Śliwa 'Renkloda Ulena" żółta,czerwona

Drzewa owocowe
fonfel
50p
50p
Posty: 71
Od: 3 maja 2015, o 02:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witam, kupiłem Renklodę Ulenę szczepioną na Ałycza, mam pytanie jak duże urośnie to drzewko? Bo miałem kiedyś starą Renklodę na działce to było duże gdzieś 5 metrowe drzewo obficie owocujące. Czy to również takie urośnie czy na podkładkach to są bardziej karłowate wersje?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Renkloda Ulena

Post »

Tak , ałycza jest podkładką silnie rosnącą ,i drzewo b. duże ale zawsze można przycinać i trzymać w ryzach jak kto woli .
Ewao4
500p
500p
Posty: 839
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Renkloda Ulena

Post »

Ja jesienią zakładałam mały sad i kupiłam jedną Ulenę właśnie na takiej podkładce i z 20 różnych drzewek akurat Ulena uschła.Nie wiem czemu :( Być może na targu kupiłam już przesuszoną a być może zmarzła.Mąż wyciął 10 cm od ziemi bo od podkładki zaczęła puszczać kilka gałązek.Jednak mam ochotę ją wykopać i posadzić na karłowej podkładce.Jak myślicie,czy warto??Czy na karłowej podkładce utrzyma się w woj.lubelskim??I czy taka niska będzie miała trochę owocków??
Pozdrawiam Ewa
Piotr1974
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 26 sty 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śliwa 'Renkloda Ulena' problem

Post »

Witam
Dziś zauważyłem, ze posadzona dwa lata temu na jesieni renkloda mocno się kiwa. Odkopałem niewielką łopatką nieco ziemi i na głębokości około 15 cm znalazłem korzeń grubości palca wskazującego. Nie kopałem dalej, bo bałem się, ze mogę uszkodzić korzenie. Żadnych dziur typu po nornicach nie znalazłem. Wbiłem palik i przywiązałem drzewko. Drzewko nie było zbytnio przycinane i ma jakieś 2 m wysokości, padał ostatnio deszcz i ziemia jest głęboko wilgotna, wiał wiatr. Czy drzewko mogło "samo od siebie" się rozkiwać, czy też jest problem z karczownikami lub nornicami, tyle ze nie trafiłem na korytarze, bo nie kopałem dalej. Co można w tej sprawie jeszcze zrobić?
Pozdrawiam
Piotr
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Śliwa 'Renkloda Ulena'

Post »

Jak pociągniesz i się utrzyma to ma pewny system korzeniowy. Trzeba czekać, aż nabierze masy. To jak z chuderlawym dzieckiem. :roll:
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śliwa 'Renkloda Ulena'

Post »

Dodać jeszcze 2 paliki, żeby nie bujało w żadną stronę bez względu ma kierunek wiatru. Wiosną dobrze jest zastosować nawożenie dolistne.
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Śliwa 'Renkloda Ulena'

Post »

mam od 5 alt ulenę. Sprzedawca powiedział mi, że jako stara odmiana, owocuje dopiero po 7 latach. 2 lata temu obgryzł mi ją zając, góra uschła, ale poniżej uszkodzenia odbiła. Teraz jest śmiesznie niska, ale żywa. Czy ją zachować, czy jednak wymienić?
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Śliwa 'Renkloda Ulena'

Post »

Zachować :wink: odrobi swoje w dwa lata a kształt korony sekatorkiem to tu to tam i koronka wystrzeli jak z procy w górę ale po co taka niska i szeroka też jest dobra i łatwo obrywać owoce . Takie moje zdanie nie wiem jaką planowałaś .
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Śliwa 'Renkloda Ulena'

Post »

Właśnie tak myślałam, bo jestem niewielkiego wzrostu ;:306
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 899
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Śliwa 'Renkloda Ulena'

Post »

Moja Ulena , ma 21 lub22lata.
Owocowała jednego roku bardzo obficie, drugiego trochę słabiej.
No i tak sobie rosła i owocowała do 2013r.
W tym , oraz w poprzednim, miała może po 20-30 szt.
Czy to byłby już jej koniec?
Pozdrawiam. Darek.
Piotr1974
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 26 sty 2015, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śliwa 'Renkloda Ulena'

Post »

Witam
Z tego co słyszałem, to śliwa żyje 30-50 lat w zależności od podkładki, warunków glebowych i klimatycznych. Myślę, że to samo tyczy się renklody. Pewnie problem jest gdzie indziej.
Pozdrawiam
Piotr
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śliwa 'Renkloda Ulena'

Post »

U mnie ulena po około 30 latach idzie pod topór. Oczywiście nowa już posadzona w zeszłym roku, poczekałbym dłużej z wycinką żeby się cieszyć owocami. Jednak od dwóch lat stara renkloda praktycznie nie owocuje. Pewno by się dało ją odmładzać, ale działka jest w fazie schyłkowej (rodzice mają swoje lata, ja mam kawał pola przy domu 30km dalej), więc...
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Śliwa renkloda,ulena (Prunus domestica )

Post »

Ostatnio jadłem przepyszną śliwke purpurowa o smaku brzoskwini/nektarynki. Była sporych rozmiarów. Najprawdopodobniej była to śliwa brzoskwiniowa czyli jerozolimka. Czytając o niej dowiedziałem się że potrzebuję zapylacza jak renkloda ulena. Nabyłem też Stanley który jest bardzo dobrym zapylaczem dla wielu śliw. Czy i dla brzoskwiniowej również się sprawdzi? Czy ma ktoś może zrazy brzoskwiniowej na zbyciu oraz renklody uleny?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”