ze względu na pierwszy rok owocowania. Czy w grę oprócz tego, że sprzedali mi jakieś tandetne drzewko wchodzą jeszcze inne możliwości? Bo jestem wściekła jak mało kiedy. Oprócz tej mam jeszcze węgierkę, opal i herman, ale choć kwitły to nie owocowały. Ale to raczej nie ma nic wspólnego z zapylaniem bo ulena jest chyba samopylna. Drzewko szczepione ale teraz nie pamiętam na jakiej podkładce.
cx

Post »

Witam.
Te śliwki były mmniejsze od owoców węgierki zwykłej???jakiego kształtu?jeśli okrągłe,to może być ałycza(popularnie zwana mirabelką).
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

Były okrągłe, wagowo może zbliżone do węgierki może nieco krótsze ale szersze. Były fioletowe a zawsze myślałam że mirabelka jest żółta.
cx

Post »

Witam.
Mogą też być,ze słabych pąków kwiatowych ,owoce Ruth Gerstetter,skoro piszesz ,że już dojrzałe.
waldemar11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 wrz 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

śliwa ulena czerwona

Post »

Witam ..właśnie zakupiłem na moja działeczkę (przez allegro) śliwę Ulena Czerwona (podobno nowość) tylko mam problem że nic o niej nie piszą na necie.Z maila od sprzedającego dowiedziałem się tylko że jest słodsza od żółtej i bardziej soczysta.Może ktoś z Was takową posiada????????.
Skusiłem się też po zastanowieniu na śliwę OPAL ,SILVIĘ oraz JUBILEUM ale do tej ostatniej nie kupiłem zapylacza ( Królowa Wiktoria)bo już brak miejsca na działeczce.Trzeba mieć nadzieję że ktoś z działkowiczów obok takową śliwę posiada.
Czy według Was to dobry wybór.
tytuseee
200p
200p
Posty: 320
Od: 16 sie 2009, o 15:28

Re: śliwa ulena czerwona

Post »

Ulena Czerwona jest opisywana jako bardzo interesujący mutant Uleny Żółtej. Jeśli ktoś lubi Renklody to będzie z niej zadowolony, pod względem smaku przypomina żółtą, owoce są dość duże i prezentują się apetycznie. Jubileum, Opal i Silvia co tu dużo pisać wybór w/g mnie trafny, a w takim zestawie na 99% Jubileum będzie owocował dobrze.
waldemar11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 wrz 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: śliwa ulena czerwona

Post »

Dzięki za szybką odpowiedż... kamień z serca mi spadł :D
noka
200p
200p
Posty: 310
Od: 2 lis 2011, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Renkloda Ulena?

Post »

A ja po 13 latach doczekałem się wreszcie normalnego owocowania.
Obrazek
pozdrawiam
Kazik
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Renkloda Ulena?

Post »

Już od kilku dni jem renklody Ulena, bo teraz owocki są dojrzałe. W piątek trzeciego teściowa postanowiła zbierać i (przeważnie) ztrząsać co się da, a i tak zostało sporo owoców na drzewie. Ze względu na mój jutrzejszy wyjazd raczej nie pocieszę się nimi.
pozdrawiam, Gunnar
UBOOT
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 lut 2013, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PŁOCK

Re: Śliwa renkloda - uprawa i pielęgnacja

Post »

Witam,
odświeżę trochę bo mały problem. Mam śliwę Renklode, która ma 10 lat. W wieku około 6-7 była porządnie przycięta. Niestety przez cały okres swojego życia owocuje tak na 10 %. Zaznaczam, że owoce są (mimo niewielkiej ilości) dorodne i smaczne.
Czy mogę coś rozbić, żeby w końcu ruszyła z owocowaniem.
Prośba o pomoc.
noka
200p
200p
Posty: 310
Od: 2 lis 2011, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re:

Post »

grigori24 pisze:Od wiosny 2005r mam śliwę renklodę. W związku z tym mam pytanie po ilu latach zacznie owocować?
Ja na owocowanie mojej renklody Uleny czekałem 12 lat, ale było warto.
Obrazek
pozdrawiam
Kazik
UBOOT
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 lut 2013, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PŁOCK

Re: Śliwa Renkloda (Jerozolimka)

Post »

Czyli, jest jeszcze szansa na zbiory. :) A przez też te wcześniejsze lata były jakieś owoce???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”